Skocz do zawartości

POCO F3 / Redmi K40 - pytania ogólne, wątek zbiorczy


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Używam Poco F3 bez tej fabrycznej niby-folii (ona nie chroni tylko pogarsza widoczność) i jasność w słońcu jest świetna, dlatego nie wziąłem Mi10T Pro - IPS nie ma takiej jasności. Miałem też Mi9T Pro i był sporo ciemniejszy, choć to też Amoled. Jedyny problem Poco F3 to na 12.5.3 - czyli xiaomi.eu czasem ekran potrafi przygasnąć na full słońcu - ale to typowy bug, pewnie w następnej wersji poprawią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na MIUI 12.5.1 Global działa desktop mode? W opcjach programistycznych widzę "Wymuś tryb pulpitu" z opisem "Wymuś eksperymentalny tryb pulpitu na dodatkowych ekranach" i opcja daje się przełączyć. Tylko czy to działa np na takich urządzeniach? https://www.x-kom.pl/p/520296-stacja-dokujaca-do-laptopa-green-cell-usb-c-usb-c-3xusb-hdmi-rj-45.html tzn z USB C na HDMI i do telewizora plus klawa i mysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Oldsnake napisał:

dzięki za radę

jeszcze jedno pytanie, czy w wersji 12.5.1 w wersji global jest nowy "pasek" resetu/wyłączenia telefonu?

Nie ma i szybko nie będzie, menu to dostępne jest tylko w chińskiej wersji oprogramowania. Możesz również zainstalować xiaomi.eu/miui polska, tam też znajdziesz to menu w nowej wersji. 

@janisz nie mam jak sprawdzić, teraz używam innego romu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też się zastanawiałem i w końcu kupiłem. Przesiadka z Mi 9T. 

Pierwsze wrażenia - telefon działa dużo szybciej. Ekran 120Hz też robi różnicę. Jakość rozmów dobra. W Play działa Volte. Bateria trzyma dobrze. W nocy ubywa 0-1%. Czego nie ma - nagrywanie rozmów, brak wyświetlania zdjęcia osoby dzwoniącej na całym ekranie. 

Co do jakości zdjęć, nie są takie złe. Uważam, że są OK. Do tego zainstalowałem GCam i nie narzekam. 

Zapłaciłem za wersję 8/256GB 1380 zł i to był dobry zakup. Myślałem też o Realme GT 12/256GB, ale trzebaby dołożyć tysiąc złotych także odpuściłem. 

Z Poco f3 w tej cenie jestem zadowolony. Jedna uwaga telefon jest dość duży. I naklejona folia fabryczna bardzo się palcuje. Zamówiłem szkło 3MK. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marciniozo napisał:

Też się zastanawiałem i w końcu kupiłem. Przesiadka z Mi 9T. 

Pierwsze wrażenia - telefon działa dużo szybciej. Ekran 120Hz też robi różnicę. Jakość rozmów dobra. W Play działa Volte. Bateria trzyma dobrze. W nocy ubywa 0-1%. Czego nie ma - nagrywanie rozmów, brak wyświetlania zdjęcia osoby dzwoniącej na całym ekranie. 

Co do jakości zdjęć, nie są takie złe. Uważam, że są OK. Do tego zainstalowałem GCam i nie narzekam. 

Zapłaciłem za wersję 8/256GB 1380 zł i to był dobry zakup. Myślałem też o Realme GT 12/256GB, ale trzebaby dołożyć tysiąc złotych także odpuściłem. 

Z Poco f3 w tej cenie jestem zadowolony. Jedna uwaga telefon jest dość duży. I naklejona folia fabryczna bardzo się palcuje. Zamówiłem szkło 3MK. 

Dla mnie najważniejsze jest to aby te 2 lata wytrzymał w sensie takim, żeby nie było zacinek zamuleń itp. Aparaty fajnie jakby były dobre, ale nie najważniejsze. Realme GT to kolejne 900 zł więc odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparaty robią dobre zdjęcia, jednak jest jakiś problem z oprogramowaniem bo w oddali liście drzew są nie do zaakceptowania :/ wygląda to tak jakbyśmy zrobili zdjęcie najtańszym telefonem z biedronki :/  (zdjęcia na GCam wypadają o niebo lepiej.)

https://zapodaj.net/b4a4d1c628b5b.jpg.html

Edytowane przez Gruchi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateusz.polaczkiewicz, no dwa lata to spokojnie wytrzyma. Podzespoły mocne, dobry procesor, szybka pamięć.

Gruchi, no to zdjęcie u Ciebie to faktycznie jakoś kiepsko wygląda. U mnie takich "kwiatków" nie ma. Zdjęcia są ostre i wyraźne. Oczywiście nie są idealne, ale jak najbardziej akceptowalne. jest dobrze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega pkonrad, benchmark i gry różnica będzie. Mocniejszy procesor - Qualcomm Snapdragon 732G w redmi Note 10 pro - w Poco f3 Qualcomm Snapdragon 870. Pamięć LPDDR4x, UFS 2.2. kontra , LPDDR5, UFS 3.1.

GPU: Adreno 618 kontra GPU: Adreno 650.

Jakie to będzie mieć przełożenie w normalnym codziennym użytkowaniu?  Cóż, trzeba by trochę poużywać jednego i drugiego, żeby mieć adekwatne porównanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marciniozo napisał:

Gruchi, no to zdjęcie u Ciebie to faktycznie jakoś kiepsko wygląda. U mnie takich "kwiatków" nie ma. Zdjęcia są ostre i wyraźne. Oczywiście nie są idealne, ale jak najbardziej akceptowalne. jest dobrze.

AI włączone i HDR na auto i usuwanie szumów kreskowych na Automatyczne. Masz może tak ustawiony aparat czy inaczej ? Być może gdzieś tu tkwi problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, marciniozo napisał:

Tak jak napisał kolega pkonrad, benchmark i gry różnica będzie. Mocniejszy procesor - Qualcomm Snapdragon 732G w redmi Note 10 pro - w Poco f3 Qualcomm Snapdragon 870. Pamięć LPDDR4x, UFS 2.2. kontra , LPDDR5, UFS 3.1.

GPU: Adreno 618 kontra GPU: Adreno 650.

Jakie to będzie mieć przełożenie w normalnym codziennym użytkowaniu?  Cóż, trzeba by trochę poużywać jednego i drugiego, żeby mieć adekwatne porównanie.

Brakuje mi takiego modelu z dobrym hardware i dobrym aparatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ważnym elementem jest też cena. To co się teraz dzieje to już jest duża przesada. Jeszcze nie tak dawno dobry telefon tzw. flagowiec kosztował coś około 2 tys złotych, lub niewiele więcej. Dzisiaj ceny dochodzą do 5 tys i więcej.

Żeby taki telefon za te 5 tys działał bardzo dobrze przez dobrych kilka lat...Dlatego ja kupiłem Poco f3. Wiadomo, że trzeba iść na jakiś kompromis, ale tutaj nie jest źle. Za swój egzemplarz 8/256GB pamięci zapłaciłem 1380zł i jestem z niego zadowolony.

mateusz.polaczkiewicz , jeżeli zależy Ci na bardzo dobrym aparacie to zobacz może Samsunga A52 5G. Z tym, że cena to około 2 tys zł.

Jeżeli chcesz taniej to przedmiotowy Poco f3 nie jest zły. Zwłaszcza jak go kupisz w dobrej promocji. Aparat też robi niezłe zdjęcia. Nie ma czego się bać.

 

Edytowane przez marciniozo
literówki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, marciniozo napisał:

No ważnym elementem jest też cena. To co się teraz dzieje to już jest duża przesada. Jeszcze nie tak dawno dobry telefon tzw. flagowiec kosztował coś około 2 tys złotych, lub niewiele więcej. Dzisiaj ceny dochodzą do 5 tys i więcej.

Żeby taki telefon za te 5 tys działał bardzo dobrze przez dobrych kilka lat...Dlatego ja kupiłem Poco f3. Wiadomo, że trzeba iść na jakiś kompromis, ale tutaj nie jest źle. Za swój egzemplarz 8/256GB pamięci zapłaciłem 1380zł i jestem z niego zadowolony.

mateusz.polaczkiewicz , jeżeli zależy Ci na bardzo dobrym aparacie to zobacz może Samsunga A52 5G. Z tym, że cena to około 2 tys zł.

Jeżeli chcesz taniej to przedmiotowy Poco f3 nie jest zły. Zwłaszcza jak go kupisz w dobrej promocji. Aparat też robi niezłe zdjęcia. Nie ma czego się bać.

 

Tutaj się z Tobą zgodzę. Flagowca dało się wyrwać ok. 2 tys. Teraz flagowiec chiński typu Xioami OnePlus to koszt, ok 4 tys. Za te pieniądze wolę kupić iPhone. Sam mam teraz iPhone 8 ale niestety zbiłem ekran zepsółem mikrofon nikt w ogóle mnie nie słyszy. Szczerze, bardzo fajne środowisko ale wydanie 4k za telefon, to dla mnie średnio, mam ważniejsze potrzeby. Dlatego ten F3 jest chyba najlepszym wyborem. Teraz 6/128 kosztuję 1599 czy warto dopłacać 200 do 8/256?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto dołożyć 200 zł? Dobre pytanie. Pamięci nigdy dość, tym bardziej, że nie możemy jej tutaj rozszerzyć kartą pamięci.  Tak jak napisał kolega wyżej poszukaj promocji. Jeżeli nie obawiasz się zakupów na Aliexpres to można wyrwać telefon w dobrej cenie, z wysyłką z Europy. Mój szedł z Niemiec 5 dni. 

Na pytanie co do gwarancji, ponoć po numerze IMEI wersje global są jakby co naprawiane w Polsce. Jednak tego do końca nie wiem, może ktoś potwierdzi.

Powiem Ci, że to już czwarty telefon tak kupiłem i nigdy nie miałem žadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, marciniozo napisał:

Czy warto dołożyć 200 zł? Dobre pytanie. Pamięci nigdy dość, tym bardziej, że nie możemy jej tutaj rozszerzyć kartą pamięci.  Tak jak napisał kolega wyżej poszukaj promocji. Jeżeli nie obawiasz się zakupów na Aliexpres to można wyrwać telefon w dobrej cenie, z wysyłką z Europy. Mój szedł z Niemiec 5 dni. 

Na pytanie co do gwarancji, ponoć po numerze IMEI wersje global są jakby co naprawiane w Polsce. Jednak tego do końca nie wiem, może ktoś potwierdzi.

Powiem Ci, że to już czwarty telefon tak kupiłem i nigdy nie miałem žadnych problemów.

Wolę dołożyć 100zl i mieć z Polski. Mam iPhone 8 64GB i starcza mi miejsca spokojnie. Pytanie bardziej czy RAM 6/8 będzie uwidoczniona różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...