Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 11 - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.0.22.0.RKBCNXM - Android 11


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi 11 (nazwa kodowa: venus).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_MI11_V12.0.22.0.RKBCNXM_v12-11-fastboot.zip/download

 

ROM dla Mi 11 dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu.

 

Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco:

1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera.

2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"):

Bez tytułu.png

Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10.

3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików:

001.png

3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP, do logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika) ;) ).

4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows.

  a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

  b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat

5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS.

6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu.

7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy.

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrositak, xiaomi.eu 21.3.11 i jak najbardziej, wczoraj jedzenie z pyszne.pl płatne przez Google Pay, dzisiaj rano po pieczywo byłem specjalnie żeby te przez NFC sprawdzić. Nigdy nie korzystałem z Magisk'a, ogólnie nigdy też nie miałem większych problemów z płatnościami na xiaomi.eu - kiedyś Google podniosło zabezpieczenia, ale fix, który potem trafił do romów pomógł i z raz miałem problem w stylu "inna apka korzysta z uprawnień i wyświetla się na innymi", ale tu też znalazłem pomoc na forum. Raz na 1000 przypadków terminal w biedronce i telefon się nie chcą zgrać i np. jak premixy kupuję do e-papierosa to tam mają jakiś dziwny terminal, połowa płatności przechodzi, a druga połowa kończy się na bankomacie, ale to w sumie odsetek wszystkich transakcji. Na mi mix 2s, mi mix 3, mi note 2 - xiaomi.eu bez magisk i nie było problemów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak często aktualizowana jest wersja rozwojowa? Czy dostanę powiadomienie o nowej aktualizacji, tak jakbym miał zwykły soft global?

Drugi dzień na 12.5 i jestem bardzo zadowolony, kilka opcji, których mi brakowało, pojawiło się, za to jedna zniknęła. Na 12.03, używając gestów, miałem w asystencie dotyku opcję trybu jednej dłoni. Teraz nie ma tam tego skrótu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja rozwojowa aktualizowana jest co tydzień. Informację o aktualizacji dostaniesz, niemniej aktualizacja taka jak na Globalu jest niemożliwa, przynajmniej na ten moment. Aktualizator prawdopodobnie ściągnie paczkę, ale musisz ją zainstalować tak, jak instalowałeś pierwszy raz 12.5, czyli przez fastboot (ale już innym skryptem, z zachowaniem danych - nie format data).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. W końcu się doczekałem upłynięcia 168 godzin... ;)

ROM stabilny zainstalowany. Appki bankowe działają, karty dodały się poprawnie do płatności Google, więc zakładam, że płatności zbliżeniowe działają również. Bez Magiska.

Bateria - 4% przez noc, 9% przez około dobę. Czyli jest dobrze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, onken napisał:

A jeśli chcemy magiska to co musimy jeszcze instalować aby google Pay też działało ?

Nic. W Menadżerze Magisk "ukrywasz" aplikacje bankowe i/lub te, które wykrywają ROOT oraz usługi Google i Google Pay.

Pełna instrukcja tutaj:

miuipolska.pl/forum/topic/45746-naprawianie-niedziałającego-google-pay-poradnik-2020/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

właśnie zakupiłem mi11 w Mediamarkt czyli oficjalnej polskiej dystrybucji. Moje pytanie: czy telefon posiada najnowszy ROM MIUIPolska czy dopiero sam muszę go wgrać? Jestem amatorem w tych sprawach i wolę dopytać, jak to mówią: kto pyta nie błądzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, palapele napisał:

Witam wszystkich,

właśnie zakupiłem mi11 w Mediamarkt czyli oficjalnej polskiej dystrybucji. Moje pytanie: czy telefon posiada najnowszy ROM MIUIPolska czy dopiero sam muszę go wgrać? Jestem amatorem w tych sprawach i wolę dopytać, jak to mówią: kto pyta nie błądzi :)

Musisz wgrać miuipolska samemu. Z polskiej dystrybucji masz miui global eea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alien93 napisał:

Wgrywał już ktoś,  nigdy nie bawiłem się w coś takiego, jak to się ma z gwarancją? Jest duża różnica w użytkowaniu, jakieś poprawki?

Działa lepiej wg mnie, gwarancji nie tracisz, mniej błędów, apka do smsów itd od Xiaomi zamiast google ogólnie polecam ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przeszedłem z global na ten soft i nie nazwałbym go stabilnym... Animacja belki klatkuje jak się powoli przeciąga z prawej strony (na nowym stylu centrum kontroli), ogólna płynność jest gorsza, przed chwilą wywaliło mi motyw i wróciło do domyślnego, razem z AOD. Aparat co jakiś czas zamula, przed chwilą zrobiłem zdjęcie gdzie była tylko połowa zdjęcia... Bateria jest chyba gorsza niż na global 12.0.11.

Wysłane z mojego M2011K2C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że bawimy się w ciuciubabkę. ROM 12.5.3 i inne od miui Polska oprócz tego, że poprzednie wersje nie są certyfikowane to jest odblokowany bootloader.

I teraz pytanie, czy jest sposób na obejście tego czy nie. Na aplikacji google pay wyraźnie jest napisane, że odblokowany bootloader jest wykrywany. SafetyNet to jeden z kroków, który w 12.5.3 został naprawiony, ale po dodaniu karty nadal jest problem: Zakończ konfigurację płatności zbliżeniowych, Telefon nie spełnia wymogów bezpieczeństwa.

Wgranie magiska z kanałem canary nie rozwiązuje problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione wiele razy, łącznie z odinstalowaniem. Wywaliłem nawet subskrypcje, żeby usunąć całkowicie kartę. Dodałem ją na nowo. Niestety...

 

Ktoś w skrócie napisze jak wrócić na global 12.0.11 i zablokować bootloader?

Czy później w razie czego można odblokwać bootloader?

Telefon z dystrybucji PL

Edytowane przez piqpoq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Po małych perypetiach z szukaniem po necie nowego miflasha i ROMów jakoś poszło.

Nie doczytałem albo w instrukcji nie ma wzmianki na ten temat, wypakowane pliki z archiwów trzeba wynieść 2 poziomy wyżej do pierwszego stworzonego folderu, inaczej będą błędy i flash nie pójdzie.

Jeszcze dokładnie nie pamiętam czy miałem ROM RKBMIXM czy RKBEUXM.

Ale po próbach okazuje się, że wchodzą oba i chyba miałem ten drugi.

Telefon faktycznie teraz odblokowuje bootloader na każde żądanie w programie mi flash unlock.

No szkoda, bo wiele rzeczy było faktycznie lepszych niż w wersji fabrycznej. Ale bez płatności, to ten ROM po prostu odpada.

Troche duże rozczarowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po co instalujecie Magiska, skoro ROM sam w sobie jest certyfikowany przez Google? I działają w nim płatności, SafetyNet jest true. Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu...

Proponuję instalację "na czysto ROMu 12.0.22.0. Z pełnym formatem. Nie instalować Magiska. Magisk jest od jakiegoś czasu blokowany przez Google, więc nie prechodzi testów Safety.

SafetyNet sprawdźcie dowolnym programem z Google Play.

Najlepiej zrobić czysty format ROMem 12.5.5. Też nie ma potrzeby instalacji Magiska - płatności działają. Sprawdzone. Osobiście z niego korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 13.04.2021 o 09:37, palapele napisał:

Aktualizacja na nowiutkimi MI11, ogólnie wszystko super, tapety animowane są fantastyczne jeden minus to nie działają płatności NFC nie da rady dodać karty płatności Google Pay.

Po wgraniu nowej aktualizacji płatności działają bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...