Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 11 - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.5.2.0.RKBCNXM - Android 11


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi 11 (nazwa kodowa: venus).

Link do pobierania ROMu:

REUPLOAD

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_MI11_V12.5.2.0.RKBCNXM_v12-11-fastboot.zip/download

 

ROM dla Mi 11 dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu.

 

Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco:

1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera.

2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"):

Bez tytułu.png

Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10.

3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików:

001.png

3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP, do logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika) ;) ).

4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows.

  a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

  b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat

5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS.

6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu.

7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy.

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 12.5.1 zainstalowałem Magiska dodałem wszystko co trzeba i nadal karty nie mogłem dodać w gpay

Jakieś wskazówki? Co ukrywać? Jak wgrywać magiska?

Korzystałem z tutejszego tutoriala. Czyli integrowałem boot.img z magiskiem i flash na fastboocie.

Później pół internetu przeczesałem jak naprawić ale bez rezultatu. Nawet chętnie bym wgrał tego magiska jeszcze raz...

Edytowane przez piqpoq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piqpoq Po wgraniu magiska musisz go uruchomić, wejść w ustawienia aplikacji. Znajdziesz tam opcję zmiany jego nazwy, co sprawi że aplikacja będzie nie widoczna dla innych. W następnym kroku trzeba wejść w ustawienia ukrywania magiska. Tam zaznacz wszystkie aplikacje w których ma on być ukryty, czyli najlepiej zaznaczyć wszystkie aplikacje od googla oraz wszystkie aplikacje bakowe jakie masz na telefonie. Pamiętaj, iż przy każdej ukrywanej aplikacji musisz rozwinąć strzałką po po prawej stronie drzewo. Tam znajdziesz komponenty aplikacji, które też trzeba zaznaczyć, aby ukryć magiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zoltan78 Nadal nie działa

Już zrealizowałęm 2 pierwsze punkty tego tutoriala naprawy ale bez rezultatu

 

Ktoś mógłby wrzucić listę aplikacji ukrywanych w magisku? Może coś pomijam....

 

EDIT

Po zrealizowaniu wątku z xda [Fix] Magisk SafetyNet

wszystko poszło. Coś tam z finger printem podziałałem i dodałem kartę. Jedynie nad kartą teraz znak tego promiennika jest przekreślony, że nieskonfigurowane.

Nie rozumiem tylko dlaczego innym to działa na 12.5.1 a u mnie nie - tylko takie cyrki

Edytowane przez piqpoq
Kontunuacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi i chyba masz rację. Wszedłem w menu i tam 4 fajki, że ok ale urządzenie nie spełnia norm bezpieczeństwa. Magisk przecież tego nie podstawia tylko ukrywa roota.

Po ukryciu roota wracamy do punktu wyjścia czyli ROM bez certyfikatu. Do do nikomu, to ze dwie osoby na forum twierdzą, że po wrzuceniu magisk płatności mu dzialają. Ale chyba mowa o o innych romach a nie miui 12.5.1

Edytowane przez piqpoq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piqpoq

Dlatego powtarzam, jeśli bardzo zależy Tobie na płatnościach, jedynym rozwiązaniem jest ROM 12.0.22, który jest certyfikowany przez Google i na którym działają płatności bez dodatkowych zabiegów. Sam wróciłem z 12.5.1 do 12.0.22. Jeśli 12.5.1 czy nowszy, 12.5.2, będą certyfikowane przez Google, zainstaluję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, all999 napisał:

Po pierwsze, da się zmniejszyć widget? Blokuje kawał ekranu.

Zorientuję się w temacie. Na Globalu też jest to zrobione identycznie, moim zdaniem to głupie.

7 minut temu, all999 napisał:

Po drugie, gdzie jest obsługa jedną ręką? Przy gestach powinna być w asystencie dotyku, a nie ma.

Kliknij w jakikolwiek skrót na ostatnim screenie i powinno się uruchomić menu wyboru skrótu. Tam powinna być opcja od tego. Z jakiegoś powodu na ostatnim screenie u Ciebie nie widać strzałek, może to przez Ciemny motyw. Nie jestem w stanie tego na razie jeszcze sprawdzić, na Globalu na Mi 10T Lite strzałki widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknij w jakikolwiek skrót na ostatnim screenie i powinno się uruchomić menu wyboru skrótu. Tam powinna być opcja od tego. Z jakiegoś powodu na ostatnim screenie u Ciebie nie widać strzałek, może to przez Ciemny motyw. Nie jestem w stanie tego na razie jeszcze sprawdzić, na Globalu na Mi 10T Lite strzałki widać.
Druga sprawa, ważniejsza, załatwiona. Dziękuję!

Co do widgetów, pasuje mi ten, ale kurde blokuje miejsce czterech ikon. Jak Ci się uda to ogarnąć, daj znać.

I nadal brak certyfikacji google.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej własnie pytanie czy ja wgrałem źle Magiska i coś źle poustawiałem bo na mi10 które mam po zrobieniu wszystkiego pokazuje ok safetynet zielone a tutaj po przygotowaniu wszystkiego w 11 jest lipa wszyscy tak mają i to problem braku certyfikatów ... czy ja źle magiska wgrałem i muszę zrobić to jeszcze raz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...