Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 10T Lite / Redmi Note Pro 5G - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.0.11.0.QJSCNXM - Android 10


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi 10T Lite / Redmi Note Pro 5G nazwa kodowa: gauguin).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_HMNote9Pro5G_MI10TLite_V12.0.11.0.QJSCNXM_v12-10.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie chciałem zakładać wątek, ale teraz tyle jest tych modeli, że Mi10T Lite nie ma nawet swojego działu. :D

Long time no see forum miuipolska. W końcu przesiadłem się z mojej Mi5 na Mi10T Lite właśnie i no... jest problem.

Uważam, że miejsce jest dobre bo mój post dotyczy dokładnie tego romu, który wrzuciłeś mrosi. Jeżeli mam jednak stworzyć nowy temat to daj mi znać na priv.

Telefon dopiero co kupiony z globalem. Bootloader odblokowany przeze mnie (sprawdzone dodatkowo w oem device-info), przez fastboot instaluję twrp stąd, twrp się uruchamia no i tutaj zaczynają się schody. Partycja jest zaszyfrowana także nawet nie widzę romu, który zgrałem via MTP wcześniej tylko foldery z ciągami znaków więc w TWRP robię format data aby to szyfrowanie usunąć (teoretycznie - tak tam jest napisane niby), ale teraz jakie mam opcje aby zgrać ten cholerny rom z komputera na telefon? Z tym twrp co je załączyłem nie działało mi nawet MTP w TWRP - komputer nie widział telefonu... Z tym twrp od geoanto udało się chociaż, aby telefon był widoczny kiedy jest uruchomiony w TWRP, ale... z poziomu komputera pliki też są zaszyfrowane...

Nie mogę prostym kopiuj wklej przegrać romu na pamięć wewnętrzną - automatycznie otrzymuję komunikat na kompie, że urządzenie zostało odłączone.

Próbowałem adb sideload z włączonym trybem adb sideload w TWRP - bez sukcesu. Wypluwa błąd adb: failed to read command: No error.

Próbowałem adb push aby wrzucić siłą ten plik - otrzymuję adb: error: connect failed: closed.

Kiedy robię na przykład wipe data w TWRP to na samej górze od razu pojawia się na czerwono linijka "E: Unable to decrypt FBE device". Tak samo kiedy uruchamiam adb sideload w TWRP - również mam tę linijkę na czerwono.

Ratunku forumowicze. :(

Edytowane przez Re4ctioN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, frrancuz napisał:

1. Nie tylko format data a factory reset.

2. Wrzuć ROM na pendrive i podłącz przez otg do telefonu. 10Tl ma chyba czytnik sd? To możesz ROM na sd i do telefonu.

Myślałem, że obejdzie się bez latania do sklepu po kabelek OTG lub microSD no ale jednak nie - kupiłem microSD i zainstalowałem. Jak na razie system hula, ale mam jeden problem i założyłem wątek w problemach technicznych. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ja tu uzyskam odpowiedź.
Otóż czy jest ktoś kto mi podpowie jaki jest sposób powrotu do globala. Probowalem już prawie wszystkiego i zawsze kończy się tak samo czyli powrót do Miu eu. W twrp po instalacji stocka , np takiego jak w tytule i również wcześniejszych, wywala mnie z powrotem do recowery. Mi flash probowalem - poległem . Ktoś coś ?

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, tomzone napisał:

Mi flash probowalem - poległem

Miflash i rom fastboot, jedyne rozsądne rozwiązanie. Na czym poległeś? Rom tu https://bigota.d.miui.com/V12.0.2.0.RJSMIXM/gauguin_global_images_V12.0.2.0.RJSMIXM_20210130.0000.00_11.0_global_ed94f44278.tgz a tu wszystkie wersje Miflash https://www.xiaomiflash.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tomzone napisał:

z uporem próbowałem wgrać z zip,a

Trzeba czytać poradniki. Fastboot to z reguły rozszerzenie .tgz które rozpakowuje się dwukrotnie (po pierwszym dostajesz .tar). Wskazujesz cały rozpakowany folder z romem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie co do działania romu. Obecnie mam globala i czekam na odblokowanie bootloadera. Ostatni raz miałem styczność z miui jakieś 3 lata temu (na redmi 4x). Jak teraz wyglądają różnice między romami? Global działa ok.. Jednak brakuje mi gcama oraz magiska (wtyczek). Czy płatności zbliżeniowe działają prawidłowo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...