Skocz do zawartości

Internet przez kabel w mi tv stick


carmelo

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem usb hub żeby podłączyć sticka do internetu przez kabel i nie wiem jak go połączyć. W ustawieniach sieci jest tylko wifi, gdy wyłączę wifi to nie działa internet. Jest to wina usb hub czy trzeba to jakoś ustawić w sticku żeby odbierał internet po kablu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AndroidTV  jest tak, że jak podłączysz hub usb z ethernetem to system traktuje to połączenie jako priorytetowe i w menu SIEĆ I INTERNET pojawia się opcja ETHERNET. Ogółem jest tak, że jak podłączysz odpowiedni hub to połączenie ustawia się automatycznie. Nie wymaga dodatkowej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Matheusz napisał:

W AndroidTV  jest tak, że jak podłączysz hub usb z ethernetem to system traktuje to połączenie jako priorytetowe i w menu SIEĆ I INTERNET pojawia się opcja ETHERNET. Ogółem jest tak, że jak podłączysz odpowiedni hub to połączenie ustawia się automatycznie. Nie wymaga dodatkowej konfiguracji.

A usb hub podłącza się do tv czy do sticka? Bo ja podłączyłem do sticka i w ustawieniach nie mam opcji ethernet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak do tv? Jak wtedy będą przesyłane dane do Sticka? Przez HDMI? Wiadomo przecież, że do sticka. TV jest tylko wyświetlaczem. Hub jest nieodpowiedni i tyle. Jaki będzie działać Ci nie powiem. Do Mi Boxa kupiłem kiedyś pierwszy lepszy z Chin i utrafiłem Może ktoś coś poleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, j3ryw napisał:

Nie wiem czy gniazdo w sticku nie służy tylko do zasilania, a jest to jedyne gniazdo USB i może nie przewidzieli wpinania tam innych urządzeń poza zasilaniem.

Wysłane z mojego MI MAX 3 przy użyciu Tapatalka
 

Ale przy pierwszej instalacji jest opcja połącz przez ethernet, a jak to zrobić inaczej niż przez usb? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...