Skocz do zawartości

POCO F3 / Redmi K40 - pytania ogólne, wątek zbiorczy


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Stosunek cena do możliwości lepszy ma RN10 Pro czy Poco F3, ale Mi 11 Lite też jest fajny. Miałem go w rękach i jak na średniaka jest wykonany świetnie i jest bardzo smukły.

Tak jak napisał kolega wyżej wersja 5G będzie mocniejsza, ale też cena sporo wyższa. W tej cenie to już celował bym w Realme GT.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pkonrad napisał:

Stosunek cena do możliwości lepszy ma RN10 Pro czy Poco F3, ale Mi 11 Lite też jest fajny. Miałem go w rękach i jak na średniaka jest wykonany świetnie i jest bardzo smukły.

Tak jak napisał kolega wyżej wersja 5G będzie mocniejsza, ale też cena sporo wyższa. W tej cenie to już celował bym w Realme GT.

A jest sens dokładać tysiaka do Realme? W Realme podoba mi się super szybkie ładowanie. Wiadomo procek high end. Nie wiem jak z aparatem i aktualizacją do nowszych androidów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest sens dokładać tysiaka do Realme? W Realme podoba mi się super szybkie ładowanie. Wiadomo procek high end. Nie wiem jak z aparatem i aktualizacją do nowszych androidów
Według mnie nie ma. Wspomniałem o nim w aspekcie Mi 11 Lite 5G który kosztuje około 2k PLN, a za tyle można było kupic Realme GT w przedsprzedaży.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma. Wspomniałem o nim w aspekcie Mi 11 Lite 5G który kosztuje około 2k PLN, a za tyle można było kupic Realme GT w przedsprzedaży.
Ok. No to chyba zostanę przy F3. Żonka ma budżetowego M3 i powiem szczerze miałem go w łapie i do codziennego użytkowania, nie mam zastrzeżeń. A F3 przy nim, to bestia. Dam znać czy zakupiłem  powrót do Xiaomi coraz bliższy wcześniej miałem Mi5 i po roku użytkowania zaczął się tak grzać, masakra. Aż w końcu się utopił w WC. Mam nadzieję że F3 zatrze ślady niemiłego wspomnienia.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem Ci, że ja przesiadłem się na Poco f3 z Xiaomi Mi9T, który też jest bardzo fajnym telefonem i dobrze działa. Myślałem, że szybko...dopóki nie odpaliłem Poco. Ten to rakieta!
To prawda, jeśli chodzi o wydajność jest super. Niestety występują problemy z zieloną poświatą na ekranie (green tint), także dobrze jest kupić go w sklepie, gdzie nie będzie problemu z ewentulnym zwrotem w ciągu 14 dni.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, jeśli chodzi o wydajność jest super. Niestety występują problemy z zieloną poświatą na ekranie (green tint), także dobrze jest kupić go w sklepie, gdzie nie będzie problemu z ewentulnym zwrotem w ciągu 14 dni.
Właśnie czytałem o tym na forum. Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie, jak dokładnie sprawdzić ten wyświetlacz? Będę kupował w Media Markt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mateusz.polaczkiewicz napisał:

Właśnie czytałem o tym na forum. Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie, jak dokładnie sprawdzić ten wyświetlacz? Będę kupował w Media Markt. 

Przejrzyj sobie ten temat: https://miuipolska.pl/forum/topic/54879-ekran-smugi-i-plamy-na-ciemnym-tle-przy-niskim-trybie-jasności/#comments

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No jak nie ma, skoro support google daje takie coś: https://support.google.com/phoneapp/answer/9803950?hl=pl ?

A tam widnieje:

Quote

Aby nagrywać rozmowy:

  • Na urządzeniu musisz mieć Androida 9 lub w nowszej wersji.
  • Musisz mieć najnowszą wersję aplikacji Telefon.
  • Musisz znajdować się w kraju lub regionie, w którym nagrywanie rozmów jest obsługiwane. Nagrywanie rozmów nie wszędzie jest dostępne. Funkcje różnią się w zależności od kraju lub regionu.

Stąd moje pytanie jak to skonfigurować, ale wygląda na to, że to Xiaomi blokuje jednak nagrywanie, a nie Google...

No ale nie ważne już w zasadzie, bo znalazłem apkę na sklepie: Cube ACR i działa bardzo dobrze - słychać w nagraniu wyraźnie i mnie i rozmówcę.

A teraz pytanie z innej beczki - PC Mode - dadzą to w końcu w MIUI 13 czy nie? Miało być w 12.5 i co? Nie ma... 

Ktoś coś wie więcej? Betatesterzy są tu jacyś? Jest ta funkcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, janisz napisał:

Stąd moje pytanie jak to skonfigurować, ale wygląda na to, że to Xiaomi blokuje jednak nagrywanie, a nie Google...

W zacytowanym przez Ciebie fragmencie jest informacja o tym, że musisz znajdować się w kraju, gdzie jest nagrywanie obsługiwane. Najwyraźniej Google uznało, że w Polsce nie jest.

1 godzinę temu, janisz napisał:

A teraz pytanie z innej beczki - PC Mode - dadzą to w końcu w MIUI 13 czy nie? Miało być w 12.5 i co? Nie ma...

Z tego, co kojarzę, funkcja jest tylko na Mi Mix Fold. Można ją prawdopodobnie włączyć jakimiś właściwościami w build.prop albo ściągając apkę, którą ma mix fold, ale nie sprawdzałem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Xiaomi Mi9T gdzie mam dialer od Xiaomi nic nie muszę ustawiać. Nagrywanie rozmów cały czas  jest dostępne. Xiaomi nic nie blokuje.

W Xiaomi Poco F3 z dialerem od Google brak jest możliwości nagrywania rozmów. Tak jak napisał kolega wyżej, nagrywanie jest dostępne w krajach gdzie Google to umożliwia. Widać w Polsce nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem - obszedłem problem inną apką. Jednak ciekawi mnie jak google rozróżnia regiony w apce Telefon, skoro sama zmiana regionu w systemie nie udostępnia tej opcji w ich aplikacji. Wiem, że zmiana regionu zmienia opcje dostępne w systemie, bo walcząc z durnymi dyrektywami eurobiurw i głośnością zmieniłem region na Szwajcarię i utraciłem (nieświadomie) możliwość włączania i wyłączania roamingu krajowego (pisałem o tym forum, ale zostałem zjechany jak bura suka, bo "wszyscy to mają, a ja jestem ślepy" - winnym okazał się region, ale nie mogłem sprostować, bo wątek trafił do kosza).

Zatem - czy ktoś wie jaki ustawić region w systemie, aby w aplikacji Telefon pojawiła się opcja nagrywania rozmów?

Stany, Kanada, Argentyna, Bangladesz, Polska, Meksyk  - nie pojawia się ta opcja. 

Ciekawi mnie to, bo skoro Xiaomi ma czyste ręce (i to, że apka jest preinstalowana i nie da się jej odinstalować i zainstalować prosto ze sklepu nie ma tu zupełnie znaczenia...) i to nie z poziomu systemu ta funkcja jest blokowana, a zmiana regionu nie pomaga, to albo Google różnicuje na sklepie aplikacje względem regionu w czasie instalacji - i to by było jakieś novum, bo nigdy o czymś takim nie słyszałem, albo olewając ustawienia systemu rozróżnia region użytkowania w inny sposób (jak? - po IP?).

Edytowane przez janisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nagrywanie rozmów to przydatna funkcja. Ostatnio miałem np. telefon z Banku gdzie mam konto. Przy połączeniu wyświetlił się prawidłowy numer i gość konkretnie prowadził rozmowę. Wyczułem, że to ściema zmierzająca do wyłudzenia danych, bádź przejejęcia kontroli nad telefonem. Oczywiście się rozłączyłem.

Był to na 100% oszust. Wyjaśniłem to w banku. Szkoda, że nie mogłem nagrać tej rozmowy.

Czy blokuje to Google, czy Xiaomi - cóż funcji nie ma a jest przydatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gdy używamy ładowarki i oryginalnego kabla to włącza się ultra szybkie ładowanie 33W, ale po zmianie kabla na inny (który obsługuje ładowanie do 40W - Baseus) włącza się już tylko szybkie ładowanie. Czy da się używać innego kabla do ultra szybkiego ładowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moge poprosić aby ktoś wytłumaczym mi, czy da się zmienic rodzaj tychmagicznych 4 duzych prostokatnych kafelków które pojawiają sie po przecignieciu z gory po prawej?

W mi9 miałem kroki, BT, potem pod spodem transmisje i WIFI po prawej. Reszta opcji ponizej w koleczkach. Teraz mam cos co mnie nie interesuje i jezeli e dolne mozna dowolnie przestawiac, to te gorne juz nie wiem jak. 

 

Dzieki

Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba iść z duchem czasu, nie można siedzieć w mrokach średniowiecza trza być twardym i nie poddawać się .:)
No ale jak się przyzwyczaiłeś do swoich przyzwyczajeń, to się nie przyzwyczaiłeś że co wydanie to Miui co i raz zaskakuje nie zawsze pozytywnie ? :)


Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2021 o 18:40, Frantik napisał:

Planuje ktoś nabyć w najbliższym czasie? F3 wydaje mi się bardzo solidnym następcą F1. Upgrade w zasadzie na każdym polu za tę samą cenę na premierę.
Boleję tylko, że nie ma wariantu z 8/128 pamięci. Przy 8/256GB nie wiem, po co byłoby mi tyle pamięci wewnętrznej, a MIUI RAM żreć niestety lubi.

Trochę szkoda też, że nie ma jacka 3,5mm, ale ze słuchawek korzystam na tyle rzadko, że mam nadzieję w ogóle tego braku nie odczuć

masz przejściówkę

W dniu 23.07.2021 o 15:36, janisz napisał:

Jak skonfigurować nagrywanie rozmów w aplikacji Telefon? Nie widzę tej opcji w ustawieniach. Czy zmiana na inny region by coś pomogła? Próbowałem ze Stanami i też nie ma tej opcji. ROM Global.

nie ma tego trzeba wgrać miui polska i wtedy masz

musisz wgrć miui polska i masz nagrywanie rozmów 

W dniu 16.04.2021 o 20:05, Kacper Skrzypek napisał:

Nie ma TWRP na ten model, póki co (partycje A/B).

jest redmi k40 i poco f 3 mają te same softy i jest twrp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2021 o 23:08, jordasz napisał:

nie ma tego trzeba wgrać miui polska i wtedy masz

musisz wgrć miui polska i masz nagrywanie rozmów 

Powiem tak - zgapiłem się na początku - jak kupiłem fona. Mogłem od razu zainstalować miui polska, zanim go sobie skonfigurowałem, ale tego nie zrobiłem. Na razie nie ma opcji, żeby zachciało mi się konfigurować fona od nowa. Inna sprawa, to to, że może to i Google blokuje nagrywanie rozmów wg regionów, ale to Xiaomi nie pozwala mi odinstalować tego preinstalowanego zblokowanego dialera i wgrać ze sklepu takiego bez blokady...

No ale funkcję, której najbardziej mi brakowało - nagrywanie rozmów - załatwiłem sobie świetnie działającą apką ze sklepu - Cube ACR. Jak ktoś ma globala, a potrzebuje - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...