Skocz do zawartości

Wyłączenie Nagrywania ekranu.


adam_broda

Rekomendowane odpowiedzi

Mi 9T Pro, MIUI 12 - jak wyłączyć lub zablokować apk "Nagrywanie ekranu"?

Po odinstalowaniu aktualizacji widoczny jest przycisk "Wyłącz" ale nieaktywny, podobnie jak "Wymuś zatrzymanie".

Wiem, że jest to aplikacja systemowa i jest zablokowana przez MIUI ale czy nie ma na to rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to jest "adb".

Zainstalowałem Hiden Settings for MIUI. Można w niej zatrzymać proces ale po jakimś czasie włącza się sam.

Nagrywanie ekranu uruchamia mi się przy dotykaniu ekranu (np. kiedy bawię się gierką NR Shooter), można to jakoś wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADB, to Android Debug Bridge. 

Pozwolę wrzucić sobie cytat z DobreProgramy.pl "ADB to interfejs debugowania w systemie operacyjnym Android. Zawiera on komunikujące się ze sobą narzędzia klienckie i serwerowe, obsługiwane z poziomu systemowej konsoli (cmd.exe lub PowerShell). Komunikacja z urządzeniem mobilnym odbywa się przez kabel USB."

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rzecz, że obie apki nie mają żadnych uprawnień. W ustawieniach obu nie ma również nic co można by zastosować w sprawie uruchamiania.

 

O.K. Ogarnąłem to ADB i odinstalowałem całkowicie "Nagrywanie ekranu". Z tym, że jest tam opcja ponownej instalacji więc jest dobrze.

Teraz pora na testy.

Edytowane przez adam_broda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...