Skocz do zawartości

Mi Scooter 1S - pasek poziomu baterii mruga


since

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, zamówiłem w ostatnim czasie 2 hulajnogi... a jakże Xiaomi. Ogólnie mam kilka sprzętów tej firmy i wciąż przybywają nowe. W zasadzie z każdego jestem zadowolony. I tak najpierw kupiłem Mi Scooter Pro 2, a później moja dziewczyna Mi Scooter 1S. W sumie na dobre żadnego jeszcze nie przetestowaliśmy ale zauważyłem pewną różnicę w reprezentowaniu przez obie hulajnogi poziomu naładowania baterii.

Pasek baterii w Mi Scooter 1S niestety cały czas mruga po włączeniu hulajnogi mimo że urządzenie nie jest ładowane, w Mi Scooter Pro 2 świeci się cały czas. Nie wiem czy tak ma być czy jakiś problem pojawił się z uwagi na aktualizację lub inne okoliczności. 

Gif po lewej reprezentuje Mi Scooter 1S, a zdjęcie po prawej Mi Scooter Pro 2. Jak widać w jednej hulajnodze kreska naładowania baterii mruga a w drugiej świeci się cały ciągle. Poradzicie coś?

1768059633_miscooter1sgif2.gif.d1255e7215717e81042e48d5baca876a.gif1614806636607.thumb.jpg.85de84e6835cb312761c366e9ad352d0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy obie były naładowane do końca? Czy tylko uruchomione? Bo jeżeli tylko uruchomione to pewnie na 1s jest jakie 90% baterii, trzeba trochę wyjeździć bo nie ma sensu ładowania jej teraz. W Pro2 bateria w pełni naładowana. 

Czy może chodzi o to że na 1s po naładowaniu mruga ten jeden pasek?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vergiliusz napisał:

Czy obie były naładowane do końca? Czy tylko uruchomione? Bo jeżeli tylko uruchomione to pewnie na 1s jest jakie 90% baterii, trzeba trochę wyjeździć bo nie ma sensu ładowania jej teraz. W Pro2 bateria w pełni naładowana. 

Czy może chodzi o to że na 1s po naładowaniu mruga ten jeden pasek?

Żadna nie była ładowana, obie były uruchomione ale w zasadzie tylko Pro 2 przejechała jakieś 500m. W pro 2 bateria jest na poziomie 73%, w 1S było 63% i została doładowana do 85% bez jazdy. Do 100% nie były ładowane. 

Edytowane przez since
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, since napisał:

 W pro 2 bateria jest na poziomie 73%, w 1S było 63% i została doładowana do 85% bez jazdy. Do 100% nie były ładowane. 

Jeżeli 1s ma tylko 85% baterii to normlane że jedna kreska mruga, u mnie jest tak samo. Pro2 ma większą baterię. Dziwne jest to jednak, że w Pro2 nie mruga przy takim poziomie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Vergiliusz napisał:

Jeżeli 1s ma tylko 85% baterii to normlane że jedna kreska mruga, u mnie jest tak samo. Pro2 ma większą baterię. Dziwne jest to jednak, że w Pro2 nie mruga przy takim poziomie. 

Czyli to w Pro jest źle? No to nie wiem Chyba muszę pojeździć i sprawdzić. Dziękuję za informację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla informacji, wskaźnik poziomów baterii dla wskaźnika paskowego to:

 

100% - 90% - świecą wszystkie pięć kresek na biało

80% - 90% -  świecą cztery + mruga piąta  na biało

70% - 80% - świecą cztery kreski  na biało

60% - 70% - świecą trzy + mruga czwarta  na biało

50% - 60% - świecą trzy kreski  na biało

40% - 50% - świecą dwie + mruga trzecia  na biało

30% - 40% - świecą dwie kreski  na biało

20% - 30% - świeci jedna + mruga druga  na biało

10% - 20% - świeci jedna kreska  na biało

5% - 10% - mruga jedna kreska na biało

0% - 5% - mruga jedna kreska na czerwono

 

Wskaźnik bazuje na napięciu pakietu chwilowym, więc podczas jazdy i zaraz po niej napięcie może być niższe i wskaźnik może pokazywać na przykład 58% - czyli świeca trzy kreski. Po paru minutach postoju, napięcie się ustabilizuje i będzie pokazywać 60%-61% czyli trzy kreski plus mruga czwarta. Takie zachowanie jest normalne dla każdego ogniwa, tak samo jak to, że nieużywane ogniwo samo będzie się rozładowywać z czasem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...