Skocz do zawartości

POCO F3 / Redmi K40 - pytania ogólne, wątek zbiorczy


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • mrosi zmienił(a) tytuł na POCO F3 / Redmi K40 - pytania ogólne, wątek zbiorczy
  • Kacper Skrzypek przypiął/eła ten temat

Planuje ktoś nabyć w najbliższym czasie? F3 wydaje mi się bardzo solidnym następcą F1. Upgrade w zasadzie na każdym polu za tę samą cenę na premierę.
Boleję tylko, że nie ma wariantu z 8/128 pamięci. Przy 8/256GB nie wiem, po co byłoby mi tyle pamięci wewnętrznej, a MIUI RAM żreć niestety lubi.

Trochę szkoda też, że nie ma jacka 3,5mm, ale ze słuchawek korzystam na tyle rzadko, że mam nadzieję w ogóle tego braku nie odczuć

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2021 o 10:15, Sebastian_M napisał:

Ja kupiłem czarny o 0:30 ale w Komputronik bo u importera błyskawicznie poszło 240 sztuk

Kupiłeś może przez Allegro ? Jeśli tak to czy już ci wysłali bo również nabyłem i na chwilę obecną cisza. Co do samej premiery to był lekki cyrk zresztą tak samo jak na AliExpress. Kupiłem najpierw na Ali i udało mi się po wielu trudach kupić z kodem zniżkowym POCO50 jednak telefonów sprzedało się ponad 34 tysiące sztuk i moim zdaniem mało realne że zostanie to wysłane w ciągu 40 dni, deja vu z zakupu POCO X3 ;) Co do cyrku u nas to wyglądało to tak że strona mihome.pl oczywiście równo o północy padła, tak więc wejście na Allegro a tam cena 1600 od Komputronik i lekki zonk bo miało być 1400, za chwilę chyba X-kom wrzucił kilkanaście sztuk o ile się nie mylę i wiadomo rozeszły w mig. Później zostały dodane od Xiaomi które też poszły a następnie Komputronik obniżył cenę na 1400 i udało się kupić 15 minut po północy. Sprawdzając rano rzeczywiście koło 6 były jeszcze dostępne sztuki głównie białe.

 

Edit: 

Info z Komputronika

Dzień dobry,

Dziękujemy za wybór oferty naszego sklepu.

Globalne opóźnienia w logistyce wynikające z wprowadzonych obostrzeń w związku z COVID-19, powodują iż zamówione przez Państwa produkty zostaną dostarczone w późniejszym terminie aniżeli deklarowany na stronie.

Na ten moment dystrybutor wskazał dostarczenie produktów na nasz magazyn do końca tygodnia tj. 16 kwietnia 2021.

Powyższa sytuacja jest niezależna od nas, prosimy zatem o wyrozumiałość, jednocześnie przepraszamy za powstałe niedogodności. Na bieżąco monitorujemy sytuację i w razie pytań lub wątpliwości, pozostajemy do Państwa dyspozycji.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej zachowując ciągłość korespondencji poprzez kliknięcie ODPOWIEDZ.

Pozdrawiamy,

Edytowane przez Gruchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś może przez Allegro ? Jeśli tak to czy już ci wysłali bo również nabyłem i na chwilę obecną cisza. Co do samej premiery to był lekki cyrk zresztą tak samo jak na AliExpress. Kupiłem najpierw na Ali i udało mi się po wielu trudach kupić z kodem zniżkowym POCO50 jednak telefonów sprzedało się ponad 34 tysiące sztuk i moim zdaniem mało realne że zostanie to wysłane w ciągu 40 dni, deja vu z zakupu POCO X3 Co do cyrku u nas to wyglądało to tak że strona mihome.pl oczywiście równo o północy padła, tak więc wejście na Allegro a tam cena 1600 od Komputronik i lekki zonk bo miało być 1400, za chwilę chyba X-kom wrzucił kilkanaście sztuk o ile się nie mylę i wiadomo rozeszły w mig. Później zostały dodane od Xiaomi które też poszły a następnie Komputronik obniżył cenę na 1400 i udało się kupić 15 minut po północy. Sprawdzając rano rzeczywiście koło 6 były jeszcze dostępne sztuki głównie białe.
 
Edit: 
Info z Komputronika
Dzień dobry,

Dziękujemy za wybór oferty naszego sklepu.

Globalne opóźnienia w logistyce wynikające z wprowadzonych obostrzeń w związku z COVID-19, powodują iż zamówione przez Państwa produkty zostaną dostarczone w późniejszym terminie aniżeli deklarowany na stronie.

Na ten moment dystrybutor wskazał dostarczenie produktów na nasz magazyn do końca tygodnia tj. 16 kwietnia 2021.

Powyższa sytuacja jest niezależna od nas, prosimy zatem o wyrozumiałość, jednocześnie przepraszamy za powstałe niedogodności. Na bieżąco monitorujemy sytuację i w razie pytań lub wątpliwości, pozostajemy do Państwa dyspozycji.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej zachowując ciągłość korespondencji poprzez kliknięcie ODPOWIEDZ.

Pozdrawiamy,
Hej.
Mi udało się kupić na Allegro kilka minut po północy. Z oficjalnego kanału mi-home. Wysyłka miała miejsce we wtorek i dzisiaj dotarł w moje łapki . Telefon klasa! Ekran 120 Hz robi robotę. Teraz tylko czekam 168 h na odblokowanie.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o odblokowanie bootloadera żeby wgrać nasz soft xiaomi.eu. Xiaomi dopuszcza możliwość wgrania innego softu, ale musisz za pomocą ich programu odblokować telefon. No i tutaj jest różnie z tym czasem. Miałem różne telefony Xiaomi i przeważnie musiałem czekać właśnie pewną ilość godzin na odblokowanie. Tym razem to tydzień, chociaż w zeszłym roku po zmianie na mi 9t poszło od razu. Na to nie masz wpływu. Oczywiście to jest opcjonalne, możesz siedzieć na sofcie z jakim przyjdzie. Też będzie ok, ale wiadomo, że rom od miuipolska ma wiele zalet. Kiedyś nie było zabawy z odblokowaniem, ale teraz od długiego już czasu to konieczność.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Mi też udało się kupić na Allegro od oficjalnego sklepu Xiaomi. Jeszcze nie nadali wysyłki, więc jeśli tego nie zrobią dzisiaj mogę go nie dostać w tym tygodniu.
Zaintrygowało mnie zdanie "Teraz tylko czekam 168 h na odblokowanie". [mention=5848]papakruk[/mention] o co chodzi z odblokowaniem?

Przed odblokowaniem lepiej sprawdz jak wygląda ekran.

https://miuipolska.pl/forum/topic/54879-ekran-smugi-i-plamy-na-ciemnym-tle-przy-niskim-trybie-jasno%C5%9Bci/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piterchmiel1 napisał:

Też się zastanawiam nad tym fonem a Redmi Note 10 Pro.

To dwa różne telefony. POCO jest znacznie wydajniejszy/szybszy za to gorszy aparat. Redmi Note 10 Pro dużo słabszy, ale z lepszym aparatem i jak ktoś lubi ekranem Amoled, który przy odświeżaniu 120Hz lubi się przycinać, bo procek za słaby.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych aparatów to przejrzałem kilka porównań na YouTube np. Poco X3, Note 10 Pro oraz F3 i wypada to różnie. Ogólnie X3 robi ładne zdjęcia jednak F3 także potrafi a jeszcze lepiej wychodzą po zainstalowaniu GCam, także gdyby Xiaomi się nieco ruszyło i popracowali nad softem to można by uzyskać bardzo dobre jakościowo fotki :)

Edytowane przez Gruchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie stockowa apka aparatu mocno ogranicza możliwości fotograficzne.
Zrobiłem w ciągu roku takie zmiany mi9t-minote10lite-pocof2pro-minote10lite-pocof3 i zdecydowanie na stockowej apce F3 ma najgorszy aparat.
Po wygraniu gcama z tej czwórki będzie drugi zaraz po poco f2pro, co prawda tryb nocny wydaje mi się że wygląda podobnie, ale w dzień f2pro miało więcej szczegółów na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. W Ustawieniach - Dźwięk i wibracje - Efekty dźwiękowe - w bloku Optymalizacja dźwięku jest opcja "Dostosowanie głośności" z opisem "Dostosuj głośność do swoich możliwości słuchowych". Tylko, że ta opcja jest u mnie cały czas niedostępna (wyszarzała). Łącze fona z transmiterem BT FM w samochodzie i dźwięk mam tak cicho, że muszę w radio podnosić głośność (i zakłócenia jednocześnie) na maxa prawie. To nie problem transmitera, bo z inny telefonem działa poprawnie. Czy ta opcja działa czy nie i czy robi to, czego się spodziewam - podnosi maksymalną głośność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak podejrzewałem, ale nie miałem na razie jak sprawdzić.

Przy okazji zapytam. Czy zatem max głośność na BT można podnieść TYLKO po roocie?? Nie ma jakiejś innej metody, poza programikami podnoszącymi głośność jednocześnie masakrującymi jakość?

Edytowane przez janisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...