Skocz do zawartości

Mi 11 - Znalezione błędy w działaniu.


olutus

Rekomendowane odpowiedzi


Cześć. Wczoraj nabyłem Mi11. Generalnie telefon spoko. Jak na razie zauważyłem dwa niedociągnięcia w tym modelu. Pierwsza to grzanie się telefonu podczas intensywnego używania ale to akurat jest w innym poście. Druga rzecz ważniejsza dla mnie z racji że cały dzień w pracy jestem na słuchawce bluetooth podłączonej do mojego telefonu. Jakość połączenia jest tak jakby mojemu rozmówcy zrywało zasięg. Niektóre słowa giną ale mnie słychać dobrze. Słuchawka to Platronics. Na służbowym samsungu jest ok. Problem jest tylko z Mi11. Podłączyłem słuchawki bezprzewodowe sony do Mi11 i efekt ten sam. Nie wiem czy czekać na aktualizację czy lepiej do salonu Mi się udać?
 
Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka
 
 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co prawda rn8pro ale plantronics Explorer 55 działa bezbłędnie, w sumie 3 sztucki tych słuchawek i zero problemu.
Natomiast mam sportowe słuchawki baseusa, oraz chińską LC-B41
i na obydwu jest taki objaw jak Ty opisujesz. Po sparowaniu ze starym Samsung S3 jest ok.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam 55. Wrzuciłem nowszy soft 12.0.3 i jest na razie ok.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Co prawda rn8pro ale plantronics Explorer 55 działa bezbłędnie, w sumie 3 sztucki tych słuchawek i zero problemu.
Natomiast mam sportowe słuchawki baseusa, oraz chińską LC-B41
i na obydwu jest taki objaw jak Ty opisujesz. Po sparowaniu ze starym Samsung S3 jest ok.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


Najgorsze że podobno Platronics ma się wycofać z Polski. Wogóle prawie nie ma tych słuchawek nawet na Alle... Szkoda bo lepszej słuchawki BT nie miałem.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, all999 napisał:
1 godzinę temu, AfgFire napisał:
Czy ktoś z was ma taki sam problem ?

Aplikacje nie działają (w tym gry) w 120 fps  np. Alto Odyssey które ma w wsparciu 120 fps 

YT i Chrome też nie działają w 120.

Którą wersję miui masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie bardziej kwestia całego Miui, niż samego Mi 11, ale coraz bardziej dokuczają mi niewidoczne przyciski lub napisy w różnych aplikacjach w trybie ciemnym. Również po powiększeniu w systemie rozmiaru czcionki o jeden stopień, zdarza się, że w różnych aplikacjach nie wszędzie czcionka jest powiększona. Chrome potrafi otworzyć stronę z czcionką w normalnym rozmiarze, a podstronę już z powiększoną. Ani w Samsungu, ani w Huawei takich problemów nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, all999 napisał:

Pytanie o tryb aparatu "108 M". Co to jest? Czy w trybie automatycznym nie jest używana matryca 108 M?

W auto telefon używa 108 mpx, ale piksele z matrycy są łączone (4 w 1), czyli zdjęcia wychodzą 27-megapikselowe.

11 minut temu, all999 napisał:

ale coraz bardziej dokuczają mi niewidoczne przyciski lub napisy w różnych aplikacjach w trybie ciemnym

Pewne apki mają problem z dostosowaniem się do ciemnego motywu od MIUI bo mają własną implementację na przykład. Taki problem jest np. w Messengerze, musisz wyłączyć ciemny motyw dla tej apki w ustawieniach systemu i włączyć w samej apce.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie bardziej kwestia całego Miui, niż samego Mi 11, ale coraz bardziej dokuczają mi niewidoczne przyciski lub napisy w różnych aplikacjach w trybie ciemnym. Również po powiększeniu w systemie rozmiaru czcionki o jeden stopień, zdarza się, że w różnych aplikacjach nie wszędzie czcionka jest powiększona. Chrome potrafi otworzyć stronę z czcionką w normalnym rozmiarze, a podstronę już z powiększoną. Ani w Samsungu, ani w Huawei takich problemów nie miałem.


Wyłącz obsługę trybu ciemnego w ustawieniach wyświetlacza dla aplikacji sprawiających problemy

Wysłane z mojego Mi11 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to mam problem z powiadomieniami, jak ktoś napisze jedna za drugą wiadomość, gdziekolwiek Whatsapp, Messenger, czy nawet SMS. Informacja że coś przyszło po prostu znika.
Mam ustawione tę aplikację w autostart plus wszystkie zezwolenia.
Jest też problem z opóźnieniem z niektórych apek, np fb czy chociażbym tutaj powiadomienie potrafi przyjść po 40min.
Ma ktoś pomysł co z tym zrobić?

Kolejna ale to już mniej uciążliwa po podłączeniu ładowania tapeta zmienia się na tą która była ustawiona po wyjściu telefonu z pudełka. To samo się dzieje jak zmieni się region, na inny.

Wysłane z mojego Mi11 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, olutus napisał:

Ta fabryczna folia na wyświetlaczu jakoś ładunki elektryczne łapie bo przyciąga kurz i jak telefon jest w etui to kiepski się przeciera bo kurz się tylko przesuwa po ekranie.

Wysłane z mojego Mi11 przy użyciu Tapatalka
 

dokładnie , ja mam cały telefon biały od corona virusa hahah

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomimo sparowania wczesniej słuchawek muszę je ręcznie łączyć bo telefon sam sie nie chce z nim łączyć . Na Mi10pro jest ok.

Wysłane z mojego Mi11 przy użyciu Tapatalka




Mam połączone 3 pary i wszystkie łączą się automatycznie. Może anuluj sparowanie i sparuj jeszcze raz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem problem z wyświetlaniem powiadomień z komunikatorów. Są kompletnie rozjechane. Tekst wiadomości nachodzi na zdjęcie a te opcje pod tekstem też nachodzą na siebie.

Dodatkowo nie mogę używać poco launchera (nie ważne czy z Google Play oficjalny, czy z neta wersja beta) wraz z gestami.

Więcej błędów nie zauważyłem

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2021 o 19:02, sejfit napisał:

Ja za to mam problem z powiadomieniami, jak ktoś napisze jedna za drugą wiadomość, gdziekolwiek Whatsapp, Messenger, czy nawet SMS. Informacja że coś przyszło po prostu znika.
Mam ustawione tę aplikację w autostart plus wszystkie zezwolenia.
Jest też problem z opóźnieniem z niektórych apek, np fb czy chociażbym tutaj powiadomienie potrafi przyjść po 40min.
Ma ktoś pomysł co z tym zrobić?

Kolejna ale to już mniej uciążliwa po podłączeniu ładowania tapeta zmienia się na tą która była ustawiona po wyjściu telefonu z pudełka. To samo się dzieje jak zmieni się region, na inny.

Wysłane z mojego Mi11 przy użyciu Tapatalka
 

Korzystasz z AOD? Masz włączony efekt AOD "podświetl ekran" po przyjściu powiadomienia? Spróbuj zmienić na inny efekt po przyjściu powiadomienia. Z moich obserwacji wynika, że efekt "podświetl ekran" po przyjściu powiadomienia w opcjach AOD sprawdza, czy są nowe powiadomienia raz na minutę, gdy zmienia się cyferka na zegarze. Pozostałe efekty dają znać od razu po przyjściu powiadomienia. Nie naprawia to natomiast problemu polegającego na tym, że powiadomienie z Gorącego Strzału (10:00-22:00) na X-kom przychodzi czasem od razu, a czasem po paru minutach... Na nic włączanie autostartów, wyłączanie optymalizacji baterii dla apki, blokowanie kłódką w pamięci. Na co mi 8 GB RAMu, skoro system mi agresywnie usypia apki w tle.

Czy u Was też po aktualizacji do MIUI 12.0.3 EEA min CPU clock schodzi tylko do ok 1100Mhz na wszystkich rdzeniach, zamiast do 700-800Mhz jak przed aktualizacją? Na plus wydaje mi się, że skaner odcisku lepiej działa w porównaniu 12.0.2 EEA. Ale martwi utrzymywanie CPU w stanie zwiększonego zużycia energii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbować warto ale to raczej nie będzie miało zbyt wielkiego wpływu, bo powiadomienia znikają nawet jak mam odpalony telefon. Przyjdzie jedno, przyjdzie drugie i po tym drugim powiadomieniu po prostu znikają.

Wysłane z mojego Mi11 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2021 o 09:07, all999 napisał:

Lecimy dalej :)

Mega głośne dźwięki wewnątrz messengera. Te wewnątrz czatu, nie powiadomienie o wiadomości. Żadne ustawienia systemowe nie zmniejszają ich głośności. Odinstalowana i zainstalowana ponownie, bez zmian.

Też to mam, doprowadza mnie to do szału. Wyłączyłem całkowicie dźwięku w aplikacji z tego powodu. I dymki czatu otwierają się tylko na pół ekranu, a otwarcie klawiatury pod dymkiem zasłania wprowadzany tekst... Bardzo stabilna ta wersja Stable. :\ Mam telefon już tydzień, ale wrażenia z korzystania są mocno mieszane właśnie z uwagi na niedorobiony soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to mam, doprowadza mnie to do szału. Wyłączyłem całkowicie dźwięku w aplikacji z tego powodu. I dymki czatu otwierają się tylko na pół ekranu, a otwarcie klawiatury pod dymkiem zasłania wprowadzany tekst... Bardzo stabilna ta wersja Stable. :\ Mam telefon już tydzień, ale wrażenia z korzystania są mocno mieszane właśnie z uwagi na niedorobiony soft.
Przypadkiem znalazłem sposób na ściszenie dzwięków w aplikacjach FB i Messenger. Ale można to zastosować do wszystkich aplikacji.

Ustawienia - dźwięk i wibracje - asystent dźwięku - dostosuj dźwięk multimediów w wielu aplikacjach. Teraz odpalasz FB lub Messenger i musisz włączyć jakiś film. W trakcie odtwarzania zmniejsz/zwiększ głośność, po prawej pojawi się menu głośności, a po lewej okrągła ikona z nutką. Klikasz w nutkę i masz możliwości dostosowania głośności tej aplikacji. Wygląda na to, że system traktuje wszystkie dźwięki w aplikacji jako multimedia.



2230fac6b8917569a3f8407245c29ed7.jpg7686b81473285907d766acbe82bd4433.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12.0.3 dźwięk usunięcia mam wyłączony. Co robi telefon gdy usuwam apke? Odgrywa dźwięk usunięcia xD kocham xiaomi ...comment_1615984176JPbVGLN8NCChhmcmhE2zWh

Również denerwuje mnie, że w oficjalnym sofcie nie da się wyłączyć dźwięku rozpoczęcia ładownia telefonu. Mam małe dziecko w pokoju i muszę na noc wyłączać dźwięki by go nie bylo chociaż wolałbym je mieć włączone. Wiem, że w xiaomieu jest od tego opcja

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 11 CN 8/256 xiaomi.eu 21.3.11 - mam jeszcze taką pozostałość do której teraz ciężko się dokopać w opcjach, harmonogram na noc, który wyłącza dane mobilne, wifi i synchronizację. I tu problem bo po jakimś czasie wyłączonego wifi nie da rady potem włączyć, ani z kafelka, ani z ustawień - telefon łapie zwisa, wyskakuje jakiś niewielki komunikat, że interfejs nie odpowiada. Pomaga tylko restart. Dane mobilne można włączyć bez problemu. W dzień wyłączyłem sam wifi (bez harmonogramu) i po jakimś czasie dokładnie ta sama sytuacja. W opcjach zasilania mam wyłączoną opcję, żeby przy nieużywaniu telefonu, system mógł w celach oszczędzania energii wyłączać bluetooth... i coś tam jeszcze.

@Kacper Skrzypek nie wiedziałem czy zakładać osobny temat w dziale "bugów w romach xiaomi.eu", "problemach technicznych" czy lepiej tu...

@mrosi jakiego oprogramowania używasz? Bootloader odblokowany? - czekasz, nie odblokowujesz?

Edytowane przez abc00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Speedo napisał:

Jest, odpalasz xiaomi unlock, podpinasz telefon, klikasz unlock i wtedy podaje, ile zostało

 

Tak zrobiłem, telefon uruchomił się ponownie czyściutki, właśnie przywracam dane...

Jedno co zauważyłem to, że kiedy się uruchamiał ponownie, a trwało to jakoś z dwie minuty, miałem na górze ekranu symbol otwartej kłódki.

 

Edit: Dobra, jest unlocked :)

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...