Skocz do zawartości

POCO X3 NFC - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.0.8.0.QJGMIXM - Android 10


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu POCO X3 NFC (nazwa kodowa: surya).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_POCOX3NFC_V12.0.8.0.QJGMIXM_v12-10.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem, telefon uruchom się. Co już jest sukcesem w przypadku MIUI.:-D

Z zauważonych zmian na szybko:

- zmiany wyglądu w apce Galerii

- tak samo w apce Motywy

- włączyło mi nowy panel przełączników

- w ustawieniach->aplikacje lista teraz nie znika co czasem miało miejsce

- wyświetlacz bezprzewodowy nadal głupieje - tzn nieraz nie idzie włączyć/wyłączyć suwaka, trzeba dać wstecz i jeszcze raz wejść, jak jestem połączony z ekranem to wyłączenie opcji nie rozłącza, trzeba ją włączyć ponownie i rozłączyć się, dopiero zerwie połączenie

- głośność rozmowy mi zresetowało, chyba, bo ostatnio gadałem w autobusie i mogłem sam podgłośnić

- SafetyNet z Magiskiem przechodzi

Edytowane przez @GUTEK@
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam problemów nigdy nie miałem z aktualizacjami i zmian nie zauważyłem póki co, może płynność jest trochę lepsza, choć to może być jak zwykle efekt ponownego uruchomienia systemu.

Ale za to znalazł się jeden błąd w postaci widgetu kalkulatora, który po szybkim wciśnięciu dwóch takich samych cyfr wyłącza ekran. Wcześniej działało dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mgcompany napisał:

Ale za to znalazł się jeden błąd w postaci widgetu kalkulatora, który po szybkim wciśnięciu dwóch takich samych cyfr wyłącza ekran. Wcześniej działało dobrze.

Jak jest włączona opcja usypiania przy dwukliku to dzieje się to też przy innych widżetach, nie tylko kalkulatorze. Ja z niej nie korzystam, więc nie wiem jak było we wcześniejszym sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, @GUTEK@ napisał:

Jak jest włączona opcja usypiania przy dwukliku to dzieje się to też przy innych widżetach, nie tylko kalkulatorze. Ja z niej nie korzystam, więc nie wiem jak było we wcześniejszym sofcie.

Ależ ja o tym wiem, tylko na wcześniejszych softach nie miałem tego problemu i przy żadnym widgecie nie usypiało.

Kolejne drobnostki:
- Vanced Manager nie startuje, działa w tle, ale apka nie.
- numery telefonów dodane do ulubionych często nie mają sygnału przed nawiązaniem połączenia.

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem to usypianie na porcie MiuiPro 12 pod mój stary telefon i tak też dwuklik w widget usypia telefon.

Jeśli chodzi o ten Vanced Manager to u mnie działa normalnie:

Screenshot_2021-03-03-07-16-27-213_com.vanced.manager.thumb.jpg.33dfef14ef49a14e96e25a5953ffde32.jpg

11 godzin temu, michal_gie napisał:

- nie mogę wyjść z otwieranych plików pdf w aplikacji dysku Google - muszę zresetować telefon. 

 

 

Polecam ustawić np. pod długie przytrzymanie przycisku wstecz ubijanie apki. Bardzo przydatna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pobiorę z poziomu ustawień i zainstaluję to będę musiał rootować na nowo? Nie wiem czy instalować bo w tej chwili nie mam dostępu do laptopa żeby wgrać Magiska.

 

//Ok, zainstalowane. Magisk niestety do pobrania i zainstalowania na nowo. :(

Edytowane przez Baczeekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha faktycznie, zabieranie się za takie rzeczy zmęczonym przed spaniem to zła opcja. Magisk wgrany, zainstalowany i hula.

 

Po aktualizacji przy ikonce "Aktualizacje" mam cały czas jakby jedno powiadomienie, jak wchodzę to nic tam nie ma. Tylko ja tak mam?

 

//Nie mogę utrzymać 90Hz. Według popularnego sposobu z SetEditem mam ustawione na 90 jednak nie jest to sztywna wartość. W zegarze i w telefonie spada do 60 a to tak na szybko tylko co zauważyłem. Wcześniej było ok.

Edytowane przez Baczeekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo z Aktualizacją. Wyłączyłem powiadomienie, bo mnie to denerwowało. 

Z odświeżaniem ekranu to Ci nie powiem bo ja mam na stałe 120 Hz ustawione. 

A jak u Was z super tapetą pogoda? U mnie po jakimś czasie się wyłącza, a nie wiem czy to nie dlatego, że w oryginalnym temacie zmieniłem niektóre elementy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotrek1111 napisał:

Z odświeżaniem ekranu to Ci nie powiem bo ja mam na stałe 120 Hz ustawione. 

Ustawione przez Termux? Też wcześniej to miałem, ale zmieniłem bo różnica dla wzroku praktycznie niewidoczna a niby troszkę więcej baterii zostaje. Tu mam pytanie - niektóre aplikacje obsługują 90Hz a 120Hz nie. Jak mam na stałe 120 to aplikacja działa mi w takim przypadku w 90, 60 czy w ogóle jakoś próbuje wymusić 120?

 

Używam innej Super Tapety (Ziemia) i działa także nie podpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wam zablokowało bootloader po aktualizacji systemu przez wifi ?? 
Przed aktualizacją systemu aplikacje bankowe/finansowe pokazywały informacje że telefon jest odblokowany i zrootowany a teraz takiej informacji nie mam nawet płatność telefonem działa normlanie a nie przez Magiska.
Przy włączaniu telefonu mam odblokowaną kłódkę. 
Nie wiem czy aktualizacja usunęła jedynie roota.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Misioo90 napisał:

a teraz takiej informacji nie mam

No to chyba... dobrze?

Była dodana poprawka na to.

Jakbyś miał zablokowany bootloader, to telefon by się w ogóle nie uruchomił... Roota ci tylko wywaliło. Magisk nie dodaje się przy aktualizacji, jeśli chcesz go mieć, to musisz go zainstalować po niej.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie pare razy był problem z połączeniami (nie było słychać rozmówcy, rozmówca nie słyszał mnie).

Była też jedna zwiecha telefonu.

 

Nie doczytalem ze w porównaniu do wcześniejszego softu na europy, byly widgety googlea (m.in b dobry widget kalendarza z mini podgladem, ten kalendarz od xiaomi nawet sie nie zbliża). Czy jest jakaś możliwość dociągnięcia tych widgetów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jeszcze nowszego romu? Na tym nie wygasza mi się ekran przy rozmowach, chociaż czujnik działa jak sprawdzam w menu serwisowym. Od czasu do czasu też krzaczy mi się górna belka ikon - zegar, bateria, itd. jakby robiła się podwójna i przesunięta w bok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...