Skocz do zawartości

Aktualizacja MIUI Polska (problem z fastboot)


Gravion

Rekomendowane odpowiedzi

Trafił do mnie Mi 8 SE z wgranym MIUI 10 8.7.29 Chciałem go zaktualizować, ale.... klikanie w wersję nie przenosi do menu aktualizacji więc myślę - wgram przez fastboot. No i tu zaczyna się problem - fastboot widzi urządzenie, ale wyświetla znaki zapytania zamiast numeru, a wywołanie komendy fastboot oem device-info powoduje zniknięcie obrazka z Mitu i wyświetlenie jakiegoś komunikatu w lewym górnym rogu. Tego napisu nie da się odczytać, bo jest widoczny tylko w połowie (nieoryginalny ekran). Próba wbicia TWRP na siłę kończy się komunikatem: target didn't report max-download-size sending 'recovery' (65536 KB)... FAILED (command write failed (No error)) 

Dodam tylko, że Bootloader jest odblokowany przez poprzedniego właściciela (napis unlocked na ekranie startowym), ale zamiast TWRP jest Mi-Recovery 3.0

Czy któryś z kolegów mógłby mi pomóc postawić tam nowy system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew, panowie.

Zmiana laptopa niewiele pomogła. Świeży system, ściągnięte biblioteki .Net, Tiny ADB w wersji instalacyjnej i dalej kupa. W trybie ADB telefon jest wykrywany, w fastboot już nie. Teraz nawet bez znaków zapytania zamiast numeru.

Podłączyłem niedawno robionego A3 i sytuacja jest identyczna, czyli to raczej coś z moim systemem. Chyba jutro spróbuję na Ubuntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Jest progres.

Zainstalowałem ponownie MiFlash ze sterownikami i teraz telefon jest wykrywany bezproblemowo.

Kieruję się instrukcjami z tematu https://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi-eu-na-mi-8-se/. Pobrałem wszystkie pliki (chociaż chyba wystarczy ostatni) i próbuję zainstalować TWRP. I Qpa, nie uruchamia TWRP. Słychać odłączanie usb i ekran telefonu robi się czarny i..... TWRP nie wstaje. Restart telefonu, laptopa i powtórka - i znowu to samo. Uparty jakiś ten Mi8SE.

Najbardziej zastanawia mnie ten Mi-Recovery. Pierwszy raz widzę zmieniony system i oryginalne recovery.

 

Mi8SE.jpg

Edytowane przez Gravion
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...