Skocz do zawartości

MIUI 21.3.10/11


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

21310.png

  • Poprawki bezpieczeństwa z marca 2021 r.
  • Nowe dźwięki powiadomień w miksie natury: Południowo-wschodnie Chiny i Wyspy Galapagos
  • ROM-u na Mi CC9e brak z powodu problemów z aparatem
  • INFORMACJA DLA MI 9 SE: TWRP, które deszyfruje dane na Androidzie 11 i (prawdopodobnie) nie znika po aktualizacji, znajduje się w tym miejscu.
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Aktualizacja TWRP – Mi 10

Chciałoby się powiedzieć: nareszcie. Jest działające TWRP na Mi 10 – link w tym miejscu. Instalacja standardowa (w trybie fastboot jak niżej, bądź przez istniejące TWRP > Install > Install Image > Recovery). Działa deszyfrowanie partycji /data, a co za tym idzie, można instalować ROM-y bezpośrednio z pamięci wewnętrznej bez konieczności wgrywania ich za pośrednictwem kabla USB-OTG.

TWRP będzie również podmienione podczas instalacji tej wersji ROM-u.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install).
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Niektóre urządzenia, takie jak Mi 11, nie mają TWRP – w ich przypadku konieczna jest instalacja ROM-u w trybie Fastboot, o której napisaliśmy oddzielny artykuł.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 22 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem – w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredekUwaga: paczka nie jest już obecnie aktualizowana – zaleca się korzystanie z alternatyw dostępnych poniżej. Ponadto nie jest możliwe wgranie jej na urządzeniach z dynamicznymi partycjami (Mi 10, Mi 10 Pro, POCO F2 Pro i inne) ze względu na to, iż partycja systemowa w tych modelach jest tylko do odczytu i można ją zmodyfikować wyłącznie poprzez wgranie ROM-u w TWRP (takiego jak np. xiaomi.eu).

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika. Nie akceptujemy jakichkolwiek zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj (jeśli się nie uruchamia, w wyszukiwarce w aplikacji Motywy wpisać frazę 元气时光清风). Aby włączyć tę stronę, należy użyć domyślnej aplikacji Internet, kliknąć powyższy link i wybrać uruchomienie go w aplikacji Motywy. Wtedy powinien się on załadować. Czcionka: Manrope Font.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starting from April 24, 2021, Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro, Xiaomi CC9e will stop the development version.
O co chodzi? Czy to już koniec wsparcia dla tygodniowych aktualizacji?

Tak, za ponad miesiąc Xiaomi kończy wsparcie.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update wczoraj wieczorem. Bateria leci w oczach - przez noc 10%. Tyle co zauwazylem na Mi9.

Poza tym na messengerze od dwoch wydan mam problem z glosnoscia dzwiekow. Pomimo tego, ze glosnosc multimediow ustawiona na 1/3 to dzwiek wyslanej wiadomosci czy emotki na mess jest na maksa glosnosci. Gdy usune mess, zainstaluje na nowo, to jest ok do czasu wl/wyl wyciszenia w tel dzwiekow. Pozniej znow jest na maksa. Co ciekawe dotyczy to tylko dzwiekow wyslanej przeze mnie wiadomosci/emotki. Gdy ja dostaje wiadomosc czy ktos dzwoni na mess, to glosnosc jest taka jak glosnosc multimediow czyli ok.

Ktos tez tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie na tej wersji, pojawił się problem z dostępem do pamięci screen poniżej, ktoś też tak ma, wczoraj rano przed aktualizacją na wersji z przed tygodnia jeszcze było ok.

Jak to naprawić ?

Screenshot_2021-03-13-17-44-35-422_com.mi.android.globalFileexplorer[1].jpg

zapomniałem dopisać jeszcze , czy komuś na mi 10 działa w końcu poprawnie klonowanie aplikacji, bo u mnie niestety od  momentu przejścia na Androida 11 niestety nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej ocenie nie do końca jest tak jak piszesz, Androida 11 mam na swoim Mi10 jak tylko się pojawił i dopiero od tej wersji taki stan rzeczy , wcześniej było ok

 

to że z poziomu PC działa to wiem, ale nie zawsze masz kompa pod ręką,

czyżby konieczność root-a powróciła ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał:

Tak ma być. Kliknij w Otwórz w Plikach i powinno być OK.

powinno ale nie jest, nie mogę niczego skopiować do folderu  Android/Data  bo go tam nie pokazuje, jedynie media a to mnie nie urządza,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam wyjaśnienia stanu rzeczy z słabym zasięgiem Play na wersji rozwojowej. Może ktoś wytłumaczy mi czemu tak jest. 

Wersja rozwojowa korzysta w moim przypadku z pasma LTE 2100 lub 800 lub agregacja pasm, co daje mi 1,2 kreski zasięgu.

Wersja stabilna miuipolska oraz global na tym samym nadajniku korzysta z paska 1800, co daje full zasięg. 

 

Czy modem w rozwojowej wersji ma zablokowane pasmo 1800?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...