Jump to content

Recommended Posts

Witam!

Chciałbym zainstalować MIUI Polska na swój telefon Redmi Note 9 Pro. Telefon ma teraz rom EEA, jest z Plusa, a na pudełku pisze, że dystrybutorem jest Also Polska sp. z.o.o.

Więc najważniejsze pytanie - czy po odblokowaniu bootloadera, wgraniu TWRP i instalacji innego romu stracę gwarancję?

Reszta pytań:

1. Czy po zmianie romu będę mógł płacić przez Google Pay - NFC?

2. Czy  będzie certyfikowany netflix i czy w ogóle będzie działał?

3. Czy łatwo coś zepsuć instalując MIUI Polska?

4. Czy będzie działało odblokowanie odciskiem palca?

5. Czy będę mógł korzystać z aplikacji banku po zmianie systemu?

6. Jakie funkcje jeszcze stracę zmieniając ROM?

7. I analogicznie co zyskam z takich ważniejszych rzeczy?

To chyba tyle z tych pytań, które mi się przypomniały. Gdyby jeszcze coś mi wpadło do głowy to dopiszę do tej listy.

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam!

18 minut temu, kubabe napisał:

Więc najważniejsze pytanie - czy po odblokowaniu bootloadera, wgraniu TWRP i instalacji innego romu stracę gwarancję?

Nie.

Ewentualnie jeśli będziesz chciał odsyłać to możesz wgrać ROM Global i nie będzie problemu.

19 minut temu, kubabe napisał:

1. Czy po zmianie romu będę mógł płacić przez Google Pay - NFC?

Tak. Najnowsze ROM-y nie mają problemu z płatnościami, a jeśli byłyby, można to ogarnąć.

20 minut temu, kubabe napisał:

2. Czy  będzie certyfikowany netflix i czy w ogóle będzie działał?

Będzie, i będzie działać.

21 minut temu, kubabe napisał:

3. Czy łatwo coś zepsuć instalując MIUI Polska?

Jeśli ma się pojęcie, jak się instaluje, to raczej nie.

4. Czy będzie działało odblokowanie odciskiem palca?

Tak.

5. Czy będę mógł korzystać z aplikacji banku po zmianie systemu?

Tak.

22 minuty temu, kubabe napisał:

6. Jakie funkcje jeszcze stracę zmieniając ROM?

Będzie mniej apek Google'a (to w sumie na plus...). MiUnlock twierdzi, że funkcja Znajdź urządzenie (w chmurze Xiaomi) nie będzie działać, ale to bujda. Działa bez problemu.

22 minuty temu, kubabe napisał:

7. I analogicznie co zyskam z takich ważniejszych rzeczy?

Możliwość nagrywania rozmów (w apce od Google jest to wyłączone, a nawet jeśli uda się to aktywować, to jest przed nagrywaniem informacja o takowym nagrywaniu, gdzie apka od Xiaomi jej nie ma), apki od Xiaomi dot. SMS-ów, kontaktów itd., odblokowane supertapety, trochę inne ikony (można je zmienić na domyslne w ustawieniach pulpitu). dodatkowe siatki ikon i inne różne rzeczy. Więcej tutaj: https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/.

Posted (edited)

Ok, powiedzmy że wszystko już wiem (odnośnie pytań zadanych wyżej). Trochę boje się, że uceglę telefon. Robiłbym takie coś pierwszy raz. Ile czeka się na odblokowanie telefonu i czy jak będę go odblokowywał to zrobi się reset? 

7 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

MiUnlock twierdzi, że funkcja Znajdź urządzenie (w chmurze Xiaomi) nie będzie działać, ale to bujda. Działa bez problemu

A to w sumie może dlatego, że jak się odblokowuje telefon to często nie instaluje się oryginalnego romu tylko jakiś inny (nie od Xiaomi), a skoro ten jest od Xiaomi to powinno działać. Takie moje myślenie. 

A powiedz mi jeszcze - Jak będzie z aktualizacjami? Chciałbym zainstalować wersję stable, czy występują w niej jakieś błędy często?

Czy są jakieś doniesienia odnośnie tego jak to działa na Note 9 Pro?

Masz jakieś wskazówki co do instalacji nowego romu. Bardzo nie chciałbym czegoś zepsuć i uceglić telefonu. Mogę liczyć na twoją pomoc, bo widzę, że jesteś obeznany w tym temacie.

Edited by kubabe
20 godzin temu, kubabe napisał:

A powiedz mi jeszcze - Jak będzie z aktualizacjami? Chciałbym zainstalować wersję stable, czy występują w niej jakieś błędy często?

Z aktualizacjami będzie tak samo jak na Globalu, bo Redmi Note 9 Pro ma wyłącznie wersje stabilne.

Opinie dot. działania są w dziale modyfikacji, tam powinny być wątki dot. poszczególnych wersji.