Skocz do zawartości

Redmi 2-2gb wywala kartę sim


szwagru11

Rekomendowane odpowiedzi

W moim Redmi ten problem występował na obu kartach. W pierwszym slocie jest karta Play (z niej net i rozmowy) w drugim slocie Plus. Pomogło tylko wyłączenie pinu. Wychodzi na to że przy dłuższym braku zasięgu telefon restartuje sobie kartę i dlatego prosi o pin. W historii zużycia baterii można sprawdzić czy telefon nie gubił zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Korzystasz z tej karty play na codzień rozumiem? Czy po wyłączeniu pinu nie ma problemów z gubieniem zasięgu? Nie ma problemu z dodzwonieniem się do Ciebie? Zamówiłem własnie redmi z xfs, ale czytając o tych problemach jestem trochę przerażony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obu korzystam na co dzień. Play to mój prywatny numer i net, Plus to służbowy. Zasięg gubi jak każdy inny telefon, chodzi o to że po wyłączeniu pinu nie mam problemu że po zgubieniu zasięgu na dłużej, a później gdy już jestem w zasięgu telefon prosi o wpisanie pinu do karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid nie pisz głupot, miałeś mój telefon i dla kart ORANGE ten problem też występuje (mam tylko karty orange). Tylko wyłączenie pinu pomaga. I to nie jest kwestia operatora tylko producenta telefonu, kiedy telefon straci zasięg to NIE POWINIEN ŻĄDAĆ WPISYWANIA PINU PO JAKIMŚ CZASIE jest to BUG na który xiaomi leje ciepłym żółtym chińskim moczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ruszyłeś w tym czasie zadek chociaż z 30km za Wrocław? Pewno nie.

Sugerujesz żebym sprzedał telefon? Kto mi go kupi za taką samą cenę jak ja kupiłem i komu mam podrzucić kukułcze jajo?

 

Acid twierdzi że się czepiamy u niego jest dobrze znaczy że wszędzie jest dobrze i takc musi być. EOT nie ma sensu tu nic więcej pisać.

Edytowane przez szwagru11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie ruszyłem zadka. A co mam może w celach serwisu z jednym głupim telefonem jechać po Polsce po wsiach by na siłę potwierdzić problem użytkownika? Chyba coś ci się pomieszało. Wysyłasz telefon do oględzin. Karty SIM 2 operatorów działają i tyle. Telefon działa.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko wskazuje, że to problem z softem. Na nowszych wersjach mam zawsze problem z gubieniem kart SIM (Play - T-Mobile) i bardzo słabą słyszalnością przez moich rozmówców. Na stałe mam wgraną wesję 5.4.10 i żadne z powyższych objawów nie występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja hardware odpada - telefon na noc zostawiony na półce i nie na wsi tylko w centrum Bydgoszczy (full zasięg 4g) rano krzyczy o pin odrazu.

Jeśli soft to tym bardziej nie mam nic do tego. Ponadto nie jest to też powód do uznania reklamacji.

Wysłane z MI Note Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie masz niezgodność?

Test u mnie potwierdził, że telefon przyjmuje karty SIM dwóch wiodących operatorów (pomimo tego, że telefon w ogóle Europy nie powinien widzieć...). Da się dzwonić. Da się korzystać z internetu. Kto miałby orzec wadę tego telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiemy się. Tylko inaczej to piszemy. 

Mi chodzi o bezpodstawną reklamację bo ktoś kupił telefon nieprzeznaczony dla Europy.

Powtórzę: wlożyłem dwie karty SIM i było stałe 4G. Play wywalał się. 

Sprawdziłem mapę nadajników i akurat Playa u mnie nie ma. 

Co więcej mam Orange na 2100 ale nie na 900 czy jakimś tam innym (piszę z głowy...).

Także może być tak, że komuś gdzie indziej Orange wywali bo akurat nie ma tam nadajnika 2100.

Moim zdaniem telefon obsługuje za mało bandów. Popatrz na Mi4i które ma chyba 16 zakresów. 

 

A po trzecie Redmi 2 813 jest nazwany w Xiaomi jako HM2 TD czyli przeznaczony do China Mobile. 

Oni zawsze mieli tylko chińskie kilka pasm i u nas te telefony nie działały wcale. 

 

A to, że ten czy tamten user z Polski sobie taki telefon kupił to nie moja brożka.

To, że sklep XFS czy IBG sprzedaje ten telefon to też nie moja brożka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

No i jak u Was sytuacja z zasięgiem i wywalaniem karty?

 

U mnie po zakupie wszystko było w miarę ok, ale po jakimś czasie zauważyłem częste wylogowywanie z sieci (PIN mam wyłączony), szczególnie przy słabszym zasięgu. Zmiana softu na 5.8.27 nic nie dała, a nawet chyba jest gorzej - często ludzie nie moga się do mnie dodzwonić, co skutkuje tym, że dostaję smsa o próbie połączenia - nie ukrywam, wkurzająca sprawa.

 

Sieć - play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję wymienić swoją, ale to po moich wakacjach ;)

 

Tymczasem zaczynam zastanawiać się nad sprzedażą telefonu. Jestem z niego baaaardzo zadowolony, ale kwestia problemów z połączeniami i z mikrofonem (choć z tym ostatnio spokojniej) sprawia, że ciężko jest korzystać z podstawowej funkcji, bądć co bądź, TELEFONU.

Edytowane przez marafc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie odnalazł tylko zawsze było mówione przy Redmi 2, że bez 900 Mhz może być problem poza miastem gdzie słabo z zasięgiem i są nadajniki na 900 lub operator takich używa, np Play.

Wysłano z MI Note

Może to rzeczywiście jest wina braku pasma, ale problem występuje u mnie nie tylko przy słabym sygnale. Niejednokrotnie w środku miasta miałem dyskotekę z obu kartami SIM. Także na T-Mobile, gdzie nie ma przęłaczania między operatorami, jak w Play.

Poza tym telefon nie pownien wołać o pin jak na chwilę stracę zasięg np. jadę windą. Coś jest zmienione w sofcie i to zdecydowanie na gorsze, bo na starych wersjach telefon zachowuje się normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...