Skocz do zawartości

Mi 11 Pro - pytania ogólne, wątek zbiorczy


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie do znawców czy ktoś w Polsce używa MI11 Pro? Czy warto go zamówić z Chin? i jak będzie działał w  Polsce tzn nie będzie problemów z nadajnikami ?

Czy lepiej kupić zwykłą wersję Mi11?

Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bardzo jestem zainteresowany mi11 pro. Kupiłem Mi11pro

W PL nie będzie problemów z sieciami. Aktualnie ma wszystkie pasma operatorów oprócz jednego z 5G

  •  
    Spoiler

     

    • 5G
       
      3 z 4
      • n78 (3500)
      • n41 (2500)
      • n1 (2100)
      • n38 (2600)
    • 4G
       
      Wszystko (6)
      • B1 (2100)
      • B3 (1800)
      • B7 (2600)
      • B8 (900)
      • B20 (800)
      • B38 (TDD 2600)
    • 3G
       
      Wszystko (2)
      • B1 (2100)
      • B8 (900)
    • 2G
       
      Wszystko (2)
      • B3 (1800)
      • B8 (900)

     

Aparaty ma lepsze od mi11.

Ogólnie jest lepszy od Mi11 i ma certyfikat wodoszczelności.

Romy miuipolska są oparte na oryginalnych dla Mi11pro, Romy Global pochodzą od Mi11Ultra, są zamienne.

Jedyny problem to, że nie zablokujesz BL na Globalu.

Ale ponoć soft CN ma preinstalowane usługi google, można je włączyć i wszystko działa. Są tez jakieś apki w sklepie które w 80% spolszczą system. Także nie jest źle. Jedyny problem to chińskie apki których nie usuniemy.

No i kwestia instalacji globala przez recovery czy miuipolska. Ponoć telefon ma partycję A/B i za cholerę nie doczytałem jak zainstalować system by nie uwalić telefonu.

Co do przegrzewania telefonu to problem wszystkich telefonów z procesorem SD888, także nie jest to wina Xiaomi. najwyżej trzeba będzie uważać. 

 

Tyle wiem, co wyczytałem przez weekend. 

 

 

 

Edytowane przez Bar.Tek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, po zakupie mi11 Pro będzie trzeba  odblokować BL i wgrać miuipolska lub Rom Global ale tez na odblokowanym BL?  Na romie miuipolska rozumiem że google jest a pytanie o aplikacje bankowe działają wtedy + NFC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak na każdym innym romie Global, czy miuipolska. Masz na nim usługi google. Na oryginalnym CN romie usługi google trzeba włączyć w ustawieniach i zainstalowac plik apk ze sklepem play.

Jak będziesz kupował w Chinach to możesz poprosić by odblokowali BL i wgrali albo xiaomieu/miuipolska albo global.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie romu na xiaomi.eu w wersji beta jestem bardzo zadowolony. W końcu bateria trzyma tak jak powinna. Przegrzewanie to też już przeszłość. Ogólnie na EEA najsłabszym ogniwem była bateria bo tak to reszta na prawdę super. Nie miałem z nim jeszcze żadnych problemów. Z racji promocji na ta wersje, o której piszesz to aż grzech nie kupić :D Będzie Pan zadowolony. Z tym, że uprzedzam na globalu bateria nie daje sobie rady tak jak na xiaomi.eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zoltan78 napisał:

Po zmianie romu na xiaomi.eu w wersji beta jestem bardzo zadowolony. W końcu bateria trzyma tak jak powinna. Przegrzewanie to też już przeszłość. Ogólnie na EEA najsłabszym ogniwem była bateria bo tak to reszta na prawdę super. Nie miałem z nim jeszcze żadnych problemów. Z racji promocji na ta wersje, o której piszesz to aż grzech nie kupić :D Będzie Pan zadowolony. Z tym, że uprzedzam na globalu bateria nie daje sobie rady tak jak na xiaomi.eu.

Przede wszystkim wybacz - nie zauważyłem, że napisałem w wątku wersji PRO.

EU zapewne docelowo wgram, ale swoje będe musiał odczekać więc wybadam temat baterii. Jutro mają mieć dostawę do salonu, także będę do nich dzwonić i polować :D 

1 godzinę temu, Bar.Tek napisał:

Ja z dwóch wybrałem mi11pro. Lepsze aparaty, większa bateria, ładowanie 67w

Jasne, ale ja nie potrzebuję szybszego ładowania i lepszych aparatów, a dla 400 mAh nie będę się bawić w sprowadzanie, gdy mogę mieć ten signature edition kupiony na miejscu - te chropowate plecki wyglądają obłędnie i ponoć w dotyku sprawiają równie ogromne wrażenie.

 

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Po zmianie romu na xiaomi.eu w wersji beta jestem bardzo zadowolony. W końcu bateria trzyma tak jak powinna. Przegrzewanie to też już przeszłość. Ogólnie na EEA najsłabszym ogniwem była bateria bo tak to reszta na prawdę super. Nie miałem z nim jeszcze żadnych problemów. Z racji promocji na ta wersje, o której piszesz to aż grzech nie kupić  Będzie Pan zadowolony. Z tym, że uprzedzam na globalu bateria nie daje sobie rady tak jak na xiaomi.eu.
Czyli zalecasz Xiaomi eu bete wrzucić?

Wysłane z mojego BASIC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu instalacji nie miałem problemów z telefonem. Wersja stable z tego co wiem też jest OK. Z drugiej strony, jak już mam działać na xiaomi.eu to wolę na becie gdyż szybciej naprawią ewentualne błędy. Nie ukrywam, iż na romie EEA 12.5.1 bateria dla mnie nie była do przyjęcia, leciała w oczach. Tu jednak jest duża poprawa. Obecnie siedzę na zeszłotygodniowej wersji ze względu na błąd w ciemnym motywie. Text w tym trybie też jest czarny, więc nic nie widać, w niektórych aplikacjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu instalacji nie miałem problemów z telefonem. Wersja stable z tego co wiem też jest OK. Z drugiej strony, jak już mam działać na xiaomi.eu to wolę na becie gdyż szybciej naprawią ewentualne błędy. Nie ukrywam, iż na romie EEA 12.5.1 bateria dla mnie nie była do przyjęcia, leciała w oczach. Tu jednak jest duża poprawa. Obecnie siedzę na zeszłotygodniowej wersji ze względu na błąd w ciemnym motywie. Text w tym trybie też jest czarny, więc nic nie widać, w niektórych aplikacjach. 
Ile ci około rrzma tel? Sot?

Wysłane z mojego BASIC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na EEA miałem problem z przekroczeniem 2 godzin. Tu 3 lub 4 to nie problem. Wszystko zależy od sposobu używania, mi najwięcej energi pobiera Chrome. Co nie zmienia faktu, iż trzyma dużo lepiej. Niektórzy piszą, iż na EEA 12.5.2 bateria też trzyma lepiej ponoć poprawili zarządzanie energia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dotarł do mnie mi 11 pro 8/256 i wczoraj zainstalowalem mu xiaomi.eu. Popstrykalem kilka fotek, ale aparat jest tylko minimalnie lepszy do zdjec vs mi note 10 pro, ktorego posiadam i nie oplaca mi sie dokladac do niego drugie tyle.

Jesli ktos chce, to oddam za cene kupna (tradingshenzen), a w gratisie 2 etui i szklo cp max.

 

Ps. Niesamowite jest to, ze to juz kolejna proba do zmiany mi note 10 pro, ale aparat tego cholernika sie nie daje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś z Was wie może jak wyglądać będzie wsparcie dla Redmi Note 11 Pro+ ze strony MIUIPOLSKA (wiem, że nie ten telefon, ale póki co nie ma wątków). RN9Pro jest na CPU Mediatecha, a wiadomo jak to się skończyło dla RN8Pro :( Ktoś jest bliżej w temacie, bardzo mnie to ciekawi, bo zamierzam nabyć, ale jeżeli nie będzie wsparcia, to raczej odpuszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kacper Skrzypek podobno na Europę mają być Snapdragony, Xioami miesza. Dziękuję za odpowiedz.

https://www.tablety.pl/android/2021-11-12/redmi-note-11-pro-5g-global-xiaomi/
https://www.tabletowo.pl/redmi-note-11-procesor-qualcomm-snapdragon/

Edytowane przez DjLeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy Mi 11/PRO w wersji China(np. z tradingshenzen) po instalacji ROMu xiaomi.eu/MIUI Polska będzie obsługiwał 5G w częstotliwości 2600 MHz (n38)? Jestem w Plusie i 5G działa tylko w tej częstotliwości.

Snapdragon 888 obsługuje pasmo 2600 dla 5G, więc domyślam się że brak 2600 5G w specyfikacji wersji China to tylko kwestia blokady w firmware telefonu.

Czy ktoś z Was już to sprawdzał, ma jakieś doświadczenie i może mi pomóc, ewentualnie zweryfikować czy 5G w Plusie działa na Mi 11 lub Mi 11 Pro China z romem xiaomi.eu/MIUI Polska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bar.Tek napisał:

Mi 11 Pro jest tylko China. Sprawdź specyfikację modelu. 

Nie muszę sprawdzać bo doskonale znam specyfikacje modeli. Jakbyś nie zauważył to w moim poście umieściłem Mi 11/PRO, więc dopisek China dotyczy modelu Mi 11, ale powinieneś to wiedzieć skoro znasz specyfikację obydwu modeli. Widzę jednak że nie testowałeś nic, nie chcesz pomóc, ale musisz nabić sobie parę postów.

Bardzo proszę o opinię osób, które już zweryfikowały czy 5G 2600MHz działa/nie działa w modelach China.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, s2002 napisał:

Nie muszę sprawdzać bo doskonale znam specyfikacje modeli. Jakbyś nie zauważył to w moim poście umieściłem Mi 11/PRO, więc dopisek China dotyczy modelu Mi 11, ale powinieneś to wiedzieć skoro znasz specyfikację obydwu modeli. Widzę jednak że nie testowałeś nic, nie chcesz pomóc, ale musisz nabić sobie parę postów.

Bardzo proszę o opinię osób, które już zweryfikowały czy 5G 2600MHz działa/nie działa w modelach China.

Według gsmarena i Mgsm modele cn nie obsługują 2600mhz 5G. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chińskiej specce Mi 11/Pro nie ma wsparcia dla N38 5G. Jedynie jako LTE. W globalnej wersji Mi 11 wspiera. Wgrywanie miuipolska nie zmienia nic w kwestii obsługiwanych częstotliwości.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jestem posiadaczem Xiaomi Mi 11 Pro, i zastanawiam się czy jest jakaś możliwość modyfikacji ( softwerowego/ustawienia ) mikrofonu, tu przykładowe nagranie konceru, 

 

 jak sądzicie? można coś z tym zrobić by jakość była bardziej akceptowalna - by było słychać coś. Używam wersji 13.0.9

Edytowane przez kavv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bar.Tek napisał:

Do takich nagrań chyba lepiej używać zewnętrzny mikrofon.

Możesz spróbować zainstalować Magisk i poszukać modułów poprawiających dźwięk. 

A tak z ciekawości miałeś jakieś doświadczenie z mikrofonami zewnętrznymi? bo tutaj w grę wchodzi ucb-c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...