awygo

MoKee 5.1.1

Recommended Posts

http://www.mokeedev.com/en/

W ostatniej wersji działa już LTE. Jedyne, czego brakuje do szczęścia to nagrywanie rozmów.

Działa stabilnie, szybko, zdecydowanie lepsza praca GPS. Moim zdaniem jego największą przewagą nad romem Iwana jest możliwość konfiguracji przełączników w pasku powiadomień. W dialerze jest też funkcja szybkiego wybierania.

http://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-3/general/rom-mokee-50-2-lollipop-nightly-xiaomi-t3019953

Dla tych, którzy z niecierpliwością wyczekują piątkowych aktualizacji też jest niespodzianka: aktualizacje niekiedy nawet... cztery razy dziennie  :mrgreen:

http://download.mokeedev.com/?device=cancro

Edited by awygo

Nie działa radio FM. Mam nadzieję, że to poprawia, a na razie używam romu Iwana.

Jest OK. Tylko nie znalazłem dobrze działającej aplikacji kompasu.

Edited by awygo

Wgrałem wczoraj i póki co śmiga jak szalony. Kilka nieprzetłumaczonych opcji w menu ustawień ale da się przeżyć.

Lollipop jest śliczny <3

Wgrałem wczoraj i póki co śmiga jak szalony. Kilka nieprzetłumaczonych opcji w menu ustawień ale da się przeżyć.

Lollipop jest śliczny <3

Wgraj sobie Mokee,ten to dopiero śmigacz i chyba o krok wyprzedza Ivana

http://download.mokeedev.com/?device=cancro&type=release

dla ciebie cancro,nie sprawiająca problemów,jak chcesz miec wszystko od ręki ale z błędami to nightly jest też,aktualizacje codzienne z poprawkami i to nie poprawki a'la miui,poprawiają naprawdę

Edited by rekawek

Na Mokee nie działa radio.

wydaje mi sie ze na xda widziałem w temacie o Mokee sposób na wgranie radia z CWM albo TWRP,ale nie mam pewności czy chodziło o ten rom.Ale warto sprawdzić.

Panowie, może by któryś znalazł chwilkę i na bazie swoich doświadczeń skrobnął poradnik jak przejść np. na Mokee i ewentualnie jak wrócić do MIUI. Pewnie komuś się może przydać :)

Żadna filozofia. Zainstaluj TWRP i z jego poziomu Mokee. Trzeba jeszcze zainstalować gaapsy i superuser. Też oczywiście z TWRP. Linki znajdziesz na XDA w wątku o Mokee.

Jedno ale: na chwilę wróciłem do Miui, zaktualizowałem system, i gdy przekonałem się, ze nadal jest do d*py, postanowiłem wrócić do AOSP. Ale aktualizacja Miui nadpisała mi MiRecovery. Miałem spory problem z uruchomieniem AOSP. Mimo instalacji TWRP wciąz siedziało MiRecovery. W końcu sie udało, a swoje perypetie opisałem w wątku o formatowaniu MiFlashem.

Edited by awygo

Ma ktoś z was problem z wysyłaniem i odbieraniem mmsow na 5.1?

Niestety tak. I na Mokee i na Iwanie. Nie udało mi się.

Edited by awygo

mmsy to nie problem romów a lollipop-a

Mam rozumieć że na żadnym telefonie z lolipopem nie działają mmsy?

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

dokładnie tak,mmsy działają licho lub wcale i to z aplikacji zewnętrznych.Jest wiele teorii na ten temat,ale jedna z nich mówi o celowym dzialaniu i poprzez to zmuszeniu do używania hangoutsa

Edited by rekawek

U mnie GPS śmigał lepiej niż na miui.

Po kilku dniach zauważyłem że czujnik światła kiepsko działa przy wybudzaniu i automatycznej jasności. Mianowicie ekran zapala się prawie ze ciemny, dopiero po chwili się rozjaśnia.

Jeśli chodzi o tłumaczenie to w menu ustawień jest tylko jedno menu nieprzetłumaczone.

Zauważyłem też że czasem (głównie rano) przestaje śmigać transmisja danych, wtedy potrzebny jest restart urządzenia.

Poza tym śmiga bardzo fajnie ;)

update.

zauważyłem w ustawieniach opcje dotyczące NFC którego mi4 przecież nie posiada. Rom zapewne "współdzielony" z mi3 ale mogli to wywalić ;)

Edited by Soren

ja przeczekam burdello bum bum na miui i posiedzę na na mokee 6 Nightly.Tu śmiga jak na razie wsio i mmsy też co było od Lolipopa problemem.Jakby ktos był zainteresowany tym romem to z twrp - SuperSu i  te gaapsy,inne jakoś nie zaskakiwały>> open_gapps-arm-6.0-pico-20151212.zip 

Podłącze się do tematu - czytam na bieżąco temat z aktualizacjami i kilka razy natknąłem się na wzmiankę o tym romie. Bardzo mnie zaciekawił. Czy jest ktoś kto używa go na codzień? Są jakieś poważne bugi? Znalazłem info, że jedyne co jest nie tak, to dłuższy czas ładowania niż na miui no i oczywiście aparat - też nie jest aż tak dobry. A jak z wydajnością w grach bardziej wymagających? Jak z baterią? Będę wdzięczny za jakiekolwiek info.

P. S.

Wysłane z mi4

Przepraszam jesli nie ten dział... ale jedno z niewielu miejsc gdzie jest podjeta dyskusja na temat MOKEE 5.1.1...

Drodzy forumowicze...

Proszę Was o pomoc w temacie instalacji/przenoszenia danych z apek na kartę SD.

Mam ZTE V5 RED BULL x9180. 8GB pamięci wewnętrznej z czego 2GB jest przeznaczone na apki, 4 jako pamięć 1GB na system i jeszcze cashe...

Te 2 GB na apki to stanowczo za mało... dla Was na pewno tez...

Poruszałem już temat tutaj:

http://forum.android...-3#entry4402230

Dostałem w odpowiedzi, ze pomoże mi LINK2SD albo APP2SD.. obie apki sprawdziły sie dopóki nie ściągnąłem kolejnej aktualizacji Mokee (które jak wiece wychodzą czasem co tydzień).

Po każdej aktualizacji mam problem z LINK2SD lub APP2SD... testowałem na wszystkie sposoby...

Wisze ze MOKEE wspiera XPOSED ale nie ma zbytniego doświadczenia z tą ideą... możecie przedstawić mi jak u Was jest rozwiązany problem z udostępnianiem pamięci SD dla appek  ?

Jakie rozwiązanie jest najlepsze dla MOKEE 5.1.1 i ciągłych aktualizacji... co prawda można ich nie instalować i to tez jakieś rozwiązanie.. ale dla mnie ostateczne...

Z góry dziękuje za wszelka pomoc.

Panowie bardzo Was proszę o pochylenie się nad moim problemem... Oczywiście w miarę możliwości... od nikogo nie wymagam żeby zarywał nockę i opisywał mi co i jak... po prostu jestem ojcem trojki dzieci... trochę trzeba popracować żeby utrzymać rodzinkę i za żadne skarby nie umiem znaleźć czasu żeby przeczytać CAŁY INTERNET.

Wiem ze odpowiedz na moje pytanie gdzieś jest i pewnie ktoś z Was ja zna... ale na tym poleca forum.... żeby zapytać i uzyskać pomocy wiec zlitujcie się i kto wie.... nich podzieli się swoją wiedzą...

Idę w kierunku testowania aplikacji XPOSED i modułu OBB ON SD z adresu:

http://repo.xposed.i....xposed.obbonsd

Ktoś zna ten kierunek myślenia ???

Panowie (i Panie jeśli takowe są) POMOCY... Naprawdę od kilku dni mecze się z tym... jeśli ktoś może ukrócić męki... postawie piwo - nawet w realu...

Pozdrawiam

nobody69

Jeśli ktoś tu jest zainteresowany jak działa mokee obecnie to powiem, że sprawdzałem wersję z 9 czerwca i chodzi szybciej i lepiej niż cm z tej samej daty. Czas pracy na baterii równie dobry

Wysłane z mojego Unsupported MI Cancro przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.