Skocz do zawartości

MIUI 21.2.24


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

20225.png

  • Poprawki bezpieczeństwa z marca 2021 r. [Redmi Note 7]
  • Usunięta chińska przeglądarka – od tej wersji posługujemy się wyłącznie wersją globalną
  • Przywrócono wsparcie dla Widevine L1 i OK Google [Mi 10T Lite]
  • Pewne zmiany dotyczące ustawień Asystenta Wi-Fi [Android 11]
  • Poprawki pewnych błędów, m.in. niedziałającego podglądu dokumentów w Skanerze czy pojawiającej się informacji o aktualizacji aplikacji przy wejściu do aplikacji Pobrane
  • ROM-y wrzucają się jeszcze na sourceforge (serwer główny), póki co można je pobrać tylko z serwera alternatywnego
  • INFORMACJA DLA MI 9 SE: TWRP, które deszyfruje dane na Androidzie 11 i (prawdopodobnie) nie znika po aktualizacji, znajduje się w tym miejscu.
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Aktualizacja TWRP

6 grudnia pojawiły się działające TWRP pod Androida 11 dla Mi 10 Pro i Redmi K30 Pro – linki poniżej:

Podobna aktualizacja pojawiła się także na Mi 10, lecz niestety z przeprowadzonych przez nas testów wynika, że nie działa ona z nową wersją xiaomi.eu. Pozostaje więc czekać. Aktualizacje trzeba instalować na tym modelu nadal z USB-OTG.

Jedyna obecnie opcja, aby na Mi 10 zainstalować ROM z pamięci telefonu, sprawdzona przez naszego testera, wygląda następująco:

  • należy ściągnąć TWRP 1206 by wzsx150,
  • potem w trybie Fastboot jedynie uruchomić (nie wgrywać!) TWRP komendą fastboot boot nazwapliku.img. Telefon będzie mieć czarny ekran przez około 2 minuty
  • Po pewnym oczekiwaniu TWRP się uruchomi i zdeszyfruje dane, wtedy można zainstalować ROM bezpośrednio z pamięci telefonu.

Działające TWRP zostanie podmienione w trakcie instalacji ROM-u na powyższych urządzeniach.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install).
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Niektóre urządzenia, takie jak Mi 11, nie mają TWRP – w ich przypadku konieczna jest instalacja ROM-u w trybie Fastboot, o której napisaliśmy oddzielny artykuł.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 22 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem – w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredekUwaga: paczka nie jest już obecnie aktualizowana – zaleca się korzystanie z alternatyw dostępnych poniżej. Ponadto nie jest możliwe wgranie jej na urządzeniach z dynamicznymi partycjami (Mi 10, Mi 10 Pro, POCO F2 Pro i inne) ze względu na to, iż partycja systemowa w tych modelach jest tylko do odczytu i można ją zmodyfikować wyłącznie poprzez wgranie ROM-u w TWRP (takiego jak np. xiaomi.eu).

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska wg. tego poradnikaNie akceptujemy jakichkolwiek zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj (jeśli się nie uruchamia, w wyszukiwarce w aplikacji Motywy wkleić frazę: 夜幕). Aby włączyć tę stronę, należy użyć domyślnej aplikacji Internet, kliknąć powyższy link i wybrać uruchomienie go w aplikacji Motywy. Wtedy powinien się on załadować. Czcionka: Manrope Font.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższy link do TWRP dla Mi 9 SE nie działa.

Btw. siedzę na 20.12.9 bo nie chciałem ryzykować przy tych problemach z ostatnimi wersjami. Nie mogę sobie teraz pozwolić na zabawę z zaszyfrowanymi danymi i na full wipe.

Czy przejście na tą wersję przy wykorzystaniu powyższego TWRP będzie bezproblemowe jak to jest zazwyczaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jest postęp :-) Na tej wersji "Rysiek" się poprawił. Co prawda jest małe przegięcie w drugą stronę, bo teraz obcina powiadomienia, ale lepsze to, niż to co było na poprzednich rozwojowych wersjach. Teraz jest już używalny :-) Jakby udało się to jeszcze przy okazji dostroić, to było by OK.

Pozdrawiam.1614348711561.thumb.jpg.7cc581a4247660578f0c55854007929a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podyktowana jest zmiana przeglądarki? Widzę że na RN7 jej uruchomienie chwilę trwa. Bardzo mi układ tamtej pasował, tutaj mam wrażenie, że obszar do przeglądania jest mniejszy, pisze górny i dolny pasek.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi10

od wczoraj przeinstalowałem chyba 6 razy rom, stwierdziłem dziwną sytuację w tym domie dla Mi10.

Telefon używany/leży w jednym miejscu, sieć Play. 

Zasięg na romie 12.2.24 do 2 max 3 kreski,

zasięg na stabilnej xiaomieu 12.2.9.0 oraz na global India max i nie spada.

Coś zostało zmienione w tym romie, tylko co? Firmware?

 

 

edit 1 - wgranie firmware z miui india przywróciło full zasięg, ale nie mam dźwięku.

edit 2 - firmware z miui global Mi  - zasięg 2 kreski brak dźwięku 

edit 3 - firmware z z miui weekly china  - na razie zasięg mam prawie full 4/5 kreski, dźwięk powrócił. PS chwilowo. potem spada na 2 kreski.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacoGURU napisał:

Czy podyktowana jest zmiana przeglądarki? Widzę że na RN7 jej uruchomienie chwilę trwa. Bardzo mi układ tamtej pasował, tutaj mam wrażenie, że obszar do przeglądania jest mniejszy, pisze górny i dolny pasek.

Chińskie wersje są, szczególnie w ostatnich wydaniach, niemożliwe do przetłumaczenia. Niektóre rzeczy są wsadzone tak głęboko w ROM, że ich tłumaczenie to sztuka dla sztuki. Wersja globalna jest pod względem poprawek, które trzeba zrobić, o wiele prostsza.

1 godzinę temu, Bartos napisał:

Coś zostało zmienione w tym romie, tylko co? Firmware?

Modem zapewne. Niemniej nie mamy na to wpływu, nie modyfikujemy firmware w żaden sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dość dziwny błąd na poco f2 pro. Aktualizowałem w sobotę rano, od tego czasu dwa razy mi się przytrafiło, że po odblokowaniu telefonu odciskiem pojawia się czarny ekran, widać jedynie górną belkę z ikonami zasięgu, baterii... ekran nie reaguje na dotyk. Trzeba zablokować telefon przyciskiem zasilania, ponownie odblokować odciskiem i wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już od 2-3  wersji na Mi 9t występuje dość częsty zwis telefonu , miga kilka razy ekran , nic w tym czasie nie można zrobić , jedynie 2 klik na zasilanie zapala latarkę , po chwili się uspokaja i już działa normalnie, dodatkowo po wejściu w kontakty i kliknięciu w numer telefonu telefon nie dzwoni, trzeba kilka razy kliknąć dopiero wtedy zadziała.

Czy mogę bezpiecznie przeinstalować z tej wersji na wersję stabilną ?  Widzę że dzisiaj pojawiła się nowa wersja stabilna z android 11 Mi 9T/Redmi K20 – Stabilna • MIUI Polska

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2021 o 15:21, nexxus2 napisał:

Witam.

Jest postęp :-) Na tej wersji "Rysiek" się poprawił. Co prawda jest małe przegięcie w drugą stronę, bo teraz obcina powiadomienia, ale lepsze to, niż to co było na poprzednich rozwojowych wersjach. Teraz jest już używalny :-) Jakby udało się to jeszcze przy okazji dostroić, to było by OK.

Pozdrawiam.

spróbuj podziałać z apka resolution changer ze sklepu play

 

Czy ktoś może potwierdzić czy u was działa volte w plusie na mi 9t pro. U mnie działało w poprzedniej wersji a w tej przestało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety :-( Mój entuzjazm co do poprawy działania "Ryśka" okazał się przedwczesny. Przełączenie aplikacji do trybu pełnoekranowego powoduje ten sam błąd z wyświetlaniem powiadomień (zasłaniają ekran, nie chowają się), powrót do trybu normalnego też stał się sprawą losową, raz zasłaniają ekran, innym razem nie są w pełni wyświetlane. Sugestia co do instalacji dodatkowego oprogramowania (resolution changer) mija się z celem. Na A10/M11 nie było z "Ryśkiem" najmniejszych problemów, dopiero teraz na A11/M12,5 zaczęły się "schody", przynajmniej u mnie na Mi 9 Lite :-( Niech mądrzejsi to "rozkminią" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MateuszM napisał:

Zakupiłem Redmi Note 9 Pro - brak opcji nagrywania rozmów. Czy w MIUI jest to możliwe ?

Na xiaomi.eu tak.

Osoby z Mi 10 - jest działające TWRP: https://sourceforge.net/projects/mbroms/files/TWRP/MBTWRP_12.2.5_UMI.img/download

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...