Skocz do zawartości

Mi 11 aparat


robotx

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcia wychodzą podobnie jak z Mi10pro. Przy słabym oświetleniu trochę szumy wchodzą. Aparat nie ma funkcji tele jak z poprzednika ale ja osobiście z tego tylko kilka razy skorzystałem. Zdjęcia macro fajne wychodzą.

Wysłane z mojego Mi11 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, olutus napisał:

Zdjęcia wychodzą podobnie jak z Mi10pro. Przy słabym oświetleniu trochę szumy wchodzą. Aparat nie ma funkcji tele jak z poprzednika ale ja osobiście z tego tylko kilka razy skorzystałem. Zdjęcia macro fajne wychodzą.

Wysłane z mojego Mi11 przy użyciu Tapatalka
 

ja na szybko do mi9 - i przy slabym swietle duzo lepiej jest . czasami fotki wydaja sie lekko za zolte ?  

aha aplikacja google zdjecia - sugeruje poprawe oswietlenia - ale przy zapisie wychodzi blad.... o co moze chodzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, abc00 napisał:

porownalem gcam i stockowa apka..

wogole nie wiem czy tak macie - ale na stokowej apce zdjecia wychodza ciemnie i lekko biel wpada w zolty... zdjecia google czesto sugeruja poprawe oswietlenia...  ogolnie nie wiem o co chodzi ... ale nie wyglada to dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, dominikzw napisał:

Mam pytanie, o co chodzi z opcją super makro?? próbowałem użyć ale z ostrzeniem jest duży problem przy dobrym świetle. Dany obiekt musi być bardzo mały ???

Musisz mocno przybliżyć do obiektu w trybie super makro wtedy od razu łapie ostrość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stereo0 napisał:

Moim zdaniem leży balans bieli. Zwłaszcza w domowych wieczornych warunkach nie radzi sobie z poprawnym ustawieniem balansu bieli i leci wszystko w żółć. Kwestia update, a może i w nowszym sofcie poprawione (mam 12.0.2)

Dokładnie , ja swój sprzedałem juz . Nie wiem czy wszystkie recenzje kupione , ale to co ten aparat wyprawial w warunkach domowych przy sztucznym świetle to tragedia . Myślałem ze coś nie tak z moim egzeplarzem ale jak widać nie . Zero szegolow w zaciemnionych miejscach ...tutaj pomaga apka gcam , roznica kolosalna. Ale balans bieli to nieporozumienie.. kazdy zauwazyl ze te filmy i zdjęcia jakies nienaturalne kolory . Mam mi9 i mi5 ...i w domowych warunkach przy sztucznym świetle nie da się patrzeć na to co wyprawia mi11. Katastrofa. Za dnia w dobrych warunkach jest niby super , ale efekt akwareli w tle ... Robi się szaro i znowu problem z balansem. Zdjęcia ciemnie do tego stopnia ze goigle photos chce wszystkie rozjaśniać...  Trzeba ręcznie ustawiac miejsce fokusu... Dla mnie aparat w tym telefonie to porażka . Zapomnijcie o normalnych zdjeciach z imprez przy sztucznym oświetleniu..i jeżeli uzywacie apki to zero szxzegolow w drugim planie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, all999 napisał:

Nie stwierdziłem problemów z balansem. Jaką temperaturę mają wasze żarówki? Ja mam w domu wszystkie ciepłe, jakoś w okolicy 2700 - 3000 kelvinów. Może problem występuje przy zimniejszym świetle? Zdjęcie zrobione wczoraj. Dziś się jeszcze wieczorem pobawię.
@stereo0





59062c67bd626265af5103f1116a487d.jpg
 

I tlo , zero szczegółów , ciemne rozmazane. Kto ocenial ten aparat... Zainstaluj gcam i zobacz ile szczegółów z cienia będziesz miał. Ale balans dalej porażka na calego byla. Sprzedałem ten szajs i nawet nie myślę o powrocie. Mi5 mi9 100 razy lepiej kolorystyka mimo ze wieczorem szumów dużo więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółte sprzed kilku dni wieczorem. Białe z teraz pokazuje jak to wygląda w świetle dziennym. Nie, nie mam w pokoju żółtych żarówek. Niestety z pamięci nie podam temperatury światła żarówek...

Mogę dzisiaj wieczorem coś więcej się pobawić tym aparatem, ale na razie jest kaplica. Wszystkie zdjęcia są ostre tylko w centrum. Obrzeża są mocno rozmazane. Musiałem też zmienić aspect ratio na 3:4, bo na 9:16 i na full (default) zdjęcia są zzoomowane i np. siedząc przed kompem nie jestem w stanie objąć obiektywem całego monitora 24 cali. Dzisiaj gdzieś wyczytałem, że ten zestaw aparatów jest z 2019 roku... To po takim czasie Xiaomi nadal nie ma dopracowanego softu do nich? Na razie odczucia mocno mieszane.

 

IMG_20210316_120029.jpg

IMG_20210316_120159.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GramNaJoysticku napisał:

Żółte sprzed kilku dni wieczorem. Białe z teraz pokazuje jak to wygląda w świetle dziennym. Nie, nie mam w pokoju żółtych żarówek. Niestety z pamięci nie podam temperatury światła żarówek...

Mogę dzisiaj wieczorem coś więcej się pobawić tym aparatem, ale na razie jest kaplica. Wszystkie zdjęcia są ostre tylko w centrum. Obrzeża są mocno rozmazane. Musiałem też zmienić aspect ratio na 3:4, bo na 9:16 i na full (default) zdjęcia są zzoomowane i np. siedząc przed kompem nie jestem w stanie objąć obiektywem całego monitora 24 cali. Dzisiaj gdzieś wyczytałem, że ten zestaw aparatów jest z 2019 roku... To po takim czasie Xiaomi nadal nie ma dopracowanego softu do nich? Na razie odczucia mocno mieszane.

 

IMG_20210316_120029.jpg

IMG_20210316_120159.jpg

Dokładnie to samo miałem. Jeszcze zobacz jak filmy tragicznie wyglądają , tzn kolorystyka... Chyba wszyscy jutuberzy sa sprzedajni , albo tylko foty robią na zewnątrz przy dobrym świetle. Dla mnie jak zobaczyłem zdjecia to myślałem ze tragedia . A zrob jeszcze zdj np w oswietlinym pokoju a np korytarz ciemny ... Zobaczysz rozmazana papke w tle... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kilkadziesiąt różnych zdjęć w domu, przy sztucznym oświetleniu. Większość przy ciepłych (żółtych) żarówkach, oprócz jednego, ewidentnie widać ktore (Żarówka z regulacją barwy światła, jedno max ciepłe, drugie max zimne). Żadne nie wyszło żółte, wręcz przeciwnie, cześć z tych zdjęć powinno wyjść ciepłej, żeby było bliżej rzeczywistości. Na każdym zdjęciu jest jakiś biały przedmiot. Nie wiem gdzie jest problem, może istnieje jakaś walnięta seria aparatów? Pełen automat na 12.03 global. Ciekaw jestem jeszcze opinii innych użytkowników.




caba52dca56991e299b147c982fa5f06.jpg944383b9ce28368cece72bc9d9557b1d.jpgeffbac19d0117f19bab41bae3c409307.jpg9a71095670f505f1d34199b7087abefb.jpg2d17b456a6d6fabd9431ba10098072d2.jpg0710f16296b7b43483262acad42a4033.jpgfa9c39b282e1cabb623bc6c19c4cb5b5.jpg75a97d8dca2ed9a581dd9a487b12ec67.jpg4c7f5f6cf776f7a035994f65acf10918.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bezceremonialnie i bez mitomanii...W porównaniu z moim dotychczasowym p30 pro aparat w Mi11 nie ma nawet startu. Pomiędzy aparatami tych telefonów jest po prostu przepaść.

O ile jeszcze standardowe zdjęcia przy dobrym oświetleniu na Mi11 na jednokrotnym lub dwukrotnym zoomie są akceptowalne, o tyle przy większych zbliżeniach daję znać o sobie zupełna pikseloza kropka z kolei wykonanie zdjęcia przy zoomie razy 10 u akceptowalnej jakości jest praktycznie niewykonalne. Zoom 30 jest natomiast zupełnie nie do użytku (w załączeniu daje plik plenerowy przy zoomie   x 30 - trudno polemizować z tym że jakość jest po prostu żenująca...po co w ogóle został dodany taki tryb?). Jestem zdania że aparat fotograficzny w tym telefonie to najsłabszy element. Niedopracowane oprogramowanie i problemy z baterią są tutaj drugorzędne.

Czy są w ogóle jakieś widoki na polepszenie pracy aparatu w standardowym trybie, przy użyciu dostępnych aplikacji lub w ramach kolejnych aktualizacji systemowych?

IMG_20210411_172126.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezceremonialnie i bez mitomanii...W porównaniu z moim dotychczasowym p30 pro aparat w Mi11 nie ma nawet startu. Pomiędzy aparatami tych telefonów jest po prostu przepaść.
O ile jeszcze standardowe zdjęcia przy dobrym oświetleniu na Mi11 na jednokrotnym lub dwukrotnym zoomie są akceptowalne, o tyle przy większych zbliżeniach daję znać o sobie zupełna pikseloza kropka z kolei wykonanie zdjęcia przy zoomie razy 10 u akceptowalnej jakości jest praktycznie niewykonalne. Zoom 30 jest natomiast zupełnie nie do użytku (w załączeniu daje plik plenerowy przy zoomie   x 30 - trudno polemizować z tym że jakość jest po prostu żenująca...po co w ogóle został dodany taki tryb?). Jestem zdania że aparat fotograficzny w tym telefonie to najsłabszy element. Niedopracowane oprogramowanie i problemy z baterią są tutaj drugorzędne.
Czy są w ogóle jakieś widoki na polepszenie pracy aparatu w standardowym trybie, przy użyciu dostępnych aplikacji lub w ramach kolejnych aktualizacji systemowych?

IMG_20210411_172126.thumb.jpg.7887cb8f312859fb9231e35080360d88.jpg
Ale piszesz o zdjęciach, czy piszesz o zdjęciach zoom? Zoom mnie w ogóle nie interesuje, natomiast co do zdjęć, nie mam żadnych zastrzeżeń. Miałem jakiś czas P30 Pro.


Wejdź tryb pro i odpal 108.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o źle (nie) działający zoom. Nie akurat złom interesuje. Poza tym skoro producent chwali się 30 krotnym zoomem to jednak powinien on poprawnie działać.

Sama jakość zdjęć w dzień przy dobrym świetle o ile nie korzystamy z zoomu powyżej x2 jest do zaakceptowania. Oczywiście słabo wychodzą fotografie z elementami dynamicznymi ponieważ te z reguły się rozmazują.

Osobna kwestia to robienie zdjęć w nocy. Tutaj wypada już tylko spuścić zasłonę miłosierdzia I w ogóle tego nie komentować.

Da się coś zrobić z tym nieszczęsnym zoomem z poziomu softu?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jakub J. napisał:

Chodziło o źle (nie) działający zoom. Nie akurat złom interesuje. Poza tym skoro producent chwali się 30 krotnym zoomem to jednak powinien on poprawnie działać.

Sama jakość zdjęć w dzień przy dobrym świetle o ile nie korzystamy z zoomu powyżej x2 jest do zaakceptowania. Oczywiście słabo wychodzą fotografie z elementami dynamicznymi ponieważ te z reguły się rozmazują.

Osobna kwestia to robienie zdjęć w nocy. Tutaj wypada już tylko spuścić zasłonę miłosierdzia I w ogóle tego nie komentować.

Da się coś zrobić z tym nieszczęsnym zoomem z poziomu softu?

 

 

 

 

Sprawdź na najnowszy sofcie 12.0.11 zmieniając region na Szwajcarię wymusisz aktualizację. Możesz, także poszukać działającej wersji Gcam i sprawdzić jak sprawuje się zoom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazówkę już zrobiłem tą aktualizację. Nie widzę aby ona w jakikolwiek sposób wpływa na funkcje aparatu. Ten zoom jest jednak zupełnie tragiczny.

Z innej beczki... z tego co zauważyłem najlepiej wypadają zdjęcia wykonane ze średniej odległości kilkunastu m są wtedy ładnie odwzorowane kształty i kolory. Niestety z bliska i z daleka jest już o wiele gorzej. Wystarczy przybliżyć nieco obraz żeby się o tym przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jakub J. napisał:

Dziękuję za wskazówkę już zrobiłem tą aktualizację. Nie widzę aby ona w jakikolwiek sposób wpływa na funkcje aparatu. Ten zoom jest jednak zupełnie tragiczny.

Z innej beczki... z tego co zauważyłem najlepiej wypadają zdjęcia wykonane ze średniej odległości kilkunastu m są wtedy ładnie odwzorowane kształty i kolory. Niestety z bliska i z daleka jest już o wiele gorzej. Wystarczy przybliżyć nieco obraz żeby się o tym przekonać.

Jestem na xiaomi.eu Stable, używałem google camera, siedziałem trochę na tym i postanowiłem sobie porównać jak to jest z aparatem stockowym i co muszę przyznać o zdziwienie że stockowa apka radzi sobie o niebo lepiej niż Gcam, lepiej radzi sobie z szumami, zoomem i ogólnie jakością zdjęć :v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw testowałem jeszcze dzisiaj zoom mi 11 versus zoom p20 pro oczywiście x10 to znaczy dostosowany do możliwości technicznych pierwszego z wymienionych modeli. Niestety jak można było się tego spodziewać mi 11 wypada tutaj na tarczy. Stary p20 pro robi o wiele lepsze zdjęcia w zakresie swoich możliwości technicznych, w ramach zdjęci zoomowanych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw testowałem jeszcze dzisiaj zoom mi 11 versus zoom p20 pro oczywiście x10 to znaczy dostosowany do możliwości technicznych pierwszego z wymienionych modeli. Niestety jak można było się tego spodziewać mi 11 wypada tutaj na tarczy. Stary p20 pro robi o wiele lepsze zdjęcia w zakresie swoich możliwości technicznych, w ramach zdjęci zoomowanych. 
Ale wiesz, że P20 Pro ma 3x zoom optyczny, P30 Pro ma 5x zoom optyczny, a Mi 11 nie ma go w ogóle? Tylko cyfrowy.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad all999

Dziękuję wiem. Chodziło o zoom cyfrowy. Przede wszystkim chodziło zaś o rezultaty. Zoom w przypadku mi 11 jest nie do użytku. O czym skądinąd dziwnym trafem nie zająknął się praktycznie żaden z recenzentów czy YouTuberów.

Czy w ogóle jest możliwe podciągnięcie tego elementu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie macie się co oszukiwać , aktualizacje nic nie pomogą. Ja odrazu sprzedalem to padło... szybkość super ale aparat to serio porazka . Zoom tragedia , wieczorem slabo jak na flagowca , sztuczne światło tragedia . Do samsunga s10/20/21 nawet startu nie ma.. miałem kilka dni , bezpośrednio porównałem i mimo ze zawsze miałam tel xiaomi od mi5 to powiedziałem dość jak zobaczyłem roznice miedzy mi11 a samsungami . Smiem nawet twierdzić ze s9 robinlepsze foty i filmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bunnyy napisał:

Wam też stuka coś w aparatach?

Tak ma być to stuka soczewka optyki OIS, czyli ruchomy obiektyw. Włącz aparat a nie usłyszysz takiego stukania w czasie poruszania telefonem. 

Edytowane przez Misiuu21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...