Skocz do zawartości

Problem z tłem w panelu powiadomień i centrum kontroli


Bapol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, całkiem niedawno miałem aktualizację telefonu xiaomi redmi note 7, która miała dodać coś do bezpieczeństwa, niestety po tej aktualizacji tło panelu powiadomień i centrum kontroli z ładnego przezroczystego zmieniło się na brzydkie szare. Da się to jakoś przywrócić? Czytałem coś o jakiejś modyfikacji xiaomi.eu ale jestem w tym totalnie zielony i nie wiem jak to zrobić żeby w dodatku czasem sobie jeszcze nie zepsuć, i czy to w ogóle rozwiąże problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bapol napisał:

Da się to jakoś przywrócić?

Nie na Globalu, to celowe działanie Xiaomi. Wyłączyli to na procesorach, które ich zdaniem tego nie uciągną (do Snapa 665 włącznie). 

1 godzinę temu, Bapol napisał:

Czytałem coś o jakiejś modyfikacji xiaomi.eu ale jestem w tym totalnie zielony i nie wiem jak to zrobić żeby w dodatku czasem sobie jeszcze nie zepsuć, i czy to w ogóle rozwiąże problem?

Tak, rozwiąże problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odblokować bootloader, wgrać TWRP (w przypadku RN7 zalecam OrangeFox) i potem Xiaomi.eu. Samo odblokowanie ze względu na czas wprowadzony przez Xiaomi może potrwać nawet tydzień. Po odblokowaniu, jeśli ogarniasz sprawę, wgranie wszystkiego trwa kilka minut, jeśli nie, to trochę dłużej (jeśli trzeba, mogę pomóc).

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Trzeba odblokować bootloader, wgrać TWRP (w przypadku RN7 zalecam OrangeFox) i potem Xiaomi.eu.

Duzo mi to niestety nie mowi, jak juz musialbym poszukac jeszcze w necie jak to wszystko zrobic

 

27 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Samo odblokowanie ze względu na czas wprowadzony przez Xiaomi może potrwać nawet tydzień.

Tydzień bez używania telefonu czy będzie można dalej wszystko robić tylko po prostu trzeba będzie poczekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bapol napisał:

Duzo mi to niestety nie mowi, jak juz musialbym poszukac jeszcze w necie jak to wszystko zrobic

Nie bez powodu na tym forum jest dział Tutoriale :)

7 minut temu, Bapol napisał:

Tydzień bez używania telefonu czy będzie można dalej wszystko robić tylko po prostu trzeba będzie poczekać?

Będzie można dalej wszystko robić, tylko trzeba będzie poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

dzie można dalej wszystko robić, tylko trzeba będzie poczekać.

A kiedy bede wiedzial ze juz gotowe, bedzie jakis komunikat czy moze musze sam odliczyc ten tydzien? 

I jak narazie to tyle, dzial Tutoriale poszukam jutro na komputerze bo na telefonie nie widze, dzieki wielkie za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Bapol napisał:

A kiedy bede wiedzial ze juz gotowe, bedzie jakis komunikat czy moze musze sam odliczyc ten tydzien? 

 

Po dodaniu konta (jak to zrobić, jest w odpowiednim wątku) uruchom program do odblokowania (info w odpowiednim wątku) i sprawdź czas. Poda ci on ile zostało do odblokowania, zazwyczaj będzie 168 godzin. Po tych 168 godzinach sprawdzasz ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...