Skocz do zawartości

Błąd w trakcie update, dostęp tylko do Recovery


mkulsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj próbowałem zupdateować moje Redmi 1s do wersji v6. Niestety w trakcie aktualizacji otrzymałem błąd (tak, wiem moja wina). Teraz mam dostęp tylko do Recovery. Jest jakaś szansa na przywrócenie działania systemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wskazalem dobry soft tylko nie zmienilem nazwy z tej oryginalnej z armani w nazwie i umiescilem plik w ktalogu root karty . teraz utknal mi na mi-recovery. 

czy jestem w stanie dostac sie do systemu plikow i zmienic nazwe pliku zip z update-armani.zip na samo update? . mialem wersje v50 miui a chcialem zainstalowac najnowsza prosze o pomoc. rozumiem ze miflash skasuje mi wszystko z tel czego bym nie chcial . 

Edytowane przez wolku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musialem powrocic miflash do wersji 50. Przy kolejne probie upgrade do wersji 6 ten sam blad mimo ze plik update nazwalem jako update.zip. co jest nie tak z ta najnowsza wersja stabilna że nie da się jej wgrac?? ktoś spotkał sie z problemem ?? ktoś ją instalowal?? 

 

sugerujecie podmiane mirecovery na twrp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musialem powrocic miflash do wersji 50. Przy kolejne probie upgrade do wersji 6 ten sam blad mimo ze plik update nazwalem jako update.zip. co jest nie tak z ta najnowsza wersja stabilna że nie da się jej wgrac?? ktoś spotkał sie z problemem ?? ktoś ją instalowal??

sugerujecie podmiane mirecovery na twrp?

A nie zmieniałes nazwe pliku na kompie? Jeśli zmieniales nazwę na kompie update. zip to na smartfonie będziesz miał podwójne zip i będzie Ci wyskakiwal błąd. Ja za pierwszym razem tak zrobiłem. Hehe

Tepnięte z mi3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zmieniałes nazwe pliku na kompie? Jeśli zmieniales nazwę na kompie update. zip to na smartfonie będziesz miał podwójne zip i będzie Ci wyskakiwal błąd. Ja za pierwszym razem tak zrobiłem. Hehe

Tepnięte z mi3

 

Na pewno nazwa byla poprawna bo zmienialem nazwe w total commanderze , zreszta pozniej w telefonie przez manager plikow . w obu przypadkach plik zwal sie update.zip na 100% ale update nie przeszedl . 

 

teraz nie jestem już pewien na 100% ale wydaje mi się , że po nieudanej aktualizacji zrobilem update do v6 global fastboot, a nastepnie chcialem polska wersje i update też zakończył się fiaskiem . Rozumiem że po instalacji wersji 6 global z fastboot nastepnie instaluje 

MIUIPolska_armani_5.5.8_v6-4.4.zip

 

 

Może się wypowiedzieć w temacie ktoś kto migrowal z wersji PL 5 v50 do wersji 6???   z góry dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak sie wypowiem, instalujesz miflashem dowolna wersje v6 Cn, global obojetne, potem instalujesz twrp najlepiej recznie poprzez fastboota - pozbywajac sie tego dziadostwa mirecovery i z poziomu twrp instalujesz najnowsze miui polska, juz prosciej na przyszlosc sie nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm chyba mialam ten sam problem z przejsciem do v6 co wolku, zadnej nazwy nie zmienialam i troche nie rozumiem czemu musialabym to robic, bo chwile przed instalowaniem v6 wgrywalam v5 ( tel mam rok, caly czas na v4 dzialal) i tez zadnej nazwy nie zmienialam i smigalo ladnie.. Z obawy przed kolejnymi problemami ( po flashowaniu kom i utracie danych) zostalam chwilowo na v5, ale juz widze bardzo irytujace mnie problemy- min roaming danych, ktorego ostrzezenia nie sposob wylaczyc, a proba wylaczenia znalezionym na forum sposobem, skonczyla sie jakims cudem utrata dzialania przycisku home i blokady ekranu... Wiec znowu sprobuje przejsc do tej 6, w nadzieji ze bedzie sprawnie, tylko prosze tak lopatologicznie, napiszcie co po kolei robic bo tutorial Acida do v6 u mnie jakos nie zadzialal i podajcie prosze linki do sprawnych romu polskiego i global fastboot. Baardzo ladnie prosze;) bede wdzieczna.

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak moge sprawdzic ktory fastboot posiadam? Bo jesli Flashowalam w MI PCSuite po uwaleniu systemu, i sam program mi zaproponowal odpowiedni rom, to czy moge z tego romu przejsc do v6?

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

A jak moge sprawdzic ktory fastboot posiadam? Bo jesli Flashowalam w MI PCSuite po uwaleniu systemu, i sam program mi zaproponowal odpowiedni rom, to czy moge z tego romu przejsc do v6?

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

Oj znowu mieszam, czy na tym fastboocie mozna wgrac v6, czy musze szukac cos nowego

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem rom V6 na karcie SD (czyli w pamięci tel na głowym katalogu ) i migracja na v6 zakończyła się porażką . pytanie czy posiadając wersje pl nie powinienem najpierw wgrać fastbootem najwyzszej wersji v5 czyli armani_images_JHCCNBL55.0_4.3_cn_15a38920ca potem dopiero armani_images_5.6.11_20150521.0000.3_4.4_cn_6cbbe7f472  ??? 

Ja probowalem od razu po wersji 50 pl wgrac v6 pl ale sie nie udalo . potem wgralem przez fastboot armani_images_5.6.11_20150521.0000.3_4.4_cn_6cbbe7f472 ale proba wgrania wersji PL bez powodzenia :( . mam nadzieje że dobrze opisałem bo teraz już sam nie jestem pewien czy na 100% te wersje probowałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos to przejscie do v6 jest strasznie problematyczne,

Jak uwalilam telefon, chcac przejsc z v5 do v6, to wgralam mi pc suite i program sam mi przywrocil v5, sam jakims cudem sobie chyba rom sciagnal, a nie przypominal on mojego wczesniejszego romu, byc moze dzieki temu wlasnie udalo mi sie w koncu do tej v6 dojsc..

pozniej wgrywalam juz tak jak ty- miflashem rom v6, a wersje polska juz updaterem i dziala sprawnie do dzis..

Wysłane z mojego HM 1S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dane stracilam przy powracaniu do v5 tym pc suite,, przy flashowaniu juz udanym v5 do v6 dane mi zostaly, ale i tak zrobilam wipe'a, podobno to pomaga

Na romie v6 tym oryginalnym, niespolszczonym zadne uslugi google mi nie dzialaly, a pp wgraniu polskiej wersji juz tak

Wysłane z mojego HM 1S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jak nie, miflash ale bez opcji wipe i gra, sprawdzone na dziewczyny tel :-)

i bie wgrywajcie romu poprzez pc suite i nie aktualizujcie tym bo on wam pobiera rom CN, miui pl nie ma opcji automatycznej aktu, temat walkowany trylion razy, samo przejscie z v5 na v6 banalnne i trwa z 15 minut liczac zassanie romu romow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moge dokonac update przez TWRP? czyli wrzucic do katalogu glownego pobrana najnowsza wersje v6 armani , nastepnie zrestartowac telefon do recovery i tam w twrp wybrac install wskazujac plik zip . (oczywiscie wczesniej zmieniajac nazwe na update.zip)????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam juz wgrane TWRP.  tylko zastanawiam sie czy wystarczy dac install czy najpierw WIPE i wybrac dalvik cache , cache , data i system i wykasowac te partycje(elementy) a potem dopiero dac install? czy od razu dac install? bo w sumie to jest update romu a nie totalnie inny czy sie myle??  zaznaczam ze nie chce stracic danych uzytkownika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outsider czyli dac wipe cache i dalvik cache . potem daje install wskazuje plik update.zip i daje zeby instalowal i ma byc ok? 

 

 

dalem jak wyzej napisalem . niby jest caly czas update trwa juz ze 2min i na razie pasek postepu sie nie przesunal. nie wiem czy cos nie tak czy to tak dlugo bedzie trwalo?


Numb no teraz nie mam bootloopa bo juz przywrocile system do dzialania. wiec mam wersje 50 i TWRP . i chcialbym teraz przejsc na v6 najwygodniej pewnie poprzez twrp 

Edytowane przez wolku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...