Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 11 - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.5.1.0.RKBCNXM - Android 11


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi 11 (nazwa kodowa: venus).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_MI11_V12.5.1.0.RKBCNXM_v12-11-fastboot.zip/download

 

ROM dla Mi 11 dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu.

 

Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco:

1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera.

2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"):

Bez tytułu.png

Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10.

3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików:

001.png

3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP, do logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika) ;) ).

4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows.

  a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

  b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat

5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS.

6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu.

7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy.

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Edytowano  przez mrosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Szabla napisał:

Nie można zmienić ikonki LTE na 4G

Nigdy takiej opcji nie było. Była i jest nadal opcja "Użyj ikonki LTE zamiast 4G". Jeśli operator ma ustawione przez Xiaomi na sztywno LTE, to przełącznik nic w tej kwestii nie zmieni.

5 godzin temu, all999 napisał:

Czy w tej wersji jest obsługa jedną ręką przy jednoczesnym używaniu gestów? A asystencie dotyku, lub jakkolwiek inaczej? W wersji rozwojowej niestety nie ma takiej opcji.

Chyba nigdzie przy gestach tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, all999 napisał:

"czysta" instalacja?

Tak, o ile instalowany ROM jest nowszy. Jeśli instalowany ROM jest starszy - niekoniecznie.

 

BTW, w związku z błędem SafetyNet - CTS: Failed, czekamy na certyfikację Google...

Stay tuned!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał:

Nigdy takiej opcji nie było. Była i jest nadal opcja "Użyj ikonki LTE zamiast 4G". Jeśli operator ma ustawione przez Xiaomi na sztywno LTE, to przełącznik nic w tej kwestii nie zmieni.

Chyba nigdzie przy gestach tego nie ma.

No to troszkę dziwne że takiej opcji nie ma jak przed wgraniem 12.5.1 miałem na Romie 12.0.22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, crystal84 napisał:

Jak wrażenia z użytkowania stabilnego miui 12.5? W tej chwili siedzę na globalu 12.0.9 i chciałbym spróbować 12.5. Można śmiało przechodzić na tą wersję?

Problemów żadnych nie mam, jedynie launcher co zauważyłem to launcher ma bug ze nie można odinstalować apki poprzez przeciągnięcie z szuflady aplikacji na główny pulpit,niby pokazuje że usuwa ale nic się nie dzieje z tą swoją, ale miałem to już na poprzedniej wersji, poza tym spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, all999 napisał:
55 minut temu, wirszews napisał:
Ja.mam magiska i u mnie google Pay dziala

Wysłane z mojego M11 przy użyciu Tapatalka

 

Nigdy nie używałem magisk. Byłem na Globalu, potem na eu rozwojowej, teraz na stabilnej. Jeszcze wczoraj wszystko działało, bo płaciłem.

Jest problem z certyfikacją google, kilka postów wyżej zostało to napisane heh

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, crystal84 napisał:

Czyli poza tym, że brakuje certyfikacji google w stabilnym 12.5 większych problemów nie ma? Można się spodziewać, że w niedługim czasie google ten rom zatwierdzi?

Sam ROM działa świetnie. Lepiej niż 12.0.22 w zasadzie we wszystkich aspektach. Co zaś do certyfikacji, ot przypuszczalnie Google to załata. Tyle tylko, ze nie wiadomo kiedy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ROM działa świetnie. Lepiej niż 12.0.22 w zasadzie we wszystkich aspektach. Co zaś do certyfikacji, ot przypuszczalnie Google to załata. Tyle tylko, ze nie wiadomo kiedy...
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Chciałbym zainstalować 12.5, ale bardzo zależy mi na Google pay, więc bez certyfikacji jedynym rozwiązaniem jest instalacja magiska i ukrycie aplikacji Google tak?

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, crystal84 napisał:

bardzo zależy mi na Google pay, więc bez certyfikacji jedynym rozwiązaniem jest instalacja magiska i ukrycie aplikacji Google tak?

Tak. Bądź pozostanie na wersji 12.0.22, która takową certyfikację posiada.

Fakt, ROM 12.5.1 jest o niebo lepszy w kwestii responsywności, jakości działania baterii i systemu samego w sobie. Rzadko mialem do czynienia z tak świetnie działającymi MIUI, a wiem co piszę, "siedząc" w Xiaomi od 2013 roku.

Niestety, ten brak certufikacji też mnie mocno uwiera... Poczekam jakiś tydzień i jeśli nic się nie zmieni, wrócę do 12.0.22.

Instalacja Magiska trochę mnie już nie bawi. Tym bardziej, że potrzebny mi on jest wyłącznie do usprawnienia działania Google Pay...

 

@Szabla

Właśnie sprawdziłem. Menu jest nieaktywne. Właściwie jest aktywne, ale po tapnięciu nic się nie dzieje. Znaczy nie działa... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile taka certyfikacja może potrwać? Pierwszy raz się z czymś takim spotykam.  Doinstalowałem magisk, ale to też nie pomogło w kwestiach GPay.

Wróciłem na czystą instalkę bez magiska.

Ktoś może mi to po chłopsku może wytłumaczyć czy będę musiał instalować Magisk, żeby korzystać z gpay?

Czy po certyfikacji (kiedy ona nastąpi orientacyjnie?) będzie działać bez magisk (mBank)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piqpoq napisał:

Ile taka certyfikacja może potrwać? Pierwszy raz się z czymś takim spotykam.  Doinstalowałem magisk, ale to też nie pomogło w kwestiach GPay.

Niestety, nie wiemy. Mam nadzieję, że niedługo, aczkolwiek niestety może jeszcze to trochę potrwać. Ktoś, kto ma 12.5, musi to po prostu sprawdzać co jakiś czas w apce od SafetyNeta.

Publicznie w Chinach mają to puścić pod koniec miesiąca, więc być może wtedy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, już się dokształciłem, (sorrki - lata siedziałem na samsungach) MIUI 12.5 sam w sobie roota nie ma, więc gpay będzie śmigać a roota podaje magisk zagrany wg. tutoriala.

Chyba nic nie pomieszałem. W takim razie jakoś przeżyje ten czas na karcie płatniczej.

 

Jeszcze pytanko z innej beczki, może ktoś wklei linka. Czym zrobie backup telefonu na kompa? Potrzebuję coś w rodzaju smart witch z samsunga. Brak karty pamięci w telefonie to jest dla mnie masakra i potrzebuję jakiś backup, bo już zapomniałem o historii rozmów z signal i mnie nerwa z tego powodu szarpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, piqpoq napisał:

Ok, już się dokształciłem, (sorrki - lata siedziałem na samsungach) MIUI 12.5 sam w sobie roota nie ma, więc gpay będzie śmigać a roota podaje magisk zagrany wg. tutoriala.

Chyba nic nie pomieszałem. W takim razie jakoś przeżyje ten czas na karcie płatniczej.

 

Jeszcze pytanko z innej beczki, może ktoś wklei linka. Czym zrobie backup telefonu na kompa? Potrzebuję coś w rodzaju smart witch z samsunga. Brak karty pamięci w telefonie to jest dla mnie masakra i potrzebuję jakiś backup, bo już zapomniałem o historii rozmów z signal i mnie nerwa z tego powodu szarpie.

Tylko musisz jeszcze bootloader odblokować z tego co wiem a tutaj to trwa 168 godzin, ale niech się wypowiedzą specjaliści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, piqpoq napisał:

Mam odblokowany, mam miui Polska 12.5.1 wgrane.

Więc jeśli chcesz mieć płatności pozostaje albo czekać na zaakceptowanie ROMu przez Google, albo czysta instalacja wersji 12.0.22.

 

5 godzin temu, Szabla napisał:

jeszcze nie i zaczynam się niepokoić 

Ech... Przeglądam każdego maila i nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...