Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Note 10 Lite - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.1.4.0.RFNMIXM - Android 11


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi Note 10 Lite (nazwa kodowa: toco).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_MINote10LITE_V12.1.4.0.RFNMIXM_v12-11.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zasięgnę opinii, czy śmiało można robić update z 12.0.3 na 10-tce.
Czy też zdechnie mi recovery itp itd No i ogólne wrażenia :)
Miejmy nadzieję, że jest lepiej niż pierwsze wydania na Androidzie 11.

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi,
Dzięki za informację.
O tyle dobrze czytać wieści, że aktualizacja z 10-tki przebiega poprawnie i nie trzeba full wipe. Chciałbym uniknąć ponownego układania telefonu, a nie mam przekonania do stabilnego działania przywróconej kopii zapasowej ustawień, aplikacji itp.

Świeże wydanie, poczekam jeszcze cierpliwie na więcej informacji od innych użytkowników.

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mrosi napisał:

@kulig007

Można. Żonka ma ten model i dzisiaj robiłem aktualizację. Po prostu działa... :)

 

@needlehole

Jeśli masz namyśli powiadomienia na ekranie blokady, to wyskakują normalnie, czy ściślej - właściwie.

Mam na myśli, ze w androidzie 11 dymki są systemowe a nie z appki i w poprzednich buildach na 11'tce te dymki dzialaly jak chcialy - lacznie z tym ze czesto klawiatura zaslaniala okno do wpisywania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wg mnie bardzo dobrze. Dużo lepiej niż na globalu. Tam na najnowszym w ciągu nocy schodziło nawet 12%, dlatego postanowiłem zmienić na xiaomi.eu.
Tutaj mam 85% przy 1h21m SOT, włączone dane, wi-fi, bluetooth.
Przez noc schodzi 2%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze potwierdzi, że przejście ze stabilnej 12.0.3 na 10-tce, na aktualną wersję od xiaomi.eu, odbywa się bez przeszkód i nic się nie wywali? Jeszcze piękniej, gdy usłyszę, że nie wymaga full wipe :)

PS. Recovery mam od alexa.

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie polecam przejscia bez full wipe, bo najnowsza wersja jest na androidzie 11 a Ty jeszcze masz 10tke. wiec sie nie uda. dodatkowo bedziesz mial zabawe z twrp, bo alexowe dziala tylko na vendorze do androida 10, do 11 juz nie. ja formatuje i kopiuje pliki na telefon za pomoca twrp od alexa, a rom wgrywam przez twrp hq

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@needlehole, to trochę komplikuje mi sprawę, bo chciałem to szybko załatwić.
No nic, będę musiał znaleźć chwilę czasu, na spokojnie przygotować się pod full wipe.
Masz może jakieś pewne źródło wspomnianego recovery pod 11-stkę?

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2021 o 11:52, needlehole napisał:

raczej nie polecam przejscia bez full wipe, bo najnowsza wersja jest na androidzie 11 a Ty jeszcze masz 10tke. wiec sie nie uda.

A co się ma nie udać? To nie zmiana ROMu tylko aktualizacja.

@kulig007 Przeszedłem z 12.0.2 na 12.1.4 bez full wipe i działa. Miałem TWRP od Alexa, ale wgrałem to podlinkowane przez @Marrik, potem zainstalowałem system, wipe cache i reboot. Po części działa nawet lepiej bo na poprzednim pojawiał mi się komunikat "Aparat przestał działać" pomimo tego że działał. Myślę że ewentualne problemy mogą wyniknąć bardziej z niedopracowania tej wersji systemu niż z faktu przejścia z Androida 10 na 11. Na wszelki wypadek zrób sobie jednak backup

Edytowane przez Matixx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matixx , dzięki za odpowiedź.
Backup ogarnę, choć nie jestem za przywracaniem aplikacji, bo to lubi powodować crashe (może to nie reguła).
W każdym bądź razie zaryzykuję i w wolnej chwili zrobię update.
Zmieniając recovery od alexa, rozumiem, że podmianka przez komendy ADB /Fastboot?

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kulig007 możesz zgrać recovery na telefon i w TWRP wejść w install i chyba na dole po prawej masz "install image" czy coś takiego. Wybierasz to, szukasz obrazu recovery tam gdzie go wrzuciłeś i instalując zaznaczasz "recovery". Po instalacji reboot do recovery i powinno już być nowe.

A co do backupu to bardziej myślałem o tym co można wykonać za pomocą TWRP, tylko nie testowałem przywracania tego :P jakby ktoś robił backup i restore i potwierdzi że działa to byłoby dobrze

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kuter.piotr nie wiem o co dokładnie chodzi, ale jak dla mnie działa średnio

Natomiast zastanawia mnie jedna sprawa: mam dwa profile na telefonie i kiedy jestem na profilu numer 2, to pojawiają mi się te systemowe dymki Messengera z wiadomości które przychodzą na profilu numer 1. Nie wiem czy ten bug (a może to taki feature? :) ) jest związany z Androidem 11 czy z MIUI, ale da się to jakoś naprawić? Minus dla prywatności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




[mention=1831]kulig007[/mention] możesz zgrać recovery na telefon i w TWRP wejść w install i chyba na dole po prawej masz "install image" czy coś takiego. Wybierasz to, szukasz obrazu recovery tam gdzie go wrzuciłeś i instalując zaznaczasz "recovery". Po instalacji reboot do recovery i powinno już być nowe.


Robiłeś może w ten sposób podmianę recovery?
Pytam na wszelki wypadek, bo podczas flashowania obrazu tego nowego recovery, są opcje do zaznaczenia, którą partycję wybrać do flashu:
-Super
-Boot
-DTBO
-Recovery
Domyślam się, że to ostatnie, ale wolałbym się upewnić default_smile.png

Chyba, że ktoś z kolegów wie, to przyjmę taką wiedzę

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w nocy nastąpiła dziwna sytuacja.
Telefon mniej więcej na poziomie naładowania 25%, musiał się sam z siebie wyłączyć. Rano zdziwiony włączam, startuje i pokazał się na chwilę ekran startowy i ponownie się wyłączył. Podłączyłem do ładowania, bo myślałem, że coś zeżarło baterie, ale jednak nie. Wskaźnik naładowania pokazywał 22%, więc poprawnie. Uruchamiam ponownie telefon, ruszył, ale wywaliło na starcie BŁĄD INTERFEJSU. Aplikacje się wczytały i załadowały i niby nic nie crashuje. Ale dziwne zachowanie telefonu.


Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...