Skocz do zawartości

MI 9 Global, TWRP, Viper4Android i zablokowany bootloader - czy to przejdzie?


sniadach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Xiaomi Mi9 z polskiej dystrybucji. Chciałbym wgrać V4A no root, ale potrzebuję do tego twrp. A do twrp, fastboot.
Czy mogę odblokować bootloader, wgrać twrp, następnie wgrać V4A i ponownie zablokować bootloader?
Jeżeli tak, to jakie mogą być tego konsekwencje? Niedziałające płatności/Netflix/bank itp. może uceglenie telefonu?

A może jakieś inne rozwiązanie? Zależy mi na V4A. A nie do końca jestem przekonany, żeby odblokowywać bootloader na stał.

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Kacper Skrzypek zmienił(a) tytuł na MI 9 Global, TWRP, Viper4Android i zablokowany bootloader - czy to przejdzie?
30 minut temu, sniadach napisał:

Czy mogę odblokować bootloader, wgrać twrp, następnie wgrać V4A i ponownie zablokować bootloader?

Nie. W takiej konfiguracji zablokowanie bootloadera spowoduje, że uwalisz telefon.

Niestety, jeśli chcesz mieć modyfikację, to bootloader musi być odblokowany na stałe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Nie. W takiej konfiguracji zablokowanie bootloadera spowoduje, że uwalisz telefon.

Niestety, jeśli chcesz mieć modyfikację, to bootloader musi być odblokowany na stałe.

Tak też myślałem :/

Chyba spróbuje Xiaomi.eu. Zawsze mogę sflashować global roma z zablokowanym bootloaderem prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie, żeby wrócić na globala z xiaomi.eu, musisz mieć odblokowany bootloader. Ale przy wgrywaniu Globala, na przykład przez MiFlash, możesz oczywiście wybrać, żeby Ci bootloader zablokowało. Ale wtedy nie będziesz mieć żadnej modyfikacji, o którą pytasz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

W sensie, żeby wrócić na globala z xiaomi.eu, musisz mieć odblokowany bootloader. Ale przy wgrywaniu Globala, na przykład przez MiFlash, możesz oczywiście wybrać, żeby Ci bootloader zablokowało. Ale wtedy nie będziesz mieć żadnej modyfikacji, o którą pytasz.

Właśnie to miałem na myśli. Super, dzięki. Myślę, że dowiedziałem się wszystkiego ,co chciałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...