Skocz do zawartości

Mi 11 Lite 4G/5G/NE - Official Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Po tygodniu testów mogę śmiało powiedzieć, że upgrade z MIUI 12.5 na 13 (Global) w przypadku Mi11 Lite 5G to dobry pomysł (pomimo, że zmienia się baza). Żadnych minusów nie zauważyłem. Przeciwnie. Wydaje mi się, że telefon nieco mniej się nagrzewa i bateria nieco dłużej trzyma. Zaznaczę jednakowoż, że po wgraniu "13" zrobiłem factory reset.

Just for fun, bo raczej nikomu nic nowego to nie objawi, zrobiłem takie małe porównanie stabilizacji pomiędzy Mi11 Lite i Mi8:

https://youtu.be/_GfTOFCUVv4

Ogólnie - bardzo wysoko oceniam aparat w Mi11 Lite 5G. Jedyne do czego mogę się przyczepić to dość powolny autofocus, o wiele wolniejszy niż w Mi8.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet  Po przeczytaniu Twojego ostatniego posta zdecydowałem się napisać bo aż nie wierze , że mówimy o tym samym telefonie ;)

Po instalacji nowego miui 13.0.5.0 (z regionu szwajcaria...obecnie juz 13.0.8.0) telefon się szybciej nagrzewa oraz muszę go restartować co jakiś czas bo strasznie laguje w aplikacji aparat.

(mam wersje global z pl sklepu)

Czy po przejsciu na nowe miui i androida wymagane jest reset do ustawień fabrycznych ?


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, markol84 napisał:

@latet

Czy po przejsciu na nowe miui i androida wymagane jest reset do ustawień fabrycznych ?

Nie jest, ale zrobiłem na wszelki wypadek i wygląda na to, że to był dobry pomysł. Apka aparat troszkę lagowała przed przejściem na nowe MIUI. Teraz jest OK.

Reset do fabrycznych zrobiłem od razu po aktualizacji, więc niestety nie mam porównania jak by telefon działał, gdybym go nie zrobił.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam MIUI Global 13.0.1 Stabilna 13.0.1.0(SKIEUOR) wersja europejska orange.

Kilka dni temu pojawił się monit o aktualizacji do 13.0.2. W informacji podane było, że paczka zawiera majowe aktualizacje bezpieczeństwa.

Nie robiłem aktualizacji a w chwili obecnej aktualizacja ta znikła i telefon informuje, że brak nowych aktualizacji ;) 

Czy możliwe, że została wycofana ze względu na jakiś błąd?

Jak długo ważna jest zgoda na odblokowanie BL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2022 o 06:27, Netoper napisał:

Sprawdź czy przypadkiem nie zaktualizowało się samo.
Zgoda jest ważna praktycznie dożywotnio.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

No nie zaktualizowało się samo, bo dalej mam 13.0.1 ;) 

Zresztą nie aktualizowałem celowo bo miałem mało baterii.. i aktualizację chciałem zrobić po naładowaniu. W opcjach aktualizacji mam zaznaczoną tylko opcję "Otrzymuj wczesne aktualizacje".

Informacja z tą zgodą na odblokowanie BL jest pewna? Wydaje mi się, że gdzieś widziałem informację o 30dniowym terminie na odblokowanie BL po uzyskaniu zgody Xiaomi..

 

edit:

monit o aktualizacji powrócił po kilku dniach i bez problemu zaktualizowałem do wersji 13.0.2.0(SKIEUOR) z aktualizacją zabezp. 2022-05-01 ;)

Edytowane przez zipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.05.2022 o 14:34, zipp napisał:

No nie zaktualizowało się samo, bo dalej mam 13.0.1 ;) 

Zresztą nie aktualizowałem celowo bo miałem mało baterii.. i aktualizację chciałem zrobić po naładowaniu. W opcjach aktualizacji mam zaznaczoną tylko opcję "Otrzymuj wczesne aktualizacje".

Informacja z tą zgodą na odblokowanie BL jest pewna? Wydaje mi się, że gdzieś widziałem informację o 30dniowym terminie na odblokowanie BL po uzyskaniu zgody Xiaomi..

 

edit:

monit o aktualizacji powrócił po kilku dniach i bez problemu zaktualizowałem do wersji 13.0.2.0(SKIEUOR) z aktualizacją zabezp. 2022-05-01 ;)

Sorki że zapytam jakim cudem masz 13.0.2.0? Ja mam też tel z Orange i mam soft 12.5.7.0 (RKOEUOR) i nie wyszukuję już aktualizacji ktoś podpowie jak zaktualizować?🤔 

Ps. Kartę SIM mam z wiking mobile (Play) ale to chyba nie ma znaczenia 

Screenshot_2022-06-06-17-30-58-330_com.android.settings.jpg

Edytowane przez Darecki1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy tak powinien juz dostac update xd 

Ja pobralem ze sklepu play te apke:

I sobie wyszukałem swoj telefon i update zainstalowalem i wszystko już hula kilka miesięcy. To xiaomi to ma jakieś smieszne te OTA swoje i tą całą polityke z tymi regionami itd mozesz jeszcze z tymi regionami pokombinować np na niemcy czy stany lub jakas szwajcarie i pewnie jakieś ota wpadnie.

Screenshot_2022-06-12-11-46-40-446_com.android.settings.jpg

Screenshot_2022-06-12-11-47-40-576_com.android.vending.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej mu nic to nie da. Gdyby miał zwykły Global to tak, mógłby sobie poszukać nowego update. Ale to jest Orange i musi czekać aż operator przetestuje i łaskawie wypuści nowszy system (co równie dobrze może nie nastąpić).

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś dostałem kolejną aktualizację oficjalnego orangutana: z 13.0.2.0(SKIEUOR) na 13.0.3.0(SKIEUOR)

Rozmiar 30MB, w opisie zaktualizowano zabezpieczenia na maj 2022 :( co o tyle dziwne, że to samo miała wersja 13.0.2.0..

W informacjach w telefonie aktualizacja android 1.05.2022, czyli tak jak było przy poprzedniej wersji.. Najwyraźniej, ktoś tu (xiaomi?) ładuje mnie w bambuko.. Coś poprawili/zmienili ale nie bardzo chcą się przyznać co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
1 godzinę temu, Netoper napisał:

W ustawieniach w wyszukiwarce wpisz - region
przestaw na Szwajcarię i zobacz czy wskoczy aktualizacja

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


 

Tak zrobiłem i mam wersję 13.0.6 ! Dzięki ! Tylko coś to zmienia, że mam region ustawiony na Szwajcarię? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, soulafein83 napisał:

Tak zrobiłem i mam wersję 13.0.6 ! Dzięki ! Tylko coś to zmienia, że mam region ustawiony na Szwajcarię? 

Poza tym że będziesz miał szybciej aktualizacje i pogoda będzie się zmieniała wraz z twoją lokalizacją to raczej nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej,

Kupiłem żonie Mi 11 Lite 5g NE w sklepie Gshopper, czy jakoś tak.
Niby wszystko jest ok, ale na telefonie zainstalowany jest jakiś dziwny rom, mianowicie MIUI 12.5.5.0 RKOEUXM.
Co to za rom, jak go zmienić nie bawiąc się w TWRP itp. System obecnie napakowany jest ogromną ilością reklam, posiada Android 11 i zabezpieczenia z zeszłego roku.



Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś teoretycznie mieć aktualizację do V12.5.8.0.RKOEUXM, potem do Androida 12. Jeśli go nie masz, zmień region na inny niż Polska albo wgraj tę paczkę: https://bigota.d.miui.com/V12.5.8.0.RKOEUXM/miui_LISAEEAGlobal_V12.5.8.0.RKOEUXM_700eb7116a_11.0.zip

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 18.09.2021 o 20:48, carlos81kk napisał:

Ten telefon to padlina jest tak zabudowany soft ze tylko go spalić hotspo działa na 2.4 GHz na 5 ghz się wyłącza hotspot a najśmieszniejsze że na 5 ghz przy włączonym wifi działa poprawnie co za gówno

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
 

Na MI9SE miałem ten sam problem. Zgłosiłem to do gównianego serwisu CCS Piaseczno. Odesłali z komunikatem, żę nie stwierdzili usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Dzisiaj Xiaomi 11lite5GNe rom global EU dostał aktualizację do Androida 14 i HyperOs. Niestety po instalacji ciągłe restarty po uruchomieniu systemu. Musiałem zrobić wipe data żeby telefon zaczął działać. Ponownie "brawo" Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał(a):

Dzisiaj Xiaomi 11lite5GNe rom global EU dostał aktualizację do Androida 14 i HyperOs. Niestety po instalacji ciągłe restarty po uruchomieniu systemu. Musiałem zrobić wipe data żeby telefon zaczął działać. Ponownie "brawo" Xiaomi.

no cholera by ich wzięła z tymi restartami ... to poważniejsza sprawa ... a jak pamiętam na mi 11 nigdy takich akcji nie było ... 2.5 roku na betach przecież i zero problemów tego typu ... tam pan Kacper pisał trochę o tym przy którejś wersji rozwojowej ... chociaż odpukac na razie jeśli chodzi o 14tki to była tylko jedna taka beta ... teraz jest ok (i oby tak zostało ...) w sumie dziwne że w ogóle takie wersje trafiają do użytkownika końcowego ... widocznie nikt tego nie testuje a wykrycie takich problemów to przecież moment ... nawet nie trzeba się za bardzo starać bo sypie się od razu 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...