Jump to content

POCO X3 Pro - MIUI Stable ROM

pkonrad
 Share

Recommended Posts

• 4 months later...

Cześć, to mój pierwszy post tutaj. Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu.
Od grudnia 2021 jestem posiadaczem Xiaomi POCO X3 Pro. Moja wersja MIUI to: MIUI Global 12.5.5. Stabilna 12.5.5.0(RJUEUXM) Wersja Android: 11 RKQ1.200826.002.
Mój problem polega na tym, że od 2 dni (czyli po najświeższej aktualizacji) mam problem z internetem mobilnym w telefonie. Gdy jestem poza zasięgiem sieci wifi, na telefonie systematycznie co 10- sekund pojawia się komunikat systemowy o treści "Błąd połączenia internetowego. Spróbuj ponownie za chwilę". Dodam, że internet w telefonie wówczas działa, strony www ładują się normalnie, a treści w mediach społecznościowych updateują się bez problemu. Komunikat jednak wyświetla się systematycznie co 10 sekund i znika po około 3 sekundach, jest to bardzo irytujące i uniemożliwia korzystanie z telefonu w dłuższej perspektywie (w załączniku dołączam screenshota komunikatu, który się pojawia). Czasami zamiast powyższej treści wyświetla się inny komunikat "Upłynął limit czasu na połączenie", wtedy tak samo jak poprzedni pojawia się i znika co 10 sekund.

Dodam, że gdy wchodzę do domu, gdzie jest wifi, i z którym to telefon się połączy to ten komunikat wciąż się pojawia. Włączenie trybu samolotowego na chwilę nie pomaga. Dopiero po wyłączeniu i włączeniu telefonu komunikaty ustają.  Moim operatorem sieci jest Orange.

Nie wiem co mogę zrobić, aby temu zaradzić. Czy ktoś może mi jakoś pomóc? Dziękuję.

Screenshot_2022-03-01-19-54-28-591_com.mi.android.globallauncher.jpg

Edited by aleksander93

Przede wszystkim nie wiadomo, z jakiej aplikacji ten komunikat wychodzi. Tłumaczenie ROM-u nie wskazuje na to, aby któraś z aplikacji systemowych miała taki komunikat, ale część z nich może być aktualizowana niezaleznie od niego. Cokolwiek mógłby powiedzieć log, wykonany np. tym sposobem:

https://xiaomi.eu/community/threads/guide-logging-with-adb-logcat.63684/

Wtedy byłoby chociaż wiadomo, która aplikacja ten komunikat wywołuje (log wyślij w prywatnej wiadomości; jego wykonywanie przerwij po tym, gdy ten komunikat się wyświetli ponownie).

Edited by Kacper Skrzypek

• 2 weeks later...

POCO X3 Pro – EEA Stable ROM

MIUI V13.0.1.0.SJUEUXM (Android 12)

Recovery ROM
https://bigota.d.miui.com/V13.0.1.0.SJUEUXM/miui_VAYUEEAGlobal_V13.0.1.0.SJUEUXM_7ef0764aa8_12.0.zip

*Mi Pilot Tester

Changelog:
[system]
Stable MIUI based on Android 12
Updated Android Security Patch to February 2022. Increased system security.
[More features and improvements]
New: Apps can be opened as floating windows directly from the sidebar
Optimization: Enhanced accessibility support for Phone, Clock, and Weather
Optimization: Mind map nodes are more convenient and intuitive now

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka

• 1 month later...
W dniu 12.05.2022 o 17:18, Antek Szprycha napisał:

Aktualizacja dla EUScreenshot_2022-05-12-17-15-37-892_com.android.updater.jpg

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

U mnie na razie pusto. A nie chcę wymuszać jak na razie, bo różnie słyszałem że jakieś przegrzewania , lagi i tym podobne się wydarzają. Nie wiem czy ktoś może potwierdzić - zanegować... jestem laikiem w tych kwestiach... nie bardzo mam potrzebę na siłę grzebać bo to co jest mi wystarcza.

• 2 months later...
  • 3 months later...
Aktualizacji nie da się zainstalować na inną linię romu. Trzeba wgrywać na czysto pełny rom.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

A jak to zrobić i jaki Rom wybrać bo na nowym po aktualizacji nie działa internet lte?

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka