Skocz do zawartości

Mi 11 Pro/Ultra - oficjalne ROM-y MIUI


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Cześć, jestem tu kompletnie nowy. 

Mam pytanie czy istnieje możliwość zainstalowanie oficjalnego ROMu do Mi 11 Ultra, który jest brandowany Orange ?

Próbowałem zainstalować Recovery ROM. Niestety pojawia się informacja, że "nie można zweryfikować aktualizacji i dalej "Aktualna wersja nie jest zgodna z niestandardowym pakietem ROM. 

Wersja jaką posiadam Miui Global 12.0.2.0 Stabilna RKAEUOR. 

Teraz pytanie czy istnieje sposób na zainstalowanie oficjalnego ROMu 12.5 ale bez brandu Orange ? Czy jedyne co pozostaje czekać na OTA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałbym wgrać MiFlashem ten rom EEA na telefon z globalnym romem.Telefon z Chin, więc jest odblokowany...
Niestety przy próbie wyskakuje ten komunikat
"antirollback check error"
Jak to przeskoczyć?
A może nie warto robić takiej zmiany? Pozdrawiam


Wysłane z mojego M2102K1G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z globala na EEA to chyba nie ma sensu, nic to nie zmieni szczerze mówiąc. Co to wgrywania, musiałbyś edytować jeden plik, lecz teraz nie napisze Ci dokładnie jaki, gdyż jestem poza domem. Trzeba z niego usunąć wpis mówiący o tym antirollback I zadziała. Lecz pamiętaj aby odznaczyć blokowanie bootloadera bo uwalisz sobie telefon. 

Edit: tu masz film jak to zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Czy ktoś mi powie jak zrobić update wersji V13.0.13.0.SKACNXM poprzez fastboot? Wcześniej wchodziłem w moim Mi11 Pro w tryb fastboot na kompie klikałem plik update.bat i wszystko było ok. Teraz w/w aktualizacja ma kilkanaście plików w folderze i wygląda to w ogóle inaczej niż wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

zastanawiam się nad kupnem mi 11 ultra

na tradingshenzhen są ale z różnymi romami ,

CHINA Firmware = Saftynet Passed + OTA Updates + Widevine Level 1

XIAOMI.EU  Firmware (unlocked) = Saftynet Passed + OTA Updates + Widevine Level 1

GLOBAL Firmware (unlocked) = Saftynet Failed + OTA Updates + Widevine Level 1 !NO GOOGLE PAY

zależy mi na tym żeby działał stabilnie bez grzebania i modyfikacji

sklep googla + gpay

co wybrać ? może czegoś innego szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie masz zdolności. 

Ja jak kupowałem Mi11pro to wziąłem z China romem, po prostu nie chciałem dłużej czekać aż sklep odblokuje BL i wgra inny rom. Sam to zrobiłem.

Jak nie chcesz czekać to weź z China rom i poczekasz 2 tyg na odblokowanie BL i sam sobie zainstalujesz rom. 

Jak nie czujesz się na siłach to weź z Xiaomieu, z tym że przesyłka będzie dłużej trwała, bo sklep musi odblokować BL i wgrać rom. Ale masz gotowy telefon na którym wszystko działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz telefon z globalnej dystrybucji to nie ma problemu, masz oficjalny europejski rom i zablokowany BL. Wtedy wszystko działa.

Tutaj kupujesz telefon przeznaczony na rynek chiński. Nie możesz zablokować bootloadera na innym romie niż chińskim, Możesz wgrać sobie Global nie blokując BL ale będą problemy z google pay, czy tam portfel się teraz nazywa.

Aplikacje bankowe dopóki nie wgrasz roota powinny działać. Chociaż są banki, których aplikacje plują się na odblokowany BL.  Ja używam IKO i nigdy nie miałem problemów.

 

Wgrywając na mi11pro xiaomieu/miuipolska nie powinieneś mieć problemów ż żadną aplikacją bankową. 

 

 

Odblokowanie BL to ok 176h czekania, a dodanie konta w telefonie to moment.

Większe problemy zrobi wgranie xiaomieu. Musisz potrać recovery, czasami zrobić pare razy format data by instalacja romu przebiegła poprawnie. W sumie to jedyny problem, sama instalacja by jakiś błąd nie wyskoczył. A jak wyskoczy to format data i ponowna próba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...