Jump to content

Redmi Note 8T unbrick + inne tel

Recommended Posts

Witam, chciałem pokazać jak odblokować telefon po wgraniu złego romu(np.  miui do redmi note 8 wgrane zamiast do 8T).

Objawy: Telefon ciągle się restartuje, nie można wejść w fastboot, recovery itp, telefon jest niewykrywalny przez komputer(w całkowitym ucegleniu - mój przypadek) 

Działania:
(Możliwość zastosowania tej metody na innych telefonach wystarczy pobrać stock rom danego modelu i znaleźć plik z załącznika dopasowany do swojego telefonu.(poprawna nazwa dla modelu jest w pobranym romie )

1. Pobieramy stock rom z strony STOCK ROM (możliwe że miui polska też zadziała) 

Pobieramy program QFIL 2.7.480 QFIL program instalujemy.

Pobieramy program xiaomi flash xiaomi flash i instalujemy sterowniki. 

Pobieramy plik z załącznika.

2.

Wariant 1. Rozcinamy kabel usb i wyciągamy żyłę czarną-masę i zieloną, podłączamy telefon do komputera i zwieramy te przewody aż telefon zostanie wykryty(menadżer urządzeń-screen) aby włączyć tryb EDL

Wariant 2. lub otwieramy telefon podgrzewając go i ściągając tylną klapkę przykładowy filmik: Youtube-Otwieranie redmi note 8T, odkręcamy śrubki z górnej części koło aparatu i podłączamy telefon do komputera i zwieramy na 2s dwa pady na laminacie.(pokazane na zdjęciu).

W razie jakby był brak reakcji trzeba odłączyć na chwilę baterię( ja tak musiałem zrobić) i powtórzyć krok 2.

3. Teraz telefon powinien być widoczny w menadżer urządzeń pod nazwą "HS-USB QDLoader 9008"

4. Uruchamiamy program  QFIL i zaznaczamy 1-"Flat Build",  2- wybieramy plik z załącznika,    3- wklejamy adres z folderem romu i wybieramy 2 pliki,   4- wybieramy nasz telefon(port com widoczny w menadżer urządzeń) i na koniec 5- download i czekamy.

Po wgraniu-5-15 minut naciskamy przyciski + - POWER przez ponad 10s aż telefon się zrestartuje i gotowe urządzenie zostało naprawione. Jeżeli jest w złym dziale to proszę o przeniesienie. Mam nadzieje że pomoże to komuś bo ja dzisiaj ponad 8h szukałem odpowiedzi.

Screenshot_249.png

Screenshot_248.png

Screenshot_247.png

Screenshot_246.png

prog_emmc_firehose_Sm6125_ddr.zip

Screenshot_251.png

Edited by radex324
  • radex324 changed the title to Redmi Note 8T unbrick + inne tel