Skocz do zawartości

POCO F3 / Redmi K40- MIUI Global Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

Mi wskoczyły dwie aktualizacje OTA po kolei. Najpierw z poprawkami bezpieczeństwa na styczeń 2022 r., następnie po restarcie wersja 13.0.3.0.

Z nowych rzeczy nie wspomnianych to w pasku powiadomień pojawia się zielona ikona aparatu jeśli jest włączony. Natomiast podczas korzystania z aplikacji Aparat widoczna jest zielona kropka w lewym górnym rogu. System wydaje się szybszy choć szajs od Google (Telefon i Wiadomości) nadal przewija się z małą płynnością.

Z wad zauważyłem, że pomimo włączonego trybu ciemnego aplikacje nie systemowe nadal są jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W najnowszym miu zauważam pewien problem.

Mam pod jednym klawiszem  pod ekranem ustawione po przytrzymaniu zamknięcie aplikacji gdy zamknie jest chwilowe jakby zawieszenie, pusty ekran. gdy wyłączę animacje nie ma tego. Korzystam z tego a wyłączenie animacji w takim fonie to jak cofnąć się to smartów o 10 lat ;)  sprawdził by ktoś, czy może to tylko u mnie takie cuś. Lub czy może jest opcja wyłączenia animacji dla poszczególnych aplikacji.  Mam też apki które miały motyw ciemny a teraz już brak ciemnego 😕

Ponadto widzę już kilka błędów, wejście do tapet lub motywów wywala do ustawień powrotnie. 

Edytowane przez xrayan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam gestów ale postanowiłem sprawdzić. Faktycznie, po przytrzymaniu przycisku spersonalizowanego do zamykania aplikacji robi się zawiecha. U mnie wyświetla pustą tapetę ekranu głównego przez... 10 sekund.
Dodam jeszcze że wersja MIUI to 13.0.3 Global

Wysłane z Poco F3



  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sprawdzenie. 

Dokładnie tą wersję mam. Pisze stabilna nooo, sprawdzone to słabo. Nawet wchodząc w ust w motywy też mnie za pierwszym razem wyrzuca powrotnie. Swoją drogą komunikacja poprzez wysyłanie opinii w xiaomach to odpisują coś? Bo nigdy jeszcze nie pisałem. Najchętniej bym wrócił do 12... Ale jak pomyślę o całym wipe i ust wsio od nowa to głowa mnie już boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy pisałem przez tę aplikację Opinie ale nic nigdy nie odpisali. Może czytają...
Mnie wkurza to, że gesty działają tylko z systemowym launcherem.
MIUI to już nie ten sam system co kiedyś, wciąż jakieś bugi. Na moim poprzednim telefonie MI9T przez ostatnie pół roku używałem Custom romów i były stabilniejsze, z mniejszą ilością błędów niż oryginalny MIUI...

Wysłane z Poco F3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z wgraniem czegoś innego? Czy ten poradnik tyczy się wgrania xiaomi eu? 

https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-na-poco-f3-redmi-k40/

No i w opcjach programisty jest opcja odblokowanie OEM , odblokowanie bootloadera. Czy to o ten bootloader chodzi?

Edytowane przez xrayan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokowałem bootloader i okazuje się, że nie można dodać karty do Google Pay bo "to urządzenie jest zrootowane lub zmodyfikowane w inny sposób". A roota nie mam 😕  Da się to jakoś obejść? Ewentualnie czy na MIUI Polska działają płatności zbliżeniowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojted napisał:

Da się to jakoś obejść?

Root i moduł SafetyNet Fix. Odblokowałeś bootloader, więc nie wiem, czemu jesteś zaskoczony faktem, że płatności nie przechodzą.

3 godziny temu, wojted napisał:

Ewentualnie czy na MIUI Polska działają płatności zbliżeniowe?

Działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaskoczony bo na MI9T z odblokowanym bootloaderem bez roota nigdy nie miałem takiego problemu. Ani na MIUI Global ani na MIUI Polska. Tyle, że tam był Android 11 więc może coś się w 12 zmieniło. Albo model telefonu miał na to wpływ. Nie wiem, w sumie to nie ważne. Biorę się za walkę z tym tematem i tyle.

Wysłane z mojego M2012K11AC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

Root i moduł SafetyNet Fix. Odblokowałeś bootloader, więc nie wiem, czemu jesteś zaskoczony faktem, że płatności nie przechodzą.

Działają.

Mi też dzisiaj przestało działać Google Pay. Telefon używam od miesiąca i wszystko było OK. Dzisiaj komunikat że GPay przestało działać.Screenshot_2022-04-14-13-43-12-069_com.google.android_apps.walletnfcrel.thumb.png.fbbf82ffd1ac04e16687cc1e157b2472.pngScreenshot_2022-04-14-14-53-03-409_org.freeandroidtools.safetynettest.thumb.png.dd9e79e624e9b4c18ff2eaedeea614a6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2022 o 18:35, Kacper Skrzypek napisał:

Masz nasz ROM (sądząc po przyciskach nawigacyjnych). Jeśli masz włączone opcje programisty, to je wyłącz.

Tak dokładnie wasz ROM. Rzeczywiście wyłączenie opcji programistycznych pomogło. Cały czas miałem je włączone i było ok. No ale nic, ważne że działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Z moich obserwacji coś zmieniło się w wyglądzie powiadomień na belce. Tekst ma mniejszy kontrast i nieco zmniejszono ikonę apki. Zmienił się też kolor pasków postepu i niektórych przycisków - z niebieskiego na bladozielony

W wersji najnowszej wersji Poco Launcher, który jest zaimplementowany w najnowszym ROMie styl powiadomień przestawia się ze MIUI na Android. Wystarczy przestawić to z powrotem na styl MIUI i wszystko będzie jak wcześniej.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy cos z tą aktualką jest nie tak?? Miałem powiadomienie o niej 2 dni temu, ale nie pobierałem, bo miałem niski poziom baterii. Dziś chciałem zainstalować, a aktualki NIE MA... ?? Ktoś?.. Coś?..

Edit.

Już OK - samo weszło wczoraj... Jak na razie problemów i zastrzeżeń nie widzę.

Edytowane przez janisz
Aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie tylko pakiet bezpieczeństwa na 13.0.4 żadne urządzenie laptopy iPad telefony nie widziały sieci przy hot spocie ustawionym na pasmo 5GHz pisałem do supportu i chyba to coś dało bo na paśmie 5 GHz na 13.0.6 wszystko śmiga

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...