Skocz do zawartości

MIUI 21.3.24/25


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie używam wspomnianych przez Ciebie cudów - zwyczajnie działa od strzała
Ooo..Jesteś Pewny?Bo jak tak to może zrobili,chociaż to by było dziwne czemu występują komenty,że coś jednak nie teges...Zrób tak Sam dla Siebie,bo w żaden sposób tu tego nie da się zweryfikować.Wyłącz i Włącz i Nie Otwieraj wogóle apki Messenger!Następnie poproś kogoś,lub jak masz inne konto to z pcta wyślij se wiadomość i ciekawe czy ci wyskoczy?(wtedy byłbym zdziwiony bo mi nie chce dopiero dziś jak to tak ustawiłem zobaczymy)....Cudy nie Cudy,ale po coś to wynaleźli nie?

Ogólnie w tym Konkretnym wypadku to akurat Moim Skromnym zdaniem jak widać co niektórzy mają problemy i te opcje raczej są zbędne (przecież włączyć dymki można z poziomu aplikacji i powiadomienia również).Także w tym wypadku to kto będzie ograniczał aplikacji Kluczowej w dzisiejszych czasach funkcjonalność tym bardziej że jest to ta apka którą,chcąc na e chcąc używa się codziennie ..

Wysłane z mojego M2010J19CG przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też. :-(
Pomogło dopiero przywrócenie do wersji z 10 marca.
Wgrywałeś na czysto? Bo u mnie bez czyszczenia ta wersja nie na prawią tego problemu i dalej są restarty. Kiedyś było ok na tej z 10 marca.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:
23 godziny temu, Sebal napisał:

Czyli za trzy tygodnie będzie można normalnie ściągnąć poprzez aktualizację w telefonie?

Za dwa. Oczywiście pod warunkiem że będziesz na wersji która będzie za tydzień. Aktualizacja z wcześniejszych wersji będzie wymagać zainstalowania aktualizacji ręcznie.

Czyli muszę zrobić instalkę na telefonie nową, tak jakbym po raz pierwszy instalował? Czyli usunać dane itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/27/2021 at 11:46 PM, Xvistak said:

Czytałem,że wyskakują im Kwadraty,zamiast Kółka.I ogólnie większość się zniechęca do MIUI(Xiaomi),jeden z różnych powodów to to że właśnie po instalacji Messenger musi wszystko z uprawnieniami poustawiać,a w zwykłym Androidzie nie musi bo działa od razu...To taki Paradox...
Czepianie się drobnostek,przecież jest oczywiste,że natywne dymki to dopiero beta i są/mogą być błędy nawet w Android 11(10 też to ma ale po włączeniu w Dev nic mi się nie pojawiało,z apek wiadomości Google pewno Dev jeszcze w 10 to zablokował)

Wysłane z mojego M2010J19CG przy użyciu Tapatalka

 

Nie ogarniam co wy chcecie od tych dymków. I to nie jest tak że Xiaomi tak sobie ustawiło tylko to natywne wsparcie androida 11 więc pretensje do google. Mnie się tam podobają - w końcu mam dymki z messengera i w apce od smsów - wszystko pod jednym bąbelkiem. I te dymki nie są kwadratowe, znaczy może i są ale mają tak zaokrąglone krawędzie że niewielka różnice robi okrągły dymek messengera od nowegoekko kwadratowego.

 

Tak z innej beczki zapytam. Aby wrócić do poprzedniej wersji miui można po prostu wgrać ją w twrp i zrobić format factory czy trzeba coś więcej kombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam co wy chcecie od tych dymków. I to nie jest tak że Xiaomi tak sobie ustawiło tylko to natywne wsparcie androida 11 więc pretensje do google. Mnie się tam podobają - w końcu mam dymki z messengera i w apce od smsów - wszystko pod jednym bąbelkiem. I te dymki nie są kwadratowe, znaczy może i są ale mają tak zaokrąglone krawędzie że niewielka różnice robi okrągły dymek messengera od nowegoekko kwadratowego.
 
Tak z innej beczki zapytam. Aby wrócić do poprzedniej wersji miui można po prostu wgrać ją w twrp i zrobić format factory czy trzeba coś więcej kombinować?
Tylko jaki to ma sens.Jak masz global lub eeu to i tak Ci się zaktualizuje do wersji tej którą masz.
Jak jest to Coustom to nie wiem,ale według mnie powinno się obejść bez format/wiele data(choć mogę się mylić bo w MIUI nie wiem jeszcze),ale jak chodzi o coustomy androida np: CrDroid to spokojnie go upgradowałsm na poprzednim telefonie tylko flash system.img i było ok...

Wysłane z mojego M2010J19CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Xvistak napisał:

Ooo..Jesteś Pewny?Bo jak tak to może zrobili,chociaż to by było dziwne czemu występują komenty,że coś jednak nie teges...Zrób tak Sam dla Siebie,bo w żaden sposób tu tego nie da się zweryfikować.Wyłącz i Włącz i Nie Otwieraj wogóle apki Messenger!Następnie poproś kogoś,lub jak masz inne konto to z pcta wyślij se wiadomość i ciekawe czy ci wyskoczy?(wtedy byłbym zdziwiony bo mi nie chce dopiero dziś jak to tak ustawiłem zobaczymy)....Cudy nie Cudy,ale po coś to wynaleźli nie?

No przecież napisałem Ci, że jestem świeżo po czystej instalacji ;P

13 godzin temu, Kamil94 napisał:

Tak z innej beczki zapytam. Aby wrócić do poprzedniej wersji miui można po prostu wgrać ją w twrp i zrobić format factory czy trzeba coś więcej kombinować?

Nie musisz robić żadnego formata. Po prostu wrzuć wcześniejszą wersję. Przy jednej odsłonie w tył nie powinno być problemów. Zaryzykuj i zobacz. W razie czego wgrasz na czysto i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Antyhaker said:

No przecież napisałem Ci, że jestem świeżo po czystej instalacji ;P

Nie musisz robić żadnego formata. Po prostu wrzuć wcześniejszą wersję. Przy jednej odsłonie w tył nie powinno być problemów. Zaryzykuj i zobacz. W razie czego wgrasz na czysto i tyle.

O taką odpowiedź mi chodziło - dzięki wybawco ^_^

 

Mam najnowsza rozwojowa obecnie a chce zejść do 21.2.3 tylko na niej volte mi działało a do dla mnie wiele znaczy...

 

@edit

 

A mam jeszcze jedno pytanie. Na poprzedniej wersji po wejściu ustawienia > ekran blokady > uśpienie - oprócz standardowych czasów 10s, 30s, 1m... Na końcu listy było ustawienie "nie wygaszaj" - w tej wersji nie ma tego. Znacie jakieś apki albo patent by ekran był utrzymywany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem czy log coś pokaże. Ewentualnie poszukam jutro, bo raczej już nie dzisiaj, jakiejś drugiej karty i sprawdzę.
Udało się sprawdzić?
Jeśli nie to postaram się dzisiaj/jutro wygospodarować czas na test.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Wiecie może gdzie w można wyłączyć powiadomienia od bluetooth? Chodzi o to, że mam głośnik bluetooth mi i ma on bardzo głośne powiadomienia o parowaniu, podłączeniu i wyłączeniu.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

nie wiem, czy u kogoś pojawił się ten problem... po ostatniej aktualizacji, Mi9T co jakiś czas "zamraża" ekran uniemożliwając cokolwiek - jedyna opcja ot restart telefonu. Zdarza się tak podczas używania ale i podczas kiedy telefon leży nieużywany albo się ładuje. Wgranie na czysto po sformatowaniu do zera niczego nie zmieniło.

Ktoś ma jakiś pomysł?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...
nie wiem, czy u kogoś pojawił się ten problem... po ostatniej aktualizacji, Mi9T co jakiś czas "zamraża" ekran uniemożliwając cokolwiek - jedyna opcja ot restart telefonu. Zdarza się tak podczas używania ale i podczas kiedy telefon leży nieużywany albo się ładuje. Wgranie na czysto po sformatowaniu do zera niczego nie zmieniło.
Ktoś ma jakiś pomysł?
 
Na chwilę obecną jedyną opcją, jest wgranie na czysto(wipe DATA) poprzedniej wersji.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Wiecie może gdzie w można wyłączyć powiadomienia od bluetooth? Chodzi o to, że mam głośnik bluetooth mi i ma on bardzo głośne powiadomienia o parowaniu, podłączeniu i wyłączeniu.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka


W opcjach programisty masz dodatkowe ustawienia dźwięków z bluetooth. Też miałem odtwarzanie dzwonka w aucie, a że było podgłośnione konkretnie to można było zawału dostać.

Sendnięte z Mi Note 10 PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcjach programisty masz dodatkowe ustawienia dźwięków z bluetooth. Też miałem odtwarzanie dzwonka w aucie, a że było podgłośnione konkretnie to można było zawału dostać.

Sendnięte z Mi Note 10 PRO

Pod jaką konkretnie pozycją to miałeś? Coś nic mi nie pasuje....

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod jaką konkretnie pozycją to miałeś? Coś nic mi nie pasuje....

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Ale jaja... Tom Ci doradził. Nie ma już tej opcji! Nazywała się jakoś tak: odtwarzanie dźwięku powiadomień przez bluetooth. Czy coś podobnego. Ale potestuj te ustawienia które pokazał #brawo

Sendnięte z Mi Note 10 PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej tego nie zauważyłem, ale gdy podłączę się do WIFI które nie ma Internetu to telefon nie potrafi korzystać z danych mobilnych. Stwierdza ze brak dostępu do sieci. Ustawienie w "ustawieniach programistycznych" opcji - "zawsze korzystaj z danych mobilnych" - nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w wątku o MI8, ale on wydaje się martwy więc może tutaj się uda, mimo że to mały off top. 

Potrzebuję wskazówek jak najbezpieczniej i bez utraty danych przejść z MIUI 8.8.30 na którym zostałem na trochę za długo, na Stable 12.0.4.0 lub ostatnią rozwojową dostępną na Mi8 ? I która z tych wersji będzie lepsza ? 

Czy aktualizacja do androida 10 będzie wymagała wipe'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9T pro - problemy z jasnością na ekranie blokady w trybie ekran zawsze włączony: kiedy jasność jest inna niz na zero, po włączeniu ekranu blokady mocno podbija jasność i tak już zostaje. Dodatkowo nie wyłącza ekranu w ciemności pomimo zaznaczonej opcji. Wróciłem do 21.3.10 i wszystko jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dexbiker napisał:

Pisałem w wątku o MI8, ale on wydaje się martwy więc może tutaj się uda, mimo że to mały off top. 

Potrzebuję wskazówek jak najbezpieczniej i bez utraty danych przejść z MIUI 8.8.30 na którym zostałem na trochę za długo, na Stable 12.0.4.0 lub ostatnią rozwojową dostępną na Mi8 ? I która z tych wersji będzie lepsza ? 

Czy aktualizacja do androida 10 będzie wymagała wipe'a ?

Wydaje mi się że na tak duży skok to się ni uda. Sprawdź w OTA co masz dostępne. Ale nawet przy dostępności mogą wyskoczyć duże błędy. ja bym nie ryzykował, tylko robił kopię i próbował, w razie czego wszystko przywrócisz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, dexbiker napisał:

Potrzebuję wskazówek jak najbezpieczniej i bez utraty danych przejść z MIUI 8.8.30 na którym zostałem na trochę za długo, na Stable 12.0.4.0 lub ostatnią rozwojową dostępną na Mi8 ? I która z tych wersji będzie lepsza ? 

Najlepiej wipe data, dalvik, cache jeśli przechodzisz na stable. Jeśli nie to zwykły flash prawdopodobnie wystarczy, zaktualizowałbym TWRP jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Najlepiej wipe data, dalvik, cache jeśli przechodzisz na stable. Jeśli nie to zwykły flash prawdopodobnie wystarczy, zaktualizowałbym TWRP jeszcze.

Czyli uważasz, że przechodząc na 20.9.4, wystarczy, że wrzucę paczkę na telefon i ją zainstaluje z twrp ? A aktualizacja twrp z adb przed czy po instalacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dexbiker napisał:

Czyli uważasz, że przechodząc na 20.9.4, wystarczy, że wrzucę paczkę na telefon i ją zainstaluje z twrp ?

Tak.

4 minuty temu, dexbiker napisał:

A aktualizacja twrp z adb przed czy po instalacji ?

Myślę że przed (o ile po tym będzie widoczna pamięć, jeśli nie to po aktualizacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...