Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 9 SE- MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.5.1.0.RFBCNXM - Android 11


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi 9 SE (nazwa kodowa: grus).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_MI9SE_V12.5.1.0.RFBCNXM_v12-11.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Xiaomi Mi 9 SE- MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.5.1.0.RFBCNXM - Android 11

Tak, prawdopodobnie będzie działać.

Aczkolwiek nie rekomendowałbym oficjalnego TWRP. Nie działa z 11-stką zbyt dobrze, co może potwierdzić @ZduneX25.

Jedno z dobrze działających TWRP jest tu: https://androidfilehost.com/?fid=17248734326145736466 (bądź nowsza wersja tu: https://androidfilehost.com/?fid=2188818919693749064)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum xiaomi.eu. Ponoć deszyfrowanie pamięci działa tylko, gdy korzysta się z bootowania przez fastboot (nie wgrywania).

Wiem że @ZduneX25korzysta z PitchBlack Recovery, które chyba tego problemu nie ma, ale musiałby się on tu wypowiedzieć (czyli prawdopodobnie jutro).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Coolek33 łap tu OrangeFox wspierający Androida 11: http://miuipolska.pl/d/twrp/grus/OrangeFox-R11.0_9-Beta-grus.img
@BocianJD jeżeli nic nie kombinowałeś (od czasu napisania posta) to musisz wgrać plik vbmeta.img z ostatniego stable używając komendy:

fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img

i ruszy

Jak trafi się Wam loop do twrp albo fastboota to oznaczajcie mnie, szybciej zobaczę. Format data to ostateczność, idzie odratować. Najgorsze jest wgranie A10 już po instalacji A11, albo przywrócenie kopii z A10.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZduneX25 dzięki, ruszyło. :D
Wgrałem vbmeta z Globala 12.0.3_A10, mam nadzieję że o to chodziło.
Wgranie vbmeta przez TWRP też by zadziałało?

Btw cały czas w TWRP (jak i w podanym wyżej OrangeFox) nawet po formacie daty jest ona zaszyfrowana.
Jest aktualnie jakiś sposób na to, czy trzeba czekać na nowe TWRP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez TWRP się nie wgrywa stąd problem, po format data automatycznie cała pamięć jest deszyfrowana, ciekawe, że u Ciebie jest inaczej. Chyba jesteś pierwszym przypadkiem z takim efektem. W każdym razie jeżeli i tak już dałeś format data to przeinstaluj tylko sam rom ten, który chciałeś wgrać i powinien odpalić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ZduneX25 napisał:

po format data automatycznie cała pamięć jest deszyfrowana, ciekawe, że u Ciebie jest inaczej

Zgadza się, jak po format data zrobię reboot do TWRP, to pamięć jest zdeszydrowana, ale wystarczy że odpalę system i znowu wejdę do TWRP i już jest zaszyfrowana ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powinno być, jeżeli wciąż polega na odszyfrowaniu to masz dwie opcje:
1) jeżeli używasz pniu albo hasła - ustawić wzór (bądź odwrotnie)
2) odpalić recovery komenda fastboot boot flash recovery.img - wtedy odszyfruje w 100% przypadków, ale zaraz po następnym restarcie nadpisze się i zniknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, ZduneX25 napisał:

1) jeżeli używasz pniu albo hasła - ustawić wzór (bądź odwrotnie)

Wcześniej nie ustawiałem nic, a i tak się szyfrowało. Teraz ustawiłem wszystkie 3 na zmianę i nic to nie zmienia.

56 minut temu, ZduneX25 napisał:

2) odpalić recovery komenda fastboot boot flash recovery.img - wtedy odszyfruje w 100% przypadków, ale zaraz po następnym restarcie nadpisze się i zniknie

Użyłem komendy fastboot boot recovery.img - pewnie o to chodziło bo inaczej był błąd.
I faktycznie to jedyny sposób który działa.
Także dobre i to, ale może jest jeszcze jakiś sposób żeby działało to normalnie?
Bo w sumie skoro u kolegi wyżej działa to i u mnie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączenie centrum kontroli (powiadomień) na stary styl spowodowało, że wszystkie animacje są już płynne i szybkie. Także widocznie troszkę ta nowa funkcja jeszcze kuleje.

Poprawka:

Po jakimś czasie nawet na starym stylu łapie ścinki.

Edit:

W opcjach programisty zezwolenie na odblokowanie bootloadera jest wyłączone, a mimo to wszystko działa dobrze. Z tego co pamiętam w poprzednich softach samo wskakiwało na włączone po odblokowaniu bootloadera narzędziem od Xiaomi. Zmieniać to ustawienie, czy to bez różnicy w tym przypadku?

IMG_20210404_214301.jpg

Edytowane przez BocianJD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączenie centrum kontroli (powiadomień) na stary styl spowodowało, że wszystkie animacje są już płynne i szybkie. Także widocznie troszkę ta nowa funkcja jeszcze kuleje.
Poprawka:
Po jakimś czasie nawet na starym stylu łapie ścinki.
Edit:
W opcjach programisty zezwolenie na odblokowanie bootloadera jest wyłączone, a mimo to wszystko działa dobrze. Z tego co pamiętam w poprzednich softach samo wskakiwało na włączone po odblokowaniu bootloadera narzędziem od Xiaomi. Zmieniać to ustawienie, czy to bez różnicy w tym przypadku?
IMG_20210404_214301.thumb.jpg.ecd7da95962216051cb03c44f5152f66.jpg
Nie no u mnie normalnie.b0d756004b34abc45901527eea706cac.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem 12.0.3.0 do 12.5.1.0 i jest dziwny problem

Mam ustawiony odcisk palca i blokadę wzorem - dodatkowo używam NovaLauncher i tam mam ustawiony gest "dwukrotne dotknięcie" który blokuje ekran.
Na wersji 12.0.3.0 wzór prowadzałem po restarcie telefonu a po zablokowaniu ekranu tapnięciem mogłem go odblokować odciskiem - teraz po aktualizacji do 12.5.1.0 przy każdym odblokowaniu ekranu muszę jeszcze dodatkowo wprowadzić wzór odblokowania.

Jak teraz wrócić do poprzedniego działania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Koola napisał:

Zaktualizowałem 12.0.3.0 do 12.5.1.0 i jest dziwny problem

Mam ustawiony odcisk palca i blokadę wzorem - dodatkowo używam NovaLauncher i tam mam ustawiony gest "dwukrotne dotknięcie" który blokuje ekran.
Na wersji 12.0.3.0 wzór prowadzałem po restarcie telefonu a po zablokowaniu ekranu tapnięciem mogłem go odblokować odciskiem - teraz po aktualizacji do 12.5.1.0 przy każdym odblokowaniu ekranu muszę jeszcze dodatkowo wprowadzić wzór odblokowania.

Jak teraz wrócić do poprzedniego działania?

Ogarnięte - NovaLauncher potrzebował dodatkowych uprawnień które zostały usunięte podczas aktualizacji systemu.

Ale teraz jest inna kwestia - ikonka Bluetooth na górnym pasku.
Jak jest włączony Bluetooth i nic nie jest podłączone to ikonka jest OK ale jak podłącze słuchawkę to ikonka zamiast się zmienić to znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...