Jump to content

Co każdy nabywca Stratos 2 powinien zrobić?


Abees
 Share

Recommended Posts

Jakie jest wasze must have? Kupiłem ten zegarek jako następcę bipa i proszę was o poradę jak z niego korzystać aby mieć najwięcej frajdy i mało problemów. Co warto zainstalować lub jak go dobrze ustawić aby miło się współpracowało?

Dodam jeszcze że raz w tygodniu biegam i raz też gram w tenisa co chciał bym sobie rejestrować. Poza tym fajnie jak by się dało na tarczy ustawić wyświetlanie ciśnienia atmosferycznego :-)

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chcesz ciśnienie to musisz użyć tarczy GreatFit: https://github.com/GreatApo/GreatFit
Jeżeli chcesz odpisywać na SMS/inne powiadomienia musisz doinstalować AmazModa: https://github.com/AmazMod/AmazMod (bateria to odczuje)
Jeżeli chcesz mieć pomiary w sporcie 1:1 to musisz dokupić pas Smart BT na klatkę: https://www.decathlon.pl/p/pas-cardio-do-biegania-dual-ant-bluetooth-smart/_/R-p-128085?mc=8334795 (bateria to mocno odczuje)
Tu masz listę apek z wearos, które działają też na stratosie: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1pb57QyfujDuinAUmUH2siISLN_3SginTyGz4H_npjTo/edit#gid=0

Link to comment
Share on other sites

Co do ładowarek to polecam tylko z oryginalnego sklepu,  inne mogą uszkodzić baterię i spowodować więcej strat niż pożytku. Inna ważna kwestia ten model ma kłopoty ze szkiełkiem pod czujnikami (wewnętrzna strona zegarka), szkło lubi odpadać, jest dobre 80% szans, że odpadnie i u Ciebie. U mnie w nowym odpadło po 2 miesiącach, innym odpadał po 2 latach, nie ma reguły.

W każdym razie warto unikać ciepłej wody (przykładowo prysznic), wtedy są większe szanse na to, że klej puści i szkiełko odpadnie, a wtedy chwila w wodzie i zegarek zalany. Ja swoje (na szczęście) straciłem przy biurku ściągając zegarek w celu wymiany paska, skleiłem superglue i szwagrowi działa do tej pory, a ma go już ponad półtora roku. Zimna woda nie robi na nim wrażenia i moim zdaniem nie ingeruje w klej pod szkiełkiem.

Link to comment
Share on other sites

wydaje mi się, że to jest tylko przystawka a nie ładowarka. I bateria działa ta jak w telefonie.
Jedno jest pewne zegarek nie lubi szybkich ładowarek. Pierwsze ładowanie szybka ładowarką i w ciągu dnia zjadło ponad 60% baterii.
Kolejne ładowanie zwykła ładowarką i zegarek trzymał 5 dni. Teraz siedzę na trybe ultra to przez 18h zleciało 2 %

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie złym pomysłem jest używanie ładowarki od telefonu (jeżeli o takich piszesz), te gadżety to niskonapięciowe zabawki, także polecam ładować przez USB 2.0 w laptopie/komputerze albo powebankiem z trybem niskiego napięcia (każdy nowszy od xioami ma ten tryb waśnie do zegarków oraz słuchawek TWS).

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Po tym jak napisałeś o trybie ultra domyśliłem się, że posiadasz Stratosa 3 i powiem, że mi bateria bez trybu ultra trzyma spokojnie 10-11 dni, natomiast 5-6 dni osiągam kiedy codziennie na 20-30 minut podłączam do zegarka akcesoria Smart BT (pas HR na klatkę) by rzetelnie mierzyć wysiłek fizyczny organizmu (dodam, że podłączanie urządzeń przez BT naprawdę zjada baterię). Nie wiem, może dużo biegasz i przez aktywności z GPS osiągasz tylko 5 dni, ale jeżeli sporadycznie uprawiasz sport to koniecznie zmień system ładowania i powinieneś osiągać 9-10 dni baz najmniejszego problemu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...