Skocz do zawartości

MI4 a Endomondo, Runtastic


mylo911911

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do zakupu MI4 i mam pytanie do doświadczonych użytkowników. W różnych wątkach tego forum przewija się problem "ubijania" aplikacji typu endomondo w czasie trwania aktywności jak również niestabilnością działania gps (gubienie sygnału, mała dokładność). Jako, że jest to dla mnie ważny aspekt w użytkowaniu telefonu proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie czy takie problemy występują. Osobiście używam do roweru i biegania aplikacji Runtastic i chciałbym mieć przed zakupem pewność, że nie będę musiał kupować osobnego telefonu lub zegarka do rejestrowania aktywności fizycznych. Proszę również o informację czy MI4 nie ma problemów połączenia z pasem/nadajnikiem bluetooth (Polar H7 Ant+). Dziękuję wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawisz żeby system sam zamykał procesy to oczywiście że zamknie aplikacje. Możesz też dać wyjątek i system tej aplikacji nie ruszy. Biegam z runtastic stałą trasę. Na 10 przypadków chyba raz nie zgubił gps. A gps gubi w losowym miejscu na trasie.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem, a czy gubi tylko na parę sekund czy po rozłączeniu z satelitami już ich nie znajduje i trasa zostaje niezarejestrowana ?

Gubi na chwilę i znajduję ponownie. Słyszę w aplikacji, że zgubiono sygnał gps. Runtastic różnie interpretuje powrót gps. Czasami doliczy do trasy czasami nie.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Mi4 i jeśli poszukujesz telefonu z Gps do biegania to odradzam. Mi na trasie ok 6 km zawyza ok. 1 km. Co chwilę słyszę ze sygnał Gps jest zagubiony i ze znowu jest.

Sygnał jest strasznie mało stabilny.

Poniżej screen.

post-1772-1432224286,7221_thumb.png

cd19b52f028aaa50833d329011e7158d.jpg

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez joseph999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikey to inna sprawa. Ale faktycznie sprawia problem. Biegam w słuchawkach także Mikey odpada :-P Co do miband to u mnie wyniki są różne, ale zazwyczaj są zbliżone i nie uznaje to za problem. Wiadomo że to pojedynek satelita vs żyroskop.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś bez słuchawek? Jeszcze może się okaże, że cokolwiek psuje GPS, nie tylko mikey. Ja zawsze bez słuchawek.

Pierwszy screen z Mikey, drugi bez. Różnica jest znaczna. Zobaczę jak to będzie wyglądało w weekend

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to zależy od wersji ale jak dotąd nie miałem żadnych problemów z GPS w mi4, mikey mam cały czas włożony, używam endomondo i ostatnio przy trasie około 100km rowerem nie widziałem żeby mi zgubił sygnał. GPS jak dla mnie dość szybko na zewnątrz przy włączonych danych.

Wysłane z mojego MI 4LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mi3

Biegam i jezdze na rowerze z endomondo plus paskiem z biedronki smart

Kiedys endo mi ubijal system, po zalozeniu klodki wszystko jest ok, sygnal trzymie jak imadlo

Ale tutaj wazny wg mnie jest rom

Proponuje najpierw gpsa posprawdzac przez jakies programy np gps status i zobaczyc jaka bedzie dokladnosc-blad

U mnie np teraz w domu jest <10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

biegam z apką ENDOMONDO.

Trasa która w rzeczywistości ma 4,2 km jest wykazywana przez MI4 LTE jako -5,8 km.

Mój drugi telefon Samsung Galaxy CORE nie ma z tym problemów i pokazuje prawidłowo 4,2 km z wahaniami do 100 m.

Nie mam MI key-a i nie używam słuchawek, GPS nie gubi sygnału. 

Czy da się jakoś rozwiązać ten problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam MI4, ROM 5.6.11, uzywam navime do biegania i odchyłka w porównaniu do endomondo na ajfonie 5 mojej żony nie przekracza 100m

Mam zegarek biegowy z GPS więc pytam raczej pod kątem ROMu pod którym powinien działać poprawnie GPS. Samo Endomondo strasznie fałszuje dystans ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej, mam ROM 5.9.1 na mi4 i biegając z endomondo mam straszne problemy z gps. Telefon gubi sygnał trasy sa niekompletne, czasy niedokładne itp. Znalazł ktoś z was może jakieś rozwiązanie tego problemu.

Sent from my MI 4W using Tapatalk

Ja biegam z Navime ale też miałem podobne akcje. Pomogło wyłączenie WI FI na czas biegania, zostawiam tylko transmisję danych. Od tego momentu skończyły się problemy.

Edytowane przez zielonyBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...