Skocz do zawartości

MIUI 21.3.17/18


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

210317.png

  • ROM Xiaomi.eu dla Redmi K40/POCO F3 (alioth) i Redmi K40 Pro/+/Mi 11i (haydn)
  • Od teraz można wyłączyć Oszczędzanie baterii z poziomu specjalnego powiadomienia w Panelu powiadomień
  • Poprawki pewnych błędów, m.in. niedziałającego gestu Asystenta Google, gdy pasek gestów był ukryty, a także niedziałającej w niektórych przypadkach ikony czytnika linii papilarnych
  • INFORMACJA DLA MI 9 SE: TWRP, które deszyfruje dane na Androidzie 11 i nie znika po aktualizacji, znajduje się w tym miejscu.
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Aktualizacja TWRP – Mi 10

Chciałoby się powiedzieć: nareszcie. Jest działające TWRP na Mi 10 – link w tym miejscu. Instalacja standardowa (w trybie fastboot jak niżej, bądź przez istniejące TWRP > Install > Install Image > Recovery). Działa deszyfrowanie partycji /data, a co za tym idzie, można instalować ROM-y bezpośrednio z pamięci wewnętrznej bez konieczności wgrywania ich za pośrednictwem kabla USB-OTG.

TWRP będzie również podmienione podczas instalacji tej wersji ROM-u.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install).
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Niektóre urządzenia, takie jak Mi 11, nie mają TWRP – w ich przypadku konieczna jest instalacja ROM-u w trybie Fastboot, o której napisaliśmy oddzielny artykuł.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 22 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem – w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredekUwaga: paczka nie jest już obecnie aktualizowana – zaleca się korzystanie z alternatyw dostępnych poniżej. Ponadto nie jest możliwe wgranie jej na urządzeniach z dynamicznymi partycjami (Mi 10, Mi 10 Pro, POCO F2 Pro i inne) ze względu na to, iż partycja systemowa w tych modelach jest tylko do odczytu i można ją zmodyfikować wyłącznie poprzez wgranie ROM-u w TWRP (takiego jak np. xiaomi.eu).

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika. Nie akceptujemy jakichkolwiek zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj (jeśli się nie uruchamia, w wyszukiwarce w aplikacji Motywy wpisać frazę 沐冬). Aby włączyć tę stronę, należy użyć domyślnej aplikacji Internet, kliknąć powyższy link i wybrać uruchomienie go w aplikacji Motywy. Wtedy powinien się on załadować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mi 10 czasem podczas korzystania z telefonu nie da się otworzyć ani przenieść dymków czatu messenegra, w ogóle nie reagują. Wysunięcie i schowanie paska powiadomień pomaga. I druga rzecz, po zrobieniu screenshoota ekran nie reaguje, trzeba czekać aż podgląd screena z rogu zniknie aby znów korzystać z telefonu.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kubaa9813 napisał:

Na mi 10 czasem podczas korzystania z telefonu nie da się otworzyć ani przenieść dymków czatu messenegra, w ogóle nie reagują. Wysunięcie i schowanie paska powiadomień pomaga. I druga rzecz, po zrobieniu screenshoota ekran nie reaguje, trzeba czekać aż podgląd screena z rogu zniknie aby znów korzystać z telefonu.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
 

U mnie te problemy nie występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kaudii napisał:

u mnie przed chwilą na Mi10 wyskoczył błąd com.miui.powerkeeper czy jakoś tak i cały czas wyłącza mi się aplikacja Gmail. Do teraz było wszystko ok, aż ty taka niespodzianka, ktoś coś miał podobnego ?

Podstawowe pytanie. Wyłączyłeś i włączyłeś. Problem występuje w tylko tej aplikacji?

Dnia 21.03.2021 o 13:34, szamanek napisał:

Na Mi 10T Pro też coś dymki Messengera zaczęły świrować.

U mnie ten problem nie występuje

Dnia 20.03.2021 o 22:50, atlantydas napisał:

Jak bateria trzyma się na Mi9t? Wydajność nic nie uległa pogorszeniu w porównaniu to starszych wersji na Android10. Mam miui 12.2 20.9.17 i nie wiem czy jest sens zmieniać

Możesz wgrać mój moduł Magisk, w MiUi -> Modyfikacje systemowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2021 o 20:38, Kaudii napisał:

u mnie przed chwilą na Mi10 wyskoczył błąd com.miui.powerkeeper czy jakoś tak i cały czas wyłącza mi się aplikacja Gmail. Do teraz było wszystko ok, aż ty taka niespodzianka, ktoś coś miał podobnego ?

Ten sam problem z Gmail, system ubija też inne aplikacje np.Allegro. Nie mogę wejść np. w  tapety...wszystko to po czterech dniach bezproblemowej pracy na MI10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...