Skocz do zawartości

POCO F3 / Redmi K40 - pytania ogólne, wątek zbiorczy


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Coś szybko na promocji w kanałach sprzedaży Xiaomi. Gdyby chciałoby mi się zagrać w ruletkę pt. "Czy trafi się znośny ekran?", to może i bym się skusił. Ale mi się nie chce
obraz.thumb.png.dea69b6cf975147189c10c5b1642c6e4.png

Edit: promka jest na wszystkie Poco i Redmi, do końca kwietnia lub wyczerpania zapasów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, grizzly napisał:

Bardzo szybko mi się męczą oczy od używania tego telefonu. Nie dobrze mi się robi po chwili przeglądania. Wyłączyłem 120hz ale to chyba nic. Je zmienia
Ma ktoś podobnie?

Mam to samo - godzina używania fona i oczy zmęczone jak po 8 godz. jazdy autem (bez różnicy czy 60 czy 120), 2 godz.i łeb mi pęka ... to urządzenie jest nieprzewidywalne, raz jest wszystko ok by za chwilę żyć własnym życiem ... ja mam go dość - idzie do zwrotu i biorę MI 10T, przynajmniej wiem, że jest sprawdzony a z AMOLED-a i jego fanaberii skutecznie się wyleczyłem raz na zawsze. Mam w zw. z podjętą decyzją pytanie - ponieważ już wszystko skonfigurowałem, czy opcja powrotu do ustawień fabrycznych pozwala na skuteczne pozbycie się ważnych danych, czy może trzeba coś ręcznie pousuwać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2021 o 18:54, adrianoooz napisał:

Witajcie. Zakupiłem telefon w dniu premiery.  Już 3 raz zdarzyło mi się, że telefon sam się wyłaczył i właczył. co może być powodem? ustawienia czy uszkodzony i oddac na gwarancje?

Jak kiedyś w ZTE balde, dzien bez resetu, dniem straconym ;)

Też się zastanawiam nad tym fonem (F3) , ale zielony amoled mnie stopuje, itp. ew. X3 pro, lub N10pro .Foty mnie zbytnio nie interesują ani gry, ważny jest ekran, brak lagów i dźwięk na słuchawkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie nt odcieniu ekranu w F3? Czy u Was biały jest biały czy żółtawy? Na wprost, pod pewnym, niewielkim kątem?Fabryczna folia. Czy Amoled y tak wszystkie mają? W RN4x, RN8pro biały jest biały (ekrany IPS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2021 o 08:40, pkonrad napisał:
Dnia 1.05.2021 o 08:06, 90tomash napisał:
Ktoś kto ma już tel może ocenić jak wypada aparat względem np F2 pro/Mi8/mi9 ?

Jest gorszy od każdego z wyżej wymienionych.

No właśnie z tym mam problem. Bo wymieniłem MI8 na Poco F3 i jak byłem zadowolony ze zdjęć w MI8 tak w Poco jest tragicznie, nie wiem czy to nie wina niedopracowanej apki bo na YouTube, Poco w porównaniach nawet z iPhonem 12 nie wypada źle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tym mam problem. Bo wymieniłem MI8 na Poco F3 i jak byłem zadowolony ze zdjęć w MI8 tak w Poco jest tragicznie, nie wiem czy to nie wina niedopracowanej apki bo na YouTube, Poco w porównaniach nawet z iPhonem 12 nie wypada źle.
 
Zainstaluj GCam, na apce od Google zdjęcia są zauważanie lepsze.
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2021 o 13:48, trev79 napisał:

Co powiecie nt odcieniu ekranu w F3? Czy u Was biały jest biały czy żółtawy? Na wprost, pod pewnym, niewielkim kątem?Fabryczna folia. Czy Amoled y tak wszystkie mają? W RN4x, RN8pro biały jest biały (ekrany IPS).

Taki urok Amoled-a ... na IPS biel jest bielą, za to czerń jest trochę lepsza na Amoled-zie, tak po prawdzie to wg mnie przewaga Amoled-a nad IPS-em polega wyłącznie na bardziej komfortowej pracy w ostrym świetle i to jedyna zaleta - no i  IPS to zdrowsze i mniej zmęczone oczy. Może masz włączony tryb czytania, skoro jest żółtawo ?

Edytowane przez koka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w ustawieniach karty sim i sieci komórkowej jest cokolwiek, dotyczące VoLTE i VoWiFi ? podobno z pozycji ustawień telefonu można zarządzać funkcjonalnością (jakiś checkbox "rozmowy przez WiFi"  i  "połączenie VoLTE" ? niczego takiego nie widzę  ... usługi u operatora mam włączone ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Frantik napisał:

Nie jest to jakoś super ukryte :)

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki :)  jakiś niecierpliwy jestem ... usługa nie była jeszcze uruchomiona przez operatora - już wszystko widać :) czyli aplikacji WiFi Calling + już nie trzeba używać i można ją wywalić ? czy może daje ona jakieś dodatkowe możliwości ? na starym fonie miałem no bo musiałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak jest z czytelnością ekranu na dworze? Jedni piszą że ekran jest świetny a dane pokazują że nie przekracza 700 nitów w podbiciu na dworze na słońcu. Jeśli tak jest to ekran jest jedynie zwyczajny. Tu jest na przykład informacja o tym https://www.gsmarena.com/poco_f3-review-2248p3.php

Dla mnie jest to kluczowy parametr, zastanawiam się jeszcze nad mi 11 liet 5g (wg testów ma dużo jaśniejszy ekran). Obecnie mam s20 fe 5g i muszę przyznać że ekran ma przeciętny. Jasność jest przeciętna. Na telefon tez nie wydam dużo bo to narzędzie pracy i tylko jest kosztem.

Edytowane przez r9k9rs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, pkonrad napisał:

Ja miałem 4 szt, a w sumie widziałem 5. Każdy ją miał :(

przypominam, że to już było :

https://itigic.com/pl/how-to-fix-green-screen-problems-poco-f2-pro/

ja też to miałem, ale ... ustawiłem wszędzie gdzie się dało ciemny motyw ... pokombinowałem trochę kolorami ... jasność wyświetlacza ręcznie tak na 70% i zielonkawej poświaty już nie widzę :) a i jeszcze jedno - w Mi 11i za dużo większą kasę też podobno tę poświatę widać ... przynajmniej tak meldował znajomy posiadacz tego "cuda" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pkonrad napisał:
10 godzin temu, susa napisał:
A czy przy takim normalnym użytkowaniu ta Zielona poświata jest widoczna? Przeszkadza czy musi być mega ciemno i ciemne tło? 

Musi być ciemno i ciemno szare tło.

Mam POCO F3 od samej premiery jestem bardzo zadowolony. Świetny wyświetlacz (poza dziurką, która niby mała, ale przeszkadza mi. lepiej jakby była po lewej stronie i nie centralnie ze srebrną obwódką), nie bardzo widzę zieloną poświatę. Oczywiście folia fabryczna to nie jest folia - trzeba to zdjąć jak najszybciej, to bardziej folia transportowa - bez niej jest wyraźnie lepiej. Ekran potrafi być bardzo jasny, nawet w słońcu jest duużo lepiej niż w moim poprzednim MI9 T Pro. Nie zauważam normalnie żadnej poświaty. Jedynie w trybie nocnym na czarnym tle można coś tam dostrzec. Ale w moim MI9 T Pro było pod tym względem gorzej. Rodzice maja jeszcze Samsunga M31S niby budżetowy, ale ekran Amoled niezły. Sprawdzę przez weekend. Tylko jeden problem - aparaty są fatalne. To znaczy na tym super ekranie fotki wyglądają bardzo fajnie, tylko jak już porównam na dużym monitorze zdjęcia z F3 to nawet w porównaniu z Redmi 9 PRO jest żałośnie. Tzn. POCO F3 szczególnie nie radzi sobie ze szczegółami typu dużo detali - trawa, liście, lasy. Takie rzeczy wyglądają jakby były rozmazane akwarelą i bardzo słabo wychodzi głębia i zróżnicowanie kolorów. Próbowalem GCam (w Goole Play to Aparat Google z 27.07.2017 czy jest jakaś nowsza wersja?) i nie widzę na monitorze żadnej różnicy. I nie bardzo wierzę, że to poprawi firmware (mam 12.5.3) bo użyty czujnik jest słaby - sporo lepiej zdjęcia robił MI 9T Pro. Poza tym F3 chodzi bardzo szybko, bateria bardzo dobra, świetny dźwięk stereo i na słuchawkach tylko mam problem z gestami (po włączeniu działają w tutorialu, potem już w ogóle). Z powodu aparatu zastanawiam się nad zmiana na MI 10 T PRO - dziurka po lewej, większa bateria 4520 vs. 5000 mAH, słabszy procesor (w F3 i tak za szybki dlatego nie wziąłem Redmi K40 Pro bo zabija baterię i jeszcze gotuje telefon) co może jeszcze przedłużyć baterię. Jedyny minus to IPS, ale w dzień miałem je obok siebie i dużej różnicy nie widzę. Tyle moich spostrzeżeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja będę przesiadać się z POCO F1 wiec wydaje mi się, że będzie to kolosalna różnica.  Boję się tego ekranu, że będzie kicha i będę musiał odsyłać, wymieniać.

A może polecacie jakąś alternatywę do 1600 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, susa napisał:

No ja będę przesiadać się z POCO F1 wiec wydaje mi się, że będzie to kolosalna różnica.  Boję się tego ekranu, że będzie kicha i będę musiał odsyłać, wymieniać.

A może polecacie jakąś alternatywę do 1600 zł?

Ekran jest świetny, nawet przy porównaniu z Amoledem z MI9 T Pro (czyli Redmi K20 Pro) jest wyraźnie, lepiej tzn. biel jest idealnie biała, jak na Samsungu M31s rodziców, jasność duużo wyższa niż w Mi 9T Pro, kolory żywsze, wyraźniejsze nawet bez zmiany trybu w ustawieniach. Mi się oczy nie męczą, lekkie zielonkawą poświatę w niektórych miejscach widzę jak się bardzo przyjrzę w nocy i to na dużym podświetleniu. Jakbym nie wiedział czego szukać to bym nie zauważył. Poza tym kup i możesz zwrócić - tylko od razu zdejmij sobie tą niby folie - to plastik transportowy, a nie folia ochronna. Ostrzegam tylko, aparat na czujniku Sony IMX582 wypada bardzo słabo, na poziomie telefonu za 600-800 zł.

Edytowane przez dzeryae
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



No ja będę przesiadać się z POCO F1 wiec wydaje mi się, że będzie to kolosalna różnica.  Boję się tego ekranu, że będzie kicha i będę musiał odsyłać, wymieniać.


Ja przesiadłem się z F1. Od miesiąca F3. Zieleń jest u mnie delikatnie od góry, gdzieś tak mniej niż do 1/4 ekranu. Za dnia w ogóle tego nie widać, choć używam trybu ciemnego. Podobnie jak przedmówcy, gdybym nie wiedział czego wypatrywać, to bym może nawet tego nie zauważył. Ekran w połączeniu z odświeżaniem 120Hz to niebo a ziemia w porównaniu do F1

Zdjęcia z dużą ilością szczegółów faktycznie wychodzą czasem tak se, ale też nie tak, żeby mnie odrzucały. Może nie jestem tutaj wymagający
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem POCO F3i teraz takie moje pytanie, czy w kontaktach jest opcja pokazywania tylko kontaktów telefonicznych, aktualnie mam kontakty z konta google gdzie są maile, ale one mi nie są potrzebne

Edytowane przez susa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...