Skocz do zawartości

MIUI 21.3.3


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

2133.png

  • Poprawki błędów, m.in. braku możliwości przywracania bądź tworzenia kopii zapasowej w Chmurze
  • TWRP dla Mi 10 będzie podmienione podczas aktualizacji na (nareszcie) działające
  • ROM-y dla Mi 9 SE, Mi 9 Lite ze względu na problemy z restartami są póki co wstrzymane, nie wiadomo, czy będą w tym tygodniu
  • ROM-y z Androidem 10 będą później
  • INFORMACJA DLA MI 9 SE: TWRP, które deszyfruje dane na Androidzie 11 i (prawdopodobnie) nie znika po aktualizacji, znajduje się w tym miejscu.
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Aktualizacja TWRP – Mi 10

Chciałoby się powiedzieć: nareszcie. Jest działające TWRP na Mi 10 – link w tym miejscu. Instalacja standardowa (w trybie fastboot jak niżej, bądź przez istniejące TWRP > Install > Install Image > Recovery). Działa deszyfrowanie partycji /data, a co za tym idzie, można instalować ROM-y bezpośrednio z pamięci wewnętrznej bez konieczności wgrywania ich za pośrednictwem kabla USB-OTG.

TWRP będzie również podmienione podczas instalacji tej wersji ROM-u.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install).
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Niektóre urządzenia, takie jak Mi 11, nie mają TWRP – w ich przypadku konieczna jest instalacja ROM-u w trybie Fastboot, o której napisaliśmy oddzielny artykuł.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 22 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem – w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredekUwaga: paczka nie jest już obecnie aktualizowana – zaleca się korzystanie z alternatyw dostępnych poniżej. Ponadto nie jest możliwe wgranie jej na urządzeniach z dynamicznymi partycjami (Mi 10, Mi 10 Pro, POCO F2 Pro i inne) ze względu na to, iż partycja systemowa w tych modelach jest tylko do odczytu i można ją zmodyfikować wyłącznie poprzez wgranie ROM-u w TWRP (takiego jak np. xiaomi.eu).

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika. Nie akceptujemy jakichkolwiek zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj (jeśli się nie uruchamia, w wyszukiwarce w aplikacji Motywy wpisać frazę Rocks). Aby włączyć tę stronę, należy użyć domyślnej aplikacji Internet, kliknąć powyższy link i wybrać uruchomienie go w aplikacji Motywy. Wtedy powinien się on załadować. Czcionka: Manrope Font.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcin19883 napisał:

Odpowiedzi szukaj w odpowiednim temacie dotyczącym Volte. Wszystko działa, tylko należy zmienić profil w modem config.

Na MI9 na tej wersji nie działa opcja z modem config (po prostu jej nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marcin19883 napisał:

Odpowiedzi szukaj w odpowiednim temacie dotyczącym Volte. Wszystko działa, tylko należy zmienić profil w modem config.

mógłbyś podać jakieś szczegóły lub namiar na topic, bo nie mogę namierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś może problem z wysyłaniem zdjęć prosto z galerii MIUI? 

Korzystam z telegrama, i od Androida 11 mam problem z galerią MIUI, mianowicie, na początku zdjęcia wysyłały mi się bez kompresji (jako pliki), teraz od 2-ch wydań wgl nie mogę ich wysłać prosto z galerii, z aplikacji telegram lub innej apki do zdjęć jest OK, uprawnienia też są w porządku. 

Właściwie widzę że dalej próbują wysłać się jako pliki. 

Dobra, wyłączyć całkowicie bezpieczne wysyłanie i wszystko jest ok. 

Screenshot_2021-03-06-18-53-43-857_org.telegram.messenger.jpg

Screenshot_2021-03-06-19-36-45-995_com.miui.securitycenter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja pierwszy aktualizacja od dawna i występują jakieś dziwne kwadratowe dymki w messengerze. Dodatkowo po odczytaniu, na ikonie messenegera nadal widnieje znacznik wiadomości, jakby dymek nie był kompatybilny z aplikacją. Jakiś sposób na naprawę?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tę chwilę odpuściłem, nie ma co się "jarać", że A11. Problemy z "Ryśkiem", AA, ciągłe mulenie, bateria, to totalny zjazd. Jak dla mnie, to na ten moment jest  "nieużywalne". Powrót do A10/M12 (stabilna) i święty spokój :-) Co prawda, to teraz Magisk "zgłupiał" (nie przechodzi testu), ale root-a daje i to wystarczy. Nie wiem, czy to wina najnowszego TWRP 3.5.0_9.0, bo na 3.4.0-0 nie było takich "skuch", a może ten najnowszy Magisk 22.0 nie jest dopracowany......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi Note 10 pro (Mi CC9 Pro) wszystko pięknie śmiga, bateria bez zmian, zero zwiech. Wszystkie apki które mam zainstalowane działają perfekcyjnie i szybko.
Dobra robota!!

Wyskrobane z mojego Mi Note 10 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2021 o 22:16, krainawilka napisał:

To moja pierwszy aktualizacja od dawna i występują jakieś dziwne kwadratowe dymki w messengerze. Dodatkowo po odczytaniu, na ikonie messenegera nadal widnieje znacznik wiadomości, jakby dymek nie był kompatybilny z aplikacją. Jakiś sposób na naprawę?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

Zapomnij że będą znów normalne dymki wina androida 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna próba powrotu do wersji beta. Pierwsze wrażenie jest takie, że bateria trzyma znacznie lepiej niż jeszcze kilka wydań temu.
Za to zauważyłem problem. Nie wiem czy na stabilnej jest to samo, bo nie miałem okazji sprawdzić.
Otóż przy nagrywaniu ekranu i wybraniu opcji nagrywania dźwięku systemowego nie jest on nagrywany. Dźwięk nagrywa się tylko przy nagrywaniu go z mikrofonu. Zauważyłem to przy nagrywaniu wykładów z Teams
Nie wiem czy to problem aplikacji do nagrywania, ustawień czy przypadłość wersji beta.

Tapatalknięte przy użyciu MI 10T PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei wywala root co kilka dni. Mam najnowszego Magiska 22.0(22000) i już 2 razy w tym tygodniu wywaliło mi uprawnienia SU. Magisk zostaje ale nie nadaje uprawnień. Pomaga dopiero ponowna instalacja Magiska w TWRP. Z poziomu samej aplikacji Magisk nie da się nic zrobić. Po tej operacji wszystko działa 2 - 3 dni i znowu to samo.

Sendnięte z Mi Note 10 PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...