Skocz do zawartości

Błąd w trakcie update, dostęp tylko do Recovery


mkulsky

Rekomendowane odpowiedzi

pasek sie w sumie nie przesunal ale po jakims czasie sie zainstalowalo. poki co jest ok. czyli z wersji 50 wgralem twrp , potem spod twrp odpalilem juz update.zip wersji v6 .

Dotychczas dziala . Ale juz widze mankamenty. po 1 po podlaczeniu ladowania . szybko wzrasta na wskazniku procent naladowania baterii , jak odlacze i chwile popracuje to nagle spada w dol to realnej wartosci naladowania. No i generalnie wolno chodzi . wolniej niz V5. Co mnie martwi bo jednak telefon teraz jest dosyc mocno zamulony. .... Pytanie , które mi sie nasunęło. Czy w V6 moge ustawić żeby poprzenosić  zainstalowane programy z pamięci wew na karte SD??? Czy system ma to wbudowane lub czy jest soft ktory to zrobi?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przenoszenie potrzebuje bo np zainstalowalem nawigacje be-on-road i ona instaluje sobie mapy do pamięci telefonu. mapa to ok 300-400mb . wrzucasz 4 kraje i 1GB nie ma.  Wiec wolałbym trzymać te mapy na SD. A jesli chodzi o cache to robilem wipe cache i dalvik tylko że przed zainstalowaniem nowego obrazu. mam wykonac wipe jeszcze raz jak juz mam zainstalowany nowy system?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outsider. jesli chodzi o pamięć to chyba mam sporo poinstalowane bo mam wolne ok 600MB, (wszystkie fotki z aparatu sa na karcie SD).. Nie wiem co tam zajmuje tyle miejsca.  Jesli chodzi o czyszczenie cache. Właśnie to robie. Ale przed wyczyszczeniem sam system chodzil w miare ok natomiast Chrome zamulał strasznie. nie wiem czym to jest spowodowane. Aa i najważniejsza rzecz. Nie wiem czy to wina zamulenia procesora czy czegoś innego, ale mam pokazana prędkośc przesyłu danych na pasku u góry. I przy otwieraniu stron waha sie w granicach kilku KB, mimo że mam zasięg HSPA+ . Dawniej tak nie było. Mozliwe że nowy system coś źle radzi sobie z kartą plusa???  Wyczyszczenie cache troche przyspieszyło , choć nadal wydaje mi się , że strony otwierają się wolniej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. znalazlem 2 irytujace rzeczy, 1 to to straszne obciążanie procesora najprawdopodobniej i otwieranie stron w tempie zółwia. nawet jak otworze przegladarke i nacisne na pasek adresu żeby wpisac nowy adres to zanim pojawi się klawiatura mija z 10sek . potem nacisniecie litery powoduje pokazanie jej na ekranie z 5sek opoznieniem. a otwarcie strony zajmuje na prawde dużo czasu.   Kolejna sprawa to budzik. Jesli mam właczone godziny ciszy to ta opcja blokuje jakby działanie budzika. Co jest bez sensu i w wersji 5 nie miało miejsca. 

Może ktos ma jakies sugestie co zrobić z zamulaniem?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem na operze i firefox.  jest ciut lepiej . ale generalnie duuuzo wolniej niz na wersji v5.  albo coś się źle zainstalowało albo system przerasta sprzet :(  No i jeszcze ta kwestia budzika ktory nie działa w trybie "godzin ciszy" :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktos jakis pomysl na przyspieszenie tego v6??? tego sie nie da używać. w zasadzie poza dzwonieniem reszta jest nie do używania. Na dowolnej przeglądarce wpisanie w pasek adresu jakiegokolwiek adresu zajmuje wieczność. Mega lag przy wpisywaniu na klawiaturze. Mega lag przy otwieraniu stron. Albo proc nie wyrabia albo cos tu jest skopane. Czy komus działa alarm ustawiany np na 6 rano na dni robocze? u mnie w ogóle nie dzwoni. Wszyscy chwalili że niby wersj 6 taka super . Nikt nie zauważył , że telefon jest mega zamulony? Chyba ktoś używa go do otwierania stron WWW a nie tylko dzwonienia. Kiedy mozna się spodziewać nowszej wersji która będzie chodziła szybciej?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, że inni tak mają? Problem raczej leży po Twojej stronie, bo większości działa płynnie. Może zrób Kopię MIUI, full wipe i ją przywróć.

Oczywiście jeżeli masz standardowy zestaw zamulający, czyli fb i messenger, to nie dziw się, że laguje. Z tym to potrafi na telefonach z 2 GB zacinać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam Fb ani messengera. Otwarcie strony google, onetu czegokolwiek zajmuje duuuzo czasu. Dziewczyna , która udzielała odpowiedzi w wątku równiez mówi, że zamula  bo 2 dni temu wyslalem jej PM. A używacie przeglądarek chrome firefox opera? czy jakis mało znanych?  Kopia MIUI spod TWRP?? full backup?? potem full wipe i recovery?? czy o jakiejs innej kopii mowisz?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie tylko wolku tak ma, ja tez, tel mial full wipa przed v6, zestaw fb i messenger jest, no ale na v5 tez go mialam i dzialalo lepiej niz z nowym, niby lepszym systemem- a propos budzika, dzwonil bez zastrzezen. Ja nie wytrzymalam, wrocilam do v5, w ktorej tez nie wszystko jest w 100% super, ale funkcjonalnosc jest lepsza!

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twrp bo to mija się z celem, będziesz mieć dokładnie to samo.

Jest takie coś jak Kopia MIUI. Ustawienia - urządzenie - kopia i kasowanie danych - kopia zapasowa systemu miui. Zainstaluj najnowszy rom, zrób Kopię, full wipe i przywróć.

Uwaga! Kopia MIUI w ostatnich wersjach usuwa konta, np. Xiaomi i Google. Można je z niej oczywiście przywrócić po jej zrobieniu, więc danych się nie traci, tylko niestety jest to utrudnienie.

U mojej dziewczyny i znajomego, którym wszystko na czysto wgrywałem i ustawiałem, wszystko chodzi bardzo sprawnie, żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok sprobuje. To że konta googla nie przechodza to juz sie przekonałem jak w wersji 50 robiłem nieudany update do v6 i potem powrot do v5 to własnie google wcięło. A full wipe to rozumiem opcja "ustawienia fabryczne " . z tego samego menu co robi się tą kopie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam po przerwie. 

zrobilem czyszczenie telefonu (WIPE) . Oczywiście wczesniej robiąc backup. Po wipe i włączeniu wszystko dzialalo szybko. z kopii przywrocilem aplikacje i ponownie dodalem swoich 6 kont mail. Telefon znow zamula. Jest lepiej niż było przed wipe ale jednak dalej jest zamulony . Są momenty gdzie na prawde zatrzymuje się na jakiś czas i wszystko stoi zamrozone. Przy otwieraniu karty w przeglądarke , a nastepnie wpisaniu adresu i naciśnięciu enter często znika obra tnz robi sie czarny jakby przegladarka zamierala po jakis 20 sek powraca czasem szybciej . Generalnie troche pomogło jednak nadal jest to na prawde super irytujące czekanie na reakcje. Często przy otwartej przegladarke gdy ktos zadzwoni to w ogóle nie pojawia się kto dzwoni = tel jest tak zamulony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam podobny problem jak autor wątku. Robiłem aktualizację z miui V5 50 na najnowszą V6. Niestety aktualizacja nie udała się. Mam teraz tylko dostęp do MI-Recovery. Zainstalowałem na laptopie MiPCSuite oraz MiFlash, ale komputer nie wykrywa telefonu. Próbowałem na 3 różnych kablach i wszystkich portach USB. Przed nieudaną próba aktualizacji telefon był wykrywany. Macie pomysł jak przywrócić telefon do życia?

 

//Edit

Poradziłem już sobie. Odpaliłem fastboot, wtedy komputer wykrył telefon i zainstalował sterowniki. Telefon sfleshowany poprzez MIFlash. Zaraz wgrywam polskie MIUI.

Edytowane przez Jahar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...