Skocz do zawartości

Bateria, SOT w Mi11


olutus

Rekomendowane odpowiedzi

Czy u Was też po aktualizacji do MIUI 12.0.3 EEA min CPU clock schodzi tylko do ok 1100Mhz na wszystkich rdzeniach, zamiast do 700-800Mhz jak przed aktualizacją? Na plus wydaje mi się, że skaner odcisku lepiej działa w porównaniu 12.0.2 EEA. Ale martwi utrzymywanie CPU w stanie zwiększonego zużycia energii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I jak tam u was? Chyba będę musiał wgrać system na czysto. Więcej niż 3h sot nie jestem w stanie zrobić. Przenosiłem ustawienia i apki z Mi9 apka Xiaomi i nie wiem czy to nie był błąd i lepiej po prostu ręcznie ściągnąć wszystko i skonfigurować. Chyba, że ten telefon tak ma :(

Edytowane przez stereo0
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam u was? Chyba będę musiał wgrać system na czysto. Więcej niż 3h sot nie jestem w stanie zrobić. Przenosiłem ustawienia i apki z Mi9 apka Xiaomi i nie wiem czy to nie był błąd i lepiej po prostu ręcznie ściągnąć wszystko i skonfigurować. Chyba, że ten telefon tak ma
Ja dobijam do 5h na 12.5, ale na 12.0.3 było podobnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stereo0 napisał:

I jak tam u was? Chyba będę musiał wgrać system na czysto. Więcej niż 3h sot nie jestem w stanie zrobić. Przenosiłem ustawienia i apki z Mi9 apka Xiaomi i nie wiem czy to nie był błąd i lepiej po prostu ręcznie ściągnąć wszystko i skonfigurować. Chyba, że ten telefon tak ma :(

Źle zrobiłeś, że przeniosłeś śmieci z mi 9. Zrób format i zainstaluj wszystko o zera. Ja mam raz sot 4h a raz 5h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potwierdzam bateria to dramat. Nigdy nie wykręciłem ponad 3.5h na włączonym ekranie. Na noc dziś włączyłem tryb oszczędzenia energii i zjadło 8% ... Żenada.

Pojawiają się opinie że powodem może być backup ze starego tel pewnych informacji. 

A przepraszam bardzo co mam ręcznie przepisać 8000 smsów od klientów z dwóch różnych kart SIM. Kolejne 8000 kontaktów również mam wklepac ręcznie... Co to w ogóle ma do rzeczy. Nigdy z tym nie było problemów. Już chciałem robić reset wczoraj ale przypomniało mi się że wszystkie apki instalowałem ręcznie a backup był tylko kontaktów smsów i historii połączeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja chyba się już z tym pogodziłem, że to już tak będzie. Telefon jest lekki smukły, to bateria jest jaka jest. Jedyne co to wszystko rekompensuje to tempo ładowania. Z drugiej strony moja mi10 czy op7pro, też musiałem przeważnie ładować dwa razy dziennie więc chyba już się do tego przyzwyczaiłem.
Z drugiej strony patrząc na wszystkie testy jakie są na YT, owszem m11 pada w testach baterii zawsze pierwsza, ale konkurencja poza iPhonem 12 pada w podobnym czasie. Jest może różnica 20 30min. A w codziennym użytkowaniu raczej nie było by w ogóle różnicy.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy znowu ktoś mojego posta nie skasuje - jakaś dziwna poprawność polityczna panuje.
Na miui 12.0.9 bateria jest dużo lepsza od poprzednich poza tym skorzystajcie z softu do odinstalowania aplikacji systemowych przez adb.
Parę kliknięć i wywalamy niepotrzebne śmieci w tym chrome. Bez problemu sot 5-6h. Jedyny problem na tym telefonie mam z ładowaniem bezprzewodowym na uchwycie Xiaomi 20w.
Temperatury max 35 stopni podczas zwykłego używania bez grania

Wysłane z Mi11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, piqpoq napisał:

Nie wiem czy znowu ktoś mojego posta nie skasuje - jakaś dziwna poprawność polityczna panuje.

Post wylądował w koszu razem z wątkiem. Niektórzy, nawet widząc podobny czy identyczny wątek, zakładają swój. Może mają potrzebę zaistnienia...? ;) Jak widać na załączonym obrazku, Twojego posta nikt nie skasował. Tak gwoli wyjaśnienia...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po pierwszej nocy, po przesiadce z 12.0.3 na 12.0.11 spadła bateria z 88% na 84%. Przez noc mam na myśli czas między 0:00 a 6:30 z włączonym oszczędzaniem baterii w tym czasie. Trochę dużo. Na 12.0.3 spadały mi 2% w takich warunkach, a na moim starym mi9 tylko 1% a bateria mniejsza. To pierwsza noc i mam nadzieję, że to się trochę ułoży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mareczkovate napisał:

Liczyłem na to, że 12.5 poprawi SoT i przegrzewanie się telefonu, niestety się zawiodlem. Wczoraj postanowiłem wgrać rozwojowe 12.6 - jestem w szoku. Zarówno bateria znikająca w oczach jak i przegrzewanie się telefonu minęło jak ręką odjął. 

Gdzie pobrałeś 12.6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokowanie bootloadera, fastboot. Paczki są super przygotowane, klikasz sobie na plik .bat z gotowym skryptem który odpali instalacje.  
A czyści to system? I czy potem są aktualizacje OTA czy za każdym razem trzeba z paczki?

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, sejfit napisał:

A czyści to system? I czy potem są aktualizacje OTA czy za każdym razem trzeba z paczki?

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka
 

Do momentu jak nie stworzą dla nas TWRP - wszelkie aktualizacje będą z paczki (poza globalem). Pierwsza aktualizacja czyści telefon, każdy kolejny updated 12.6 już nie. Z perspektywy tych 3 dni z tym romem uważam że to gra warta świeczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jeszcze poczekam, wczoraj zainstalowałem 12.0.11 i o dziwo dzisiaj po 2 ładowaniu telefon przestał się nagrzewać. Wczoraj jak jechałem do pracy 15min grałem, telefon prawie parzył w ręce po 15min, a bateria zjechała 20%.
Dzisiaj około 15 odłączyłem telefon i wygląda to takScreenshot_2021-04-07-19-31-12-864_com_miui.securitycenter.thumb.jpg.c29e4861a6e64ec071c79c3d79a967cf.jpg

Dodam tylko że ta gra morduje każdy jeden telefon, jest bardzo źle zoptymalizowana, nawet mojego op7pro i 6t w godzinę potrafiła zjechać 50% akumaltora.
Więc chyba jeszcze poczekam i zobaczę jak będzie dalej, bo wydaje się że jest poprawa i to duża.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aktualnej sytuacji, stwierdzam że bateria zachowuje się jak we wszystkich moich telefonach soft 12.0.11, czy to był op7pro czy mi10 tak samo musiałem ładować telefon jak teraz przy mi11. Tzn szału nie ma ale jestem bardzo intensywnym użytkownikiem i chyba każdą baterię zabije. Ale teraz jest tak w sumie normalnie, ładowanie wieczorem potem w połowie dnia i tak w kółko, na wyjazdach czy imprezach bez power banku wszystko mi zdechnie. Więc na chwilę obecną bateria i SOT jest jak zwykle od czasów smartphonów . Co będzie dalej zobaczymy.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To go odinstaluj i korzystaj z innej przeglądarki

 

Zainteresuj się narzędziem:

XiaomiADBFastbootTools.jar

 

Musisz uruchomić debugowanie USB w opcjach programistycznych i usuń syf od google i xiaomi

Wysłane z mojego M2011K2C przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez piqpoq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślałem o usuwaniu, ale jednak z Chrome korzystam. Dziś na odmianę jest w pytę xD Chrome nie dziwaczeje. Ktoś gdzieś pisał o tym, że na android 11 Chrome wariuje po pobraniu pliku i trzeba wyczyścić cache po jego ściągnięciu. Ja wyłączyłem i włączyłem telefon wczoraj przed ładowaniem bo nie działały mi inteligentne urządzenia w panelu sterowania i  chyba pomogło też na działanie chroma. W dawnych czasach też musiałem tak z telefonami robić po jakimś czasie działania ;p

comment_16197742627hEmelEbyWJpAJg7esRoMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że bateria to jednak pewna słabość Mi 11. Używam telefonu w dzień do przeglądania Sieci, na zakupach uźywam BT z słuchawkami wireless (no ale to niecodziennie). Dzwonienie rzadko, raczej smsy. Wyłączone 5G (tylko 4G). Jest 120 Hz, jasność Auto.

Miui 12.0.9. Global. (RKBMIXM)

Bateria jak mi się wydaje trzyma cały dzień ale leci za szybko jak na nowy telefon. Na razie ciągle testy. W pracy na dyżurze często coś tam przeglądam i słucham muzyki. Chyba powerbank będzie niezbędny (na szczęście mam kupiony 20000 od Xiaomi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...