Skocz do zawartości

Inne pliki zabierają mi miejsce w pamięci telefonu


Iziaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zdecydowałam się napisać tutaj z problemem, o którego występowaniu czytałam przy okazji innych modeli telefonu.

Otóż ostatnio zaczął pojawiać mi się komunikat o brakującej pamięci w telefonie. Sprawdziłam winowajcę i ku mojemu zdziwieniu "inne pliki" zabierają mi 30GB. Poszperałem tu na forum i tak jak było zalecane ściągnęłam program do mapowania dysku.

Można powiedzieć, że problem jest "prawie" rozwiązany. Wiem już co zabiera mi tyle miejsca - są to pliki z MIUI w katalogu camera o końcówce ".trashbin"

Moje pytanie brzmi, czy mogę je śmiało usunąć, ponieważ były widoczne dopiero po odznaczeniu "pokaż pliki używane do uruchamiania Androida i aplikacji".

I drugie pytanie: jak to zrobić? (Czy zwyczajnie kliknąć usuń? Czy nic nie zepsuję?)

Wszystkie zdjęcia załączam.

 

Ślicznie dziękuję za udzieloną pomoc. :)

Screenshot_2021-03-30-13-59-22-994_com.mi.android.globalFileexplorer.jpg

Screenshot_2021-03-30-13-47-02-457_com.mi.android.globalFileexplorer.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, brawo napisał:

Po usunięciu pochwal się czy coś się złego dzieje z telefonem. Inni też mają tam gigainformacje :grin:

Czemu miałoby się coś stać? To jest śmietnik dla synchronizacji z Chmurą Xiaomi i jak przypadkiem usuniesz zdjęcie z Chmury, to możesz je odzyskać, ale wykorzystuje do tego pamięć telefonu, więc usługa bezwartościowa. Takich śmietników jest pewnie jeszcze kilka jak chociażby plik z miniaturami filmów i zdjęć, który z czasem rozrasta się do rozmiarów kilkuset MB lub nawet GB, można go usunąć i zrobi się nowy z aktualnymi miniaturami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2021 o 12:21, mgcompany napisał:

Czemu miałoby się coś stać? To jest śmietnik dla synchronizacji z Chmurą Xiaomi i jak przypadkiem usuniesz zdjęcie z Chmury, to możesz je odzyskać, ale wykorzystuje do tego pamięć telefonu, więc usługa bezwartościowa. Takich śmietników jest pewnie jeszcze kilka jak chociażby plik z miniaturami filmów i zdjęć, który z czasem rozrasta się do rozmiarów kilkuset MB lub nawet GB, można go usunąć i zrobi się nowy z aktualnymi miniaturami.

Jeśli dobrze myślę to będzie to wszystko z końcówką .thumbnails?

Zapytam zawczasu - będzie na przyszłość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 30.03.2021 o 14:03, Iziaczek napisał:

Poszperałem tu na forum i tak jak było zalecane ściągnęłam program do mapowania dysku.

Witaj czy mógłbyś napisać co to za program ? Bo jestem ciekaw co sam znajdę, ale wydaje ,mi się ze w moim przypadku to będa pliki aplikacji i cache, jest to chyba możliwe prawda?
Wygląda to tak jak na dole.
 

SD Maid nic wielkiego nie znalazł:

sd.jpg

dane.jpg

Edytowane przez overtrash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
W dniu 26.01.2022 o 23:30, blaze85 napisał:

U mnie nie było tych plików.

Pomogło to co gość pokazał na filmie.

https://youtu.be/aS3TF7npicY

witam, u mnie to akurat nie zadziałało, nawet po ręcznym czyszczeniu z pozycji laptopa dalej świeci 14,17 GB w innych. Ktoś ma jakieś inne rozwiązanie na te pliki "inne"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 28.01.2022 o 20:35, Ziomek999 napisał:

Wydaje mi się że pliki inne to są dane aplikacji. Ja mam kosz czysty a zajęte niecałe 20GB Jak się podsumuje wszystkie dane z apek z cachem to wychodzą takie rozmiary.

Też mi się tak wydaje, Wystarczy popatrzeć na recenzje telefonów wyjętych prosto z pudełka każdy ma już zajęte od kilku do do kilkunastu gigabajtów w inne

W dniu 3.02.2022 o 00:28, rdebiec napisał:

U mnie problem pojawił się po podbiciu miui do wersji 12.5.4.

Aplikacja Galeria kasuje filmy i zdjęcia ale nie zwalnia pamięci.

W poprzednim MIUI w opcjach galerii była funkcja "wyczyść kosz"czy jakoś tak.

Teraz jej nie ma 😕

Przejdź do opcji Zwolnij miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym inne siedzi też sporo dziwnych plików, jakieś resztki apek czy pliki od ich obsługi.
SD Maid, to mi wyczyściło te inne z 9GB do 4
Trochę dziwna obsługa tej apki ale jak się dojdzie w którym miejscu wystartować czyszczenie to już idzie.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2022 o 14:45, Netoper napisał:

W tym inne siedzi też sporo dziwnych plików, jakieś resztki apek czy pliki od ich obsługi.
SD Maid, to mi wyczyściło te inne z 9GB do 4
Trochę dziwna obsługa tej apki ale jak się dojdzie w którym miejscu wystartować czyszczenie to już idzie.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Jak ustawić tego sd maid poprawnie choć I bez tego znalazło mi ponad 6GB śmieci, po niemal roku użytkowania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nim to jako tako nie ma ustawień, trza wejść w oczyszczanie: zwłok, systemu, aplikacji i oczyścić.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
Edit.
Wróć, jest ustawienie co ma być czyszczone i bodajże ptaszki postawiłem dodatkowo tylko przy opcjach dotyczących aplikacji systemowych.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Netoper napisał:

W nim to jako tako nie ma ustawień, trza wejść w oczyszczanie: zwłok, systemu, aplikacji i oczyścić.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
Edit.
Wróć, jest ustawienie co ma być czyszczone i bodajże ptaszki postawiłem dodatkowo tylko przy opcjach dotyczących aplikacji systemowych.

 

Wszystko zrobiłem, oczyściło jedynie 600mb, cóż dalej wydaje mi się że to cache apek... Jak wspominałem wystarczy popatrzeć na recenzje telefonów wyjętych prosto z pudełka-na dzień dobry zajęte w inne to kilkanaście gb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na poco x3 NFC 6/128 tak to wygląda, wczoraj robiłem czyszczenie, z tym że i tak coś nie ok pokazuje, bo samych plików dźwiękowych mam w pamięci wewnętrznej spokojnie ponad 10 GB, a pokazuje 12MB.
Po pierwszym uruchomieniu inne zajmowały 1.8 GB83242b9a451517a7c8c5fb56be2e01ea.jpg

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja już nie drążę tematu mam 256gb pamięci i gdy zacznie się kończyć to pewnie do niego wrócę. Z innej beczki poco nie wpuściło godnego następcy x3pro, to jest dopiero smutne. Jak F4 będzie słaby chyba pora zmienić producenta! Co myślicie o realme? 🤔 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam realme 8pro, praktycznie odpowiednik pocoX3Nfc, z plusów: płynniejszy system, szybciej uruchamiają się aplikacje, nie jest to przeskok, ale jest płynniej, amoled, nie trza mocno kombinować z dostrajaniem aplikacji żeby nie ubijalo, mocniejsze ładowanie, zdjęcia trochę lepiej z niego wychodzą.
Z minusów, bardzo słaba konfiguracja motywów, cieniutka możliwość konfiguracji AOD, od zeszłego roku zabrali możliwość odblokowania BL, tak samo w d*pie mają zgłoszenia użytkowników jak Xiaomi, poprawki błędów zlewają, choć trza przyznać że nie ma krytycznych.
Jak jeszcze można było BL odblokować to na romie po za EU konfiguracja zdecydowanie ciekawsza, ale gwarancja wtedy przepadała.
Ogólnie fon spoko, system sprawniejszy, ale właśnie brak dopieszczenia wyglądu, motywy czcionki, wykastrowanie romu EU mi mocno nie przypasowało. Żonie to nie przeszkadza i jest zadowolona.
Jak pisałem plusem jest stabilność systemu, i jego płynność, nie ma problemu z zabijaniem aplikacji, pamięć ram szybsza, instalacja aplikacji trwa jednak dłużej, w porównaniu do miui na X3nfc

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Będzie prawie taki sam jak F3. Zajrzyj do specyfikacji Redmi K40S.

Dzięki za info. 

2 godziny temu, Netoper napisał:

Mam realme 8pro, praktycznie odpowiednik pocoX3Nfc, z plusów: płynniejszy system, szybciej uruchamiają się aplikacje, nie jest to przeskok, ale jest płynniej, amoled, nie trza mocno kombinować z dostrajaniem aplikacji żeby nie ubijalo, mocniejsze ładowanie, zdjęcia trochę lepiej z niego wychodzą.
Z minusów, bardzo słaba konfiguracja motywów, cieniutka możliwość konfiguracji AOD, od zeszłego roku zabrali możliwość odblokowania BL, tak samo w d*pie mają zgłoszenia użytkowników jak Xiaomi, poprawki błędów zlewają, choć trza przyznać że nie ma krytycznych.
Jak jeszcze można było BL odblokować to na romie po za EU konfiguracja zdecydowanie ciekawsza, ale gwarancja wtedy przepadała.
Ogólnie fon spoko, system sprawniejszy, ale właśnie brak dopieszczenia wyglądu, motywy czcionki, wykastrowanie romu EU mi mocno nie przypasowało. Żonie to nie przeszkadza i jest zadowolona.
Jak pisałem plusem jest stabilność systemu, i jego płynność, nie ma problemu z zabijaniem aplikacji, pamięć ram szybsza, instalacja aplikacji trwa jednak dłużej, w porównaniu do miui na X3nfc

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Ja wymagający co do wyglądu nie jestem jadę na standardowej tapecie tej zielonej to chyba pola herbaty albo ryżowe. To samo z luncherem, używam poco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...