Skocz do zawartości

Bateria, SOT w Mi11


olutus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Pytanie do osób korzystających wczesniej z Mi10/Mi10pro :

 

Jak wygląda sprawa z SOT'em i czasem czuwania w Mi11? Niebawem wybieram się do sklepu po Mi11 a z obecnego jeszcze u mnie Mi10pro jestem bardzo zadowolony jeśli chodzi o baterię. Nie chcę żeby było jak z Mi9 że telefon super ale z baterią dali ciała.

 

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sot ciężko mi coś obiektywnego powiedzieć bo tak naprawdę telefon mam od poniedziałku nie mam czasu w tym tygodniu mocno go poużywać i ładowałem raptem go dwa razy. Mi9 musiałbym od poniedziałku ładować już jakieś 6 razy. SOT niby pokazywało mi 3,5h czyli tyle co w Mi9 chociaż wczoraj rano jak odłączyłem telefon to wieczorem miałem 50% i dopiero dziś w pracy sobie podłączyłem około 10:00 bo było 15%. Pewnie na weekendzie będę go więcej męczył to się okaże ile sotu wyciągnie, ale jest na plus z baterią w porównaniu z leciwym Mi9.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon mam od 3 dni. Europejska dystrybucja. SOT od 100% do 20% baterii to 4h. Telefon mocno nagrzewa się nawet przy zwykłej pracy. Załączone 120Hz i max rozdzielczość ekranu oraz 5G.  Po aktualizacji z 12.0.2.0 do 12.0.3.0 nie zauważyłem żadnej różnicy.

Edytowane przez przemo5040
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie podoba mi się to co piszecie. Grzanie się i niski SOT to jakaś porażka. Żadnych badań nie robili i nie testowali tego telefonu? A możecie sprawdzić jak wzrośnie SOT jak będzie na odświeżaniu 60Hz działał? Nie mogli dodać jeszcze odświeżania 90Hz???


Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z xda rownież piszą na forum, że tel się grzeje dość mocno podczas normalnej pracy (przy wysokiej rozdzielczości + 120HZ) a SOT 4h....cóż, zobaczymy w przyszłym tygodniu jak to działa....zawsze można zmienić na s21 :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby ktoś kto kupował telefon z odświeżaniem 120Hz i używał 60 Hz bo to nie logiczne. Po to kupuje się telefon aby z niego korzystać z wykorzystaniem pełnej specyfikacji. Widocznie nie sprawdzili albo sprawdzili ale wiedzieli że i tak się sprzeda bo cena za te podzespoły jest dużo mniejsza niż u konkurencji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon używam 6 dni, wersja chińska, ROM chiński (czekam na zgodę do odblokowania)

Moje obserwacje pracy na baterii, tryb mieszany (YouTube, Allegro, Spotify ,Opera,i inne) 

Załączone: 120hz,wqhd+, BT, LTE, Lokalizacja, podświetlanie ok 70% - SOT = 5:30h

Załączone: 120hz,wqhd+, BT, Wifi, Lokalizacja, podświetlanie ok 70% - SOT = 6:30h

Załączone: 60hz,wqhd+, BT, LTE, Lokalizacja, podświetlanie ok 70% - SOT = 5:45h

Załączone: 60hz,wqhd+, BT, Wifi, Lokalizacja, podświetlanie ok 70% - SOT = 6:45h

Wszystkie podane czasy są przybliżone zauważyłem że przeglądarka i spotify działające na LTE potrafią wydrenować baterie o 150%wiecej jak na wifi, dla porównania 30min przeglądania stron na wifi to ok 150mah, na LTE 350mah. 120/60hz nie wpływa znaczącą na czas pracy a efekt na 120hz jest warty krótszej pracy.

 

 

Edytowane przez PSoft
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon używam 6 dni, wersja chińska, ROM chiński (czekam na zgodę do odblokowania)
Moje obserwacje pracy na baterii, tryb mieszany (YouTube, Allegro, Spotify ,Opera,i inne) 
Załączone: 120hz,wqhd+, BT, LTE, Lokalizacja, podświetlanie ok 70% - SOT = 5:30h
Załączone: 120hz,wqhd+, BT, Wifi, Lokalizacja, podświetlanie ok 70% - SOT = 6:30h
Załączone: 60hz,wqhd+, BT, LTE, Lokalizacja, podświetlanie ok 70% - SOT = 5:45h
Załączone: 60hz,wqhd+, BT, LTE, Lokalizacja, podświetlanie ok 70% - SOT = 6:45h
Wszystkie podane czasy są przybliżone zauważyłem że przeglądarka i spotify działające na LTE potrafią wydrenować baterie o 150%wiecej jak na wifi, dla porównania 30min przeglądania stron na wifi to ok 150mah, na LTE 350mah. 120/60hz nie wpływa znaczącą na czas pracy a efekt na 120hz jest warty krótszej pracy.
 
 
Jednak zaczynam się przekonywać i po niedzieli do Arkadii podjadę po zakup. Myślę że ewentualne niedociągnięcia poprawią w kolejnej aktualizacji.

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon mam od 3 dni. Europejska dystrybucja. SOT od 100% do 20% baterii to 4h. Telefon mocno nagrzewa się nawet przy zwykłej pracy. Załączone 120Hz i max rozdzielczość ekranu oraz 5G.  Po aktualizacji z 12.0.2.0 do 12.0.3.0 nie zauważyłem żadnej różnicy.
Aktualizację skąd pobrałeś? Mi na regionie Polska nie widzi aktualizacji. Aha. Zapomniałem dodać że wczoraj kupiłem Mi11. Generalnie jestem zadowolony. Niech tylko grzanie ogarną w czasie korzystania i będzie naprawdę super.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Opery korzystam ale jakoś długo nie siedzę na niej. Bardziej YouTube Vanced i trochę FB i TT wieczorem. Dzisiaj od rana się bawię i mam na razie (15:30) 25% baterii ale to pierwszy dzień więc muszę zaczekać kilka dni aż się bateria ułoży.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, olutus napisał:

Aktualizację skąd pobrałeś? Mi na regionie Polska nie widzi aktualizacji. Aha. Zapomniałem dodać że wczoraj kupiłem Mi11. Generalnie jestem zadowolony. Niech tylko grzanie ogarną w czasie korzystania i będzie naprawdę super.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka
 

Bodajże stąd: https://bigota.d.miui.com/V12.0.3.0.RKBEUXM/miui_VENUSEEAGlobal_V12.0.3.0.RKBEUXM_19bd7040ac_11.0.zip

 

Edytowane przez przemo5040
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wersja fastboot?

Sent from my M2011K2C using Tapatalk


Ja zainstalowałem z pobranego pliku przez opcję Wybierz Paczkę Aktualizacji. Jak na razie ok. Nawet lepiej bo rozmawiając przez słuchawkę BT słyszę bez zrywania głos rozmówcy. Co z baterią i nagrzewaniem nie wiem bo fona od wczoraj mam. Chociaż teraz jak siedzę i net przeglądam to się nie zagrzał jeszcze. Zobaczymy. Będę pisał jak się coś zmieni.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety muszę potwierdzić problemy z baterią. Telefon rano miał 88% jest godzina 10 zostało mi 39%. Normalnie przy mi 10 czy op nie było takich problemów, a tutaj za 2h będę musiał się ładować żeby mieć telefon na powrót do domu a potem pewnie naładować go jeszcze raz. Pozostaje nadzieja że w końcu dostaniemy aktualizacje do tych wersji co jest w Chinach i coś się poprawi.

Na stan obecny bateria znika w oczach

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka



  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pierwszy dzień z telefonem. Mocno eksploatowany, wifi, BT, trochę słońca, więc ekran na maxa, always on display, zbawa z tapetami i motywami. SOT 5:30, bateria cały dzień. Jedyna zmiana w ustawieniach ekranu to zmiana rozdziałki na FHD+. Ja nie widzę różnicy w przez 90% czasu, więc polecam spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam FHD+ ale nie wiele to daje jeśli chodzi i czas czuwania. Xiaomi będzie miało co robić. Dodatkowo zauważyłem że jak rozmawiam przez BT to nie mogę wygasić ekranu jeśli połączenie jest na pierwszym planie na wierzchu.
Telefon odłączony od ładowarki o 7 rano. Obecnie o 11:25 mam 85% baterii. Ale muszę kilka dni zaczekać bo po jednym dniu używania to za bardzo nie da się baterii ocenić.

Wysłane z mojego Mi11 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak jak pisałem wcześniej, mam już tylko 26%, a do tego musiałem przeinstalować aplikacje Tapatalk, bo nie dało jej się włączyć. Jestem na tej mniejszej rozdzielczości z odświeżaniem 120.IMG_20210310_112854.thumb.jpg.2bdc5e3e9204d134cf8fb06647799332.jpg

Tak że wyszedłem z domu około 7:20 z 80% baterii jest godzina 11:51 zostało 22%.

Czyli średnio 3 ładowania w ciągu dnia mnie czekają.
Trochę to porażające.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaś bateria sot jakoś 6,5h na full ustawieniach, tryb ciemny i na LTE bo w pracy siedziałem, praktycznie cały czas gierki jakieś,chrome, YouTube, także jestem mega zadowolony, poprzedni mi9 nie dawał rady u mnie, pierwszy dzień z telefonem to mocne nagrzewanie się go, drugi dzień po nagrzewaniu nie ma śladu praktycznie,nie wiem, dziwne, przez noc bateria spadła może o parę procent.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaś bateria sot jakoś 6,5h na full ustawieniach, tryb ciemny i na LTE bo w pracy siedziałem, praktycznie cały czas gierki jakieś,chrome, YouTube, także jestem mega zadowolony, poprzedni mi9 nie dawał rady u mnie, pierwszy dzień z telefonem to mocne nagrzewanie się go, drugi dzień po nagrzewaniu nie ma śladu praktycznie,nie wiem, dziwne, przez noc bateria spadła może o parę procent.  
No to zaczynam się zastanawiać czy może mam jakiś trefny model czy co?

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, djpyton napisał:

Co do baterii po jednym ładowaniu na razie porażka w porównaniu do Mi 10. Praktycznie nic nie robione na telefonie i tylko 3,5 godziny SOT-u. 
 

Jedyne co Ci mogę powiedzieć na pocieszenie, to jak widziałeś wcześniejsze moje posty była jakaś porażka, jak u Ciebie. Ale dzisiaj w pracy koło 13 naładowałem telefon, używam go normalnie jak to ja. Na chwilę obecną mam 3,5h sot i jeszcze 40% akumulatora. Więc po tym co się działo rano jestem zaskoczony. Bo nagle zrobiło się normalnie.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez zoltan78
Usunięcie screena
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj drugi dzień zaliczam. Wczoraj wrzuciłem 12.0.3 i jakby jest lepiej. Oczywiście do mojego drugiego Mi10pro nie ma porównania. Jak dla mnie to softowo coś spaprali i dopóki nie wyjdzie kolejna aktualizacja to możemy sobie pisać na Berdyczów.

Wysłane z mojego Mi11 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj drugi dzień zaliczam. Wczoraj wrzuciłem 12.0.3 i jakby jest lepiej. Oczywiście do mojego drugiego Mi10pro nie ma porównania. Jak dla mnie to softowo coś spaprali i dopóki nie wyjdzie kolejna aktualizacja to możemy sobie pisać na Berdyczów.

Wysłane z mojego Mi11 przy użyciu Tapatalka


No niestety to prawda, ale muszę przyznać że sot 5h, z czego 1,5h grania w cholernie drenujące baterie jw, nie jest takie złe. W zasadzie nie pamiętam żebym na jakimkolwiek telefonie miał jakieś dużo lepsze wyniki. Wyszło dzisiaj tak normalnie.Screenshot_2021-03-10-21-55-55-855_com.miui.securitycenter.jpg

Wysłane z mojego Mi11 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeci dzień leci z Mi11 i zauważalnie drenaż baterii spadł. Odłączony od ładowarki około 7:30 i na razie (11:40) mam 80%. Wczoraj o tej godzinie miałem 65%. W tle chodzi HD Widgets, Huawei Zdrowie, YouTube Vanced i micro vanced, Nova Luncher Prime i Tesla Unread. W międzyczasie podejrzałem maile, odebrałem kilka sms i pograłem w grę Komórki (która nieźle rozgrzewa telefon) jakieś pół godziny. Generalnie sytuacja się poprawia.

Wysłane z mojego Mi11 przy użyciu Tapatalka



  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, olutus napisał:

Trzeci dzień leci z Mi11 i zauważalnie drenaż baterii spadł. Odłączony od ładowarki około 7:30 i na razie (11:40) mam 80%. Wczoraj o tej godzinie miałem 65%. W tle chodzi HD Widgets, Huawei Zdrowie, YouTube Vanced i micro vanced, Nova Luncher Prime i Tesla Unread. W międzyczasie podejrzałem maile, odebrałem kilka sms i pograłem w grę Komórki (która nieźle rozgrzewa telefon) jakieś pół godziny. Generalnie sytuacja się poprawia.

Wysłane z mojego Mi11 przy użyciu Tapatalka


 

Skąd wziąłeś soft 12.0.3? U mnie po drugim ładowaniu zero poprawy.

Screenshot_2021-03-11-16-04-19-542_com.miui.securitycenter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, djpyton napisał:

Skąd wziąłeś soft 12.0.3? U mnie po drugim ładowaniu zero poprawy.
 

Pobrałem z linku który w tym poście wyżej kamrat wrzucił. U mnie się poprawia z dnia na dzień.

Wysłane z mojego Mi11 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez zoltan78
Usunięcie screena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, djpyton napisał:

Skąd wziąłeś soft 12.0.3? U mnie po drugim ładowaniu zero poprawy.
 

Nie wiem czy jest na regionie indie, na bank jest na regionie Szwajcarii, tam przeważnie są szybciej aktualizacje niż u nas.

Wysłane z mojego Mi11 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez zoltan78
Usunięcie screena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś z Was jest na eu 12.5? W sensie na necie?
Nie, jeszcze raczej będzie trzeba poczekać na te "nowinki" żeby zaistniały. Niestety Xiaomi bardziej dba o swoje rynki prawdziwego zbytu, czyli o Azję niż o procent w postaci globala więc jeszcze pewnie poczekamy do grudnia.

A że pozwolę sobie na dygresję, tak swobodna rozmowa i zadawanie czasem głupich pytań, czy powielanie ich przez to że nie jest się opłacanym za to że się to kontroluję, niszczy wolne dyskusje które czasem pozwalają na dygresję.

Wysłane z mojego Mi11 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że system tak jakby uczył się zachowań i bateria z dnia na dzień lepiej daje sobie radę. Temat powraca jednak po aktualizacji, dziś wsadziłem 21.3.11 i temat z baterią jest jak w świeżym modelu. 
To trzy dni masz z bani

Wysłane z mojego Mi11 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...