Skocz do zawartości

Windows 10 nie widzi telefonu w trybie fastboot


PSoft

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie  jest to moje pierwsze urządzenie w którym wgrywam polskie Miui, problem polega na tym że przy próbie odblokowania bootloadera podłączam telefon w trybie fastboot i PC go nie wykrywa. Nie chodzi o to że sterowniki nie są zainstalowane tylko o fizyczny brak połączenia, system nie wydaje żadnego dźwięku w momencie podłączenia telefonu w trybie fastboot.

Ma ktoś jakiś pomysł na to.

Telefon jest w werscji CN, 12.0.22.0.RKBCNXM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nowiutki telefon dopiero wyciągnięty z pudełka także mowy o zabrudzeniu slotu nie ma, poza tym w każdym innym przypadku połączenie działa, ADB czy np. storage

Edytowane przez PSoft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo przy Note 9. System Win 10 widzi go jak jest podłączony w trybie debugowania, można przesyłać pliki itp. Problem jest gdy podłączam go w trybie fastboot. Ale w menedżerze urządzeń zauważyłem, że nie rozpoznaje go prawidłowo. Wgrywałem wszelkie dostępne sterowniki. Także ręcznie (wybierając nowy sprzęt z listy i podając info z pliku .inf). Nic nie pomaga. Zrobiłem to samo w laptopie, ale od razu przy podłączeniu pokazał mi, że nie nie zainstalował interfejsu ADB. Doinstalowałem więc z pliku i oba systemy (w lapku Win7) mówią, że sterowniki zostały prawidłowo zainstalowane, ale jest problem z ich użyciem, kod 10. 

Jak na razie nie mam więcej pomysłów. Kabel, gniazda itp nie wchodzą w grę. Wszystko jest nówka, sprawdzone, wysokiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie widzie telefonu w trybie fastboot w konsoli ADB. Po podłączeniu urządzenia widać go w menedżerze urządzeń. Wygląda to jak na załączonych screenach. Co mogę jeszcze zrobić ? Telefon ma wgraną MIUI 12: 21.3.17. Kabel USB oryginalny. Sytuacja powtarza się na laptopie jak i na komputerze z Windows 10

Screenshot_2021-03-24-13-03-23-138_com.android.settings.jpg

fast.JPG

Edytowane przez motedus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, motedus napisał:

U mnie też nie widzie telefonu w trybie fastboot w konsoli ADB. Po podłączeniu urządzenia widać go w menedżerze urządzeń. Wygląda to jak na załączonych screenach. Co mogę jeszcze zrobić ? Telefon ma wgraną MIUI 12: 21.3.17. Kabel USB oryginalny. Sytuacja powtarza się na laptopie jak i na komputerze z Windows 10

Też tak miałem na orginalnym kablu, zmieniłem na inny jaki miałem w domu i od razu złapało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Szabla napisał:

Zaktualizój urządzenie Android sterownikami ADB i pójdzie

Jakimiś sterownikami sterownikami znalezionymi w internecie starałem się to robić jednak nie jestem pewny czy to były właściwe. Jesteś w stanie podać link do najlepszych ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Dnia 24.03.2021 o 13:41, Szabla napisał:

 

IMG_20210324_133344_copy_800x360.jpg

dał byś jakiś link do tych sterowników lub jak zaktualizować urządzenie android sterownikami ADB? mam taki problem że telefon normalnie jest wykrywany przez komputer ale kiedy wejdzie w tryb fastboot to kompletnie go nie wykrywa i jedynie w menagerze urządzeń wykrywa jako nie znane urządzenie android bez żadnych sterowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...