Jump to content

Mi Scooter 1S - pasek poziomu baterii mruga

Recommended Posts

Cześć wszystkim, zamówiłem w ostatnim czasie 2 hulajnogi... a jakże Xiaomi. Ogólnie mam kilka sprzętów tej firmy i wciąż przybywają nowe. W zasadzie z każdego jestem zadowolony. I tak najpierw kupiłem Mi Scooter Pro 2, a później moja dziewczyna Mi Scooter 1S. W sumie na dobre żadnego jeszcze nie przetestowaliśmy ale zauważyłem pewną różnicę w reprezentowaniu przez obie hulajnogi poziomu naładowania baterii.

Pasek baterii w Mi Scooter 1S niestety cały czas mruga po włączeniu hulajnogi mimo że urządzenie nie jest ładowane, w Mi Scooter Pro 2 świeci się cały czas. Nie wiem czy tak ma być czy jakiś problem pojawił się z uwagi na aktualizację lub inne okoliczności. 

Gif po lewej reprezentuje Mi Scooter 1S, a zdjęcie po prawej Mi Scooter Pro 2. Jak widać w jednej hulajnodze kreska naładowania baterii mruga a w drugiej świeci się cały ciągle. Poradzicie coś?

1768059633_miscooter1sgif2.gif.d1255e7215717e81042e48d5baca876a.gif1614806636607.thumb.jpg.85de84e6835cb312761c366e9ad352d0.jpg

Czy obie były naładowane do końca? Czy tylko uruchomione? Bo jeżeli tylko uruchomione to pewnie na 1s jest jakie 90% baterii, trzeba trochę wyjeździć bo nie ma sensu ładowania jej teraz. W Pro2 bateria w pełni naładowana. 

Czy może chodzi o to że na 1s po naładowaniu mruga ten jeden pasek?

• Like 1

Posted (edited)
2 godziny temu, Vergiliusz napisał:

Czy obie były naładowane do końca? Czy tylko uruchomione? Bo jeżeli tylko uruchomione to pewnie na 1s jest jakie 90% baterii, trzeba trochę wyjeździć bo nie ma sensu ładowania jej teraz. W Pro2 bateria w pełni naładowana. 

Czy może chodzi o to że na 1s po naładowaniu mruga ten jeden pasek?

Żadna nie była ładowana, obie były uruchomione ale w zasadzie tylko Pro 2 przejechała jakieś 500m. W pro 2 bateria jest na poziomie 73%, w 1S było 63% i została doładowana do 85% bez jazdy. Do 100% nie były ładowane. 

Edited by since

27 minut temu, since napisał:

W pro 2 bateria jest na poziomie 73%, w 1S było 63% i została doładowana do 85% bez jazdy. Do 100% nie były ładowane. 

Jeżeli 1s ma tylko 85% baterii to normlane że jedna kreska mruga, u mnie jest tak samo. Pro2 ma większą baterię. Dziwne jest to jednak, że w Pro2 nie mruga przy takim poziomie. 

• Like 1

4 godziny temu, Vergiliusz napisał:

Jeżeli 1s ma tylko 85% baterii to normlane że jedna kreska mruga, u mnie jest tak samo. Pro2 ma większą baterię. Dziwne jest to jednak, że w Pro2 nie mruga przy takim poziomie. 

Czyli to w Pro jest źle? No to nie wiem Chyba muszę pojeździć i sprawdzić. Dziękuję za informację. 

Dla informacji, wskaźnik poziomów baterii dla wskaźnika paskowego to:

100% - 90% - świecą wszystkie pięć kresek na biało

80% - 90% -  świecą cztery + mruga piąta  na biało

70% - 80% - świecą cztery kreski  na biało

60% - 70% - świecą trzy + mruga czwarta  na biało

50% - 60% - świecą trzy kreski  na biało

40% - 50% - świecą dwie + mruga trzecia  na biało

30% - 40% - świecą dwie kreski  na biało

20% - 30% - świeci jedna + mruga druga  na biało

10% - 20% - świeci jedna kreska  na biało

5% - 10% - mruga jedna kreska na biało

0% - 5% - mruga jedna kreska na czerwono

Wskaźnik bazuje na napięciu pakietu chwilowym, więc podczas jazdy i zaraz po niej napięcie może być niższe i wskaźnik może pokazywać na przykład 58% - czyli świeca trzy kreski. Po paru minutach postoju, napięcie się ustabilizuje i będzie pokazywać 60%-61% czyli trzy kreski plus mruga czwarta. Takie zachowanie jest normalne dla każdego ogniwa, tak samo jak to, że nieużywane ogniwo samo będzie się rozładowywać z czasem.

• Like 1