Skocz do zawartości

Mi 11 - Official Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

@ar22rb  Od miesiąca mam Iphone 13 pro. Jestem strasznie z niego zadowolony. Wszystko co  mi nie działało na Mi 11 to tu działa :D Od 2009 roku byłem fanem androida z przerwą na Windowsa (Lumia 1020 :D) i wreszcie się odważyłem by odskoczyć od androida, a może bardziej od Xiaomi i trafiłem na to czego potrzebowałem. Dużo też pomogło, że flagowce w tym Xiaomi są w podobnych cenach. A samo Mi 11 świetnie nadaje się na służbowy, jak ktoś dzwoni to czasem z głupia straci całkiem zasięg i mam spokój, ale za to robi niezłe zdjęcia, a to mi potrzebne do pracy. Firma niestety wyposaża pracowników w podstawowe androidy, a w nich wciąż aparaty są jakie są zwłaszcza w gorszych warunkach oświetleniowych.

 

Przy okazji bo ja jestem chomik robiłem mały przegląd starych moich telefonów i polecam każdemu zaglądnąć do nich. Puchną baterie i o tragedię nie trudno. Nie nowość, ale tego sprzętu z bateriami plącze się każdemu po domu. Warto do nich zaglądnąć od czasu do czasu.

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, stereo0 napisał:

Przy okazji bo ja jestem chomik robiłem mały przegląd starych moich telefonów i polecam każdemu zaglądnąć do nich. Puchną baterie i o tragedię nie trudno. Nie nowość, ale tego sprzętu z bateriami plącze się każdemu po domu. Warto do nich zaglądnąć od czasu do czasu.

Starego sprzętu to lepiej się od razu pozbywać - nie wiem po co to składować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 13.08.2022 o 14:57, stereo0 napisał:

@ar22rb  Od miesiąca mam Iphone 13 pro. Jestem strasznie z niego zadowolony. Wszystko co  mi nie działało na Mi 11 to tu działa :D Od 2009 roku byłem fanem androida z przerwą na Windowsa (Lumia 1020 :D) i wreszcie się odważyłem by odskoczyć od androida, a może bardziej od Xiaomi i trafiłem na to czego potrzebowałem. Dużo też pomogło, że flagowce w tym Xiaomi są w podobnych cenach. A samo Mi 11 świetnie nadaje się na służbowy, jak ktoś dzwoni to czasem z głupia straci całkiem zasięg i mam spokój, ale za to robi niezłe zdjęcia, a to mi potrzebne do pracy. Firma niestety wyposaża pracowników w podstawowe androidy, a w nich wciąż aparaty są jakie są zwłaszcza w gorszych warunkach 

Ja też już miałem dosyć swojego mi 11 i w sobotę go wystawiłem na olx, nie minęła w zasadzie godzina i już się sprzedał 😀

Teraz myślę co by tu kupić i w zasadzie bardzo zastanawiam się  nad iphonem 13 pro. Nigdy nie miałem jabłuszka i chciałbym spróbować. Jeszcze wchodzi w grę s22 + ale chyba bardziej kręci mnie iphone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2022 o 18:32, crystal84 napisał:

Ja też już miałem dosyć swojego mi 11 i w sobotę go wystawiłem na olx, nie minęła w zasadzie godzina i już się sprzedał 😀

Teraz myślę co by tu kupić i w zasadzie bardzo zastanawiam się  nad iphonem 13 pro. Nigdy nie miałem jabłuszka i chciałbym spróbować. Jeszcze wchodzi w grę s22 + ale chyba bardziej kręci mnie iphone.

Ceny iP strasznie poszły w górę, więc jeśli jeszcze nie kupiłeś to trochę słabo masz teraz ;c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, mam pytanko czy warto robić update do tej 13.0.9.0? Obecnie mam 12.5.16 i raczej wszystko działa mi prawidłowo. Boję się, że przestaną mi działać niektóre aplikacje jak np. ta do zmiany profili dzwonków albo będą się działy inne nieprzewidziane cuda. Nie chciałbym też po aktualizacji go resetować do fabryki. Prośba o info jeśli ktoś już to przerabiał. Czy warto to zrobić czy lepiej siedzieć dalej na ostatniej 12.5? Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Netoper napisał(a):

Skoro Ci wszystko działa, a nie wiadomo jakie jeszcze masz aplikacje o które się boisz, że mogą nie działać, to co takiego jest w trzynastce że chcesz się na nią przesiadać?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Wiesz co no chociażby aktualizacje bezpieczeństwa. I tak boję się, bo nie chcę stracić potem masy godzin na konfigurację tego wszystkiego jakbym się musiał cofać, z tego co pytałem to z backupem przed update też nie jest tak słodko, że robisz kopię tel. w danym momencie i idealnie do tego samego momentu wracasz np TWRP. Tak to bym sobie spróbował, ale niestety chyba nie mam takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, te aktualizacje bezpieczeństwa nic Ci nie pomogą jak gdzieś sam podasz np nr karty, pin czy dane do logowania, albo instalujesz aplikacje podesłane przez nieznane osoby. Jak będziesz na celowniku służb to Ci Pegasusa zasadzą bez względu na stopień zabezpieczeń.
Jeśli nie kwalifikujesz się do powyższych scenariuszy to nie ma obaw o bezpieczeństwo.
Najsłabszym ogniwem jeśli chodzi o bezpieczeństwo jest użytkownik sprzętu a nie numerki aktualizacji.
A co do kopii to się zgadza, nie ma możliwości aby stworzyć i potem przywrócić kopię 1/1, zawsze coś nie pójdzie, a szczególnie aplikacje wymagające logowania, czy jakieś ustawienia systemowe. A często nawet te niewrażliwe aplikacje po przywróceniu potrafią i tak nieprawidłowo działać.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Netoper napisał(a):

Wiesz, te aktualizacje bezpieczeństwa nic Ci nie pomogą jak gdzieś sam podasz np nr karty, pin czy dane do logowania, albo instalujesz aplikacje podesłane przez nieznane osoby. Jak będziesz na celowniku służb to Ci Pegasusa zasadzą bez względu na stopień zabezpieczeń.
Jeśli nie kwalifikujesz się do powyższych scenariuszy to nie ma obaw o bezpieczeństwo.
Najsłabszym ogniwem jeśli chodzi o bezpieczeństwo jest użytkownik sprzętu a nie numerki aktualizacji.
A co do kopii to się zgadza, nie ma możliwości aby stworzyć i potem przywrócić kopię 1/1, zawsze coś nie pójdzie, a szczególnie aplikacje wymagające logowania, czy jakieś ustawienia systemowe. A często nawet te niewrażliwe aplikacje po przywróceniu potrafią i tak nieprawidłowo działać.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


 

Ok. dzięki za info. To nie jest tak, że muszę tylko zastanawiam się kiedy będzie dobry moment, żeby to zrobić. Ociągam się z tym, bo właśnie wszystko mi w miarę dobrze działa i nie chciałbym tego zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest kwestia że po dużej aktualizacji, jaką jest zmiana wersji Androida czy MIUI, są nie rzadkie przypadki że i tak fona trza przywrócić do ustawień fabrycznych bo się coś nieprawidłowo nadpisało czy skonfliktowało i fon słabo działa.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Netoper napisał(a):

Jeszcze jest kwestia że po dużej aktualizacji, jaką jest zmiana wersji Androida czy MIUI, są nie rzadkie przypadki że i tak fona trza przywrócić do ustawień fabrycznych bo się coś nieprawidłowo nadpisało czy skonfliktowało i fon słabo działa.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Tak wiem, chociaż ja do tej pory nigdy nie miałem takich problemów żebym musiał je ( OnePlus i Huawei)  resetować po grubym update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to jest ... Xiaomi i potrafią być jaja po dużej aktualizacji, nie jest to nagminny problem, ale są przypadki że trza reset zrobić.
I zdarza się że jedne egzemplarze danego modelu przyjmują aktualizacje bez problemu a niektórym potrzebny reset.
Domysły są takie że jest to spowodowane tym że Xiaomi pakuje komponenty od różnych wytwórców i przez to potrafić fon stracić stabilność po dużej aktualizacji.
I dlatego lepiej być przygotowanym na ten ewentualny reset do fabrycznych


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Netoper napisał(a):

Wiesz to jest ... Xiaomi emoji16.png i potrafią być jaja po dużej aktualizacji, nie jest to nagminny problem, ale są przypadki że trza reset zrobić.
I zdarza się że jedne egzemplarze danego modelu przyjmują aktualizacje bez problemu a niektórym potrzebny reset.
Domysły są takie że jest to spowodowane tym że Xiaomi pakuje komponenty od różnych wytwórców i przez to potrafić fon stracić stabilność po dużej aktualizacji.
I dlatego lepiej być przygotowanym na ten ewentualny reset do fabrycznych


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


 

Raz kozie śmierć zaryzykowałem, co mnie bawi to apka od harmonogramu dzwonków lepiej mi działa na tym MIUI 13 niż na 12 :) dobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeśli już robię dużą aktualizację to potem wchodzę w ustawienia ->aplikacje -> zarządzaj aplikacjami i po kolei czyszczę każdej aplikacji pamięć podręczną. Trochę upierdliwe ale jak zacząłem tak robić to nie było problemu że mi się system buntował. Inna sprawa że jeśli po danej aktualizacji coś mi nie pasuje, albo są jakieś błedy które mi przeszkadzają to wracam na poprzednią wersję.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2022 o 21:26, Netoper napisał(a):

Ja jeśli już robię dużą aktualizację to potem wchodzę w ustawienia ->aplikacje -> zarządzaj aplikacjami i po kolei czyszczę każdej aplikacji pamięć podręczną. Trochę upierdliwe ale jak zacząłem tak robić to nie było problemu że mi się system buntował. Inna sprawa że jeśli po danej aktualizacji coś mi nie pasuje, albo są jakieś błedy które mi przeszkadzają to wracam na poprzednią wersję.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


 

SD Maid wyczyści Ci cache apek automatycznie. No na razie jestem bardzo zadowolony:

  1. Bateria przez noc 2% zamiast 8%, w ciągu dnia też lepiej trzyma.
  2. Po restarcie nie muszę podmieniać dzwonków w Audio Profile, żeby działały mi zmiany w harmonogramie.
  3. Przezroczysty widget od wygaszania ekranu - taki jak był w Globalu.
  4. Wszystkie powiadomienia mi działają.
  5. Jakby szybsze aktualizacje w Google Play - może on to robi w tle a mi pokazuje, że już skończył.
  6. Security fixy z sierpnia 2022 zamiast listopada 2021.
  7. Wydaje mi się, że trochę inaczej reaguje na krótkie przesunięcia / gesty - ale to nie jest zmiana na gorsze.
  8. Włączanie / wyłączanie WiFi nie przywiesza systemu. 

Nie resetowałem telefonu, jedynie cache aplikacji. Chciałem uniknąć powrotu, bo u mnie to dzień z życia... za dużo aplikacji, ustawień, personalizacji itd.

Znalazłem 1 problem, USTAWIENIA > WYŚWIETLACZ > Opcje ciemnego motywu nie ma opcji włączania/wyłączania trybu ciemnego dla poszczególnych aplikacji - jakby nie widać tej listy. 

Edytowane przez michalpl7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem coś o tym , samo wgranie romu 15 minut, dopieszczenie systemu 5-6godzin.
Mi ten sdmaid nie czyści podręcznej w aplikacjach (a mam wersję pro) , sprawdzałem zaraz po jego użyciu i aplikacje jak miały zajętą podręczną tak dalej miały, ale za to bardzo ładnie czyści śmieci, pozostałości po instalacjach, czy usuwa tymczasowe pliki jakichś aplikacji itp. luzuje miejsce dyskowe.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Netoper napisał(a):

Wiem coś o tym emoji16.png, samo wgranie romu 15 minut, dopieszczenie systemu 5-6godzin.
Mi ten sdmaid nie czyści podręcznej w aplikacjach (a mam wersję pro) , sprawdzałem zaraz po jego użyciu i aplikacje jak miały zajętą podręczną tak dalej miały, ale za to bardzo ładnie czyści śmieci, pozostałości po instalacjach, czy usuwa tymczasowe pliki jakichś aplikacji itp. luzuje miejsce dyskowe.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Też mam wersję PRO, opcje są 2 albo nie masz nadanych uprawnień do usługi ułatwień albo Twój model inaczej wyświetla te dane i apka "źle klika". Ja się kontaktowałem z support at darken.eu i oni poprawiali mi to po otrzymaniu logów z apki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

MIUI V14.0.2.0.TKBEUXM Stable Beta Official Update for Mi 11 EEA (venus)

https://bigota.d.miui.com/V14.0.2.0.TKBEUXM/miui_VENUSEEAGlobal_V14.0.2.0.TKBEUXM_82a529d800_13.0.zip

 

 

  • Changelog: 

    [Highlights]
    MIUI uses less memory now and keeps being swift and responsive over much more extended periods.
    Improved system architecture comprehensively boosts the performance of both pre-installed and third-party apps while saving power.
    More than 30 scenes now support end-to-end privacy with no data stored in the cloud and all actions performed locally on the device.
    Family services allow sharing all the essential things with the people you care about most.
    [System]
    Stable MIUI based on Android 13
    Updated Android Security Patch to January 2023. Increased system security.
    [Mi AI voice assistant]
    Mi AI allows you to perform complicated daily tasks by using simple voice commands. Communicating with your device could never be easier.
    With Mi AI, you can scan and recognize anything - be it an unfamiliar plant or an important document.
    Mi AI is ready to help whenever you bump into a language barrier. Smart translation tools support multiple languages.
    Dealing with calls is so convenient with Mi AI: it can filter spam calls or easily take care of the calls for you.
    Mi AI is no longer just a voice assistant. You can use it as a scanner, translator, call assistant, and more.
    [More features and improvements]
    Search in Settings is now more advanced. With search history and categories in results, everything looks much crisper now.

Edytowane przez Bar.Tek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyskoczyła kiedyś aktualizacja na Szwajcarii. Używam okazjonalnie mi 11, ale specjalnie jakichś nowości nie zauważyłem. Tak u mnie działa ładowanie indukcyjne. Spróbuj na innej ładowarce, jak nie to pewnie serwis pozostaje. Ktoś już miał tak przy aktualizacji jakieś na tym forum i problem okazał się sprzętowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem MIUI 14 na moją starą Mi 11 (aktualnie w rękach rodzicielki) i na szczęście zero problemów. Bałem się, że może powtórzyć się cyrk z uceglaniem jak przy 13 wersji, ale na szczęście obyło się bez ekscesów.

 

Także od siebie polecam, choć zmian tyle co nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...