Skocz do zawartości

Bardzo ciężki problem - Ciagłe restarty, następnie utknięcie w trybie recovery, wymiana baterii nie pomogła


lambert1551

Rekomendowane odpowiedzi

Redmi 6A
Opowiem wszystko chronologicznie.
Od bodaj pół roku lub więcej bateria dawała się we znaki, zaczęła się szybciej rozładowywać, a i zdarzały się nagłe rozładowania, gdy na przykład przy ok 40% (lub przy innym procencie, było bardzo różnie) wyłączał się telefon i po włączeniu nagle było 1%.
Pewnego dnia chciałem go naładować właśnie po takim wyłączeniu przy 10%. Podłączam ładowarke i włączam go, po ok 5-10 sekundach od załadowania się systemu, telefon się wyłącza i włącza ponownie (przy dwóch wibracjach po sobie). I tak było w kółko. W trybie fastboot się nie restartował, tylko naturalnie wyłączał po jakiś czasie gdy nie był podłączony do komputera.
Czułem że to bateria, ale najpierw przeinstalowałem softa przez MiFlashaPro przez tryb Recovery. No i przebiegło to bez problemów, lecz problem restartów po 5-10 sekundach pozostał. No więc zamówiłem nową baterię od Xiaomi, ten sam model, identyczna.
Dzisiaj przyszła, zamontowałem ją (poprzednia była juz spuchnięta więc fair enough), ale nie zmieniło się absolutnie nic. Próbowałem włączyć bez karty SIM i pamięci - nic. Potem wszedłem w tryb Recovery i wybrałem opcje "Wipe All Data", po dosłownie 3-5 sekundach wszystko zwipe'owało, no więc zrobiłem Reboot...
I tutaj coś nowego, ale wcale nie lepiej. Teraz pojawia się 2 razy logo "Mi" i potem ukazuje się samodzielnie tryb Recovery.
Od tej pory nie mogę już wgrać softa przez właśnie tryb Recovery, po 5-6 sekundach wyskakuje "Couldn't flash, try again". ROM jest prawidłowy, ten sam co wgrałem wcześniej. Z innym romem to samo.
Sławny tutaj sposób z chińskim Mi Suitem też nie zadziałał, nic mi nie wyskoczyło (do aktualizacji) w programie po podłączeniu telefonu w trybie Recovery, a też obydwa romy nie chciały się przez ów program wgrać.
Bootloader zablokowany, naturalnie nie da się go odblokować bez działającego systemu.
I tu pomysły się wyczerpały, co robić?

Edytowane przez lambert1551
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • lambert1551 zmienił(a) tytuł na Bardzo ciężki problem - Ciagłe restarty, następnie utknięcie w trybie recovery, wymiana baterii nie pomogła

Edit: Próbuje z SP Flash Toolem, ale przy żadnym DA dla MT6765, przy różnych romach, wielu różnych sterownikach, wersjach SPFT, nawet różnych kablach usb, pobieranie nie chce ruszyć, wyskakuje BROM error status_brom_cmd_send_da_fail (0xC0060005), zarówno przy opcji Download Only jak i Firmware Upgrade, a to wszystko przez właśnie zablokowany bootloader.

Edytowane przez lambert1551
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle jeszcze nad formatowaniem Format whole flash w SPFT, ale nie wiem czy to mi odblokuje bądź usunie bootloadera i będe mógł wgrać w końcu świeży ROM właśnie przez SPFT. Jeśli nic formatowanie by nie zmieniło (poza brickiem, utratą IMEI itd) i nadal nie mógłbym wgrać romu to bym był w du... .

Edit: Sformatować w SPFT również się nie dało przez zablokowany bootloader, ten sam błąd co wcześniej BROM error status_brom_cmd_send_da_fail (0xC0060005)...
Zauważyłem też, że w tym trybie Recovery, telefon sam dąży do wybrania opcji Reboot i następnie Reboot to System. Nawet jak przescrolluję na Wipe Data lub Connect to MiAssistant to telefon sam po minucie lub dwóch wybierze Reboot i przejdzie do następnego menu. Robi to bez przescrollowania w górę właśnie do opcji Reboot. No i oczywiście chwile później z tego następnego menu wybiera Reboot to System i ten się resetuje i wracamy spowrotem do trybu Recovery. I koło się zamyka.
Nie mam już pojęcia co z tym robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...