Skocz do zawartości

Mi 11 - Official Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie sprawdzałem kilka losowych i jest to samo. Nie mogę jednej uruchomić i myślałem, że dam jej uprawnienia, ale w ciemno bawił się nie będę. Mimo wgrania na czysto dalej mam też problem z rozmiarem interfejsu po każdy resecie telefonu. Ciekawe czy to naprawia chociaż kto by starego rocznego sztrucla aktualizował jeszcze przez przypadek zadowolony klient by myślał kupić jeszcze jakiś ich telefon. W moim egzemplarzu jest też upierdliwy transfer plików. Mam z 10 kabli usbc i tylko oryginalnym tym grubym do szybkiej ładowarki udaje mi się przesłać pliki bo inne zrywają albo  w ogóle nie działają. Tak czasem czytam i ludzie bywają zadowoleni z mi 11. Może mi się trafił trefny egzemplarz i tylko narzekam. Eea 13.0.4. Mam nadzieję, że niedługo pojawi się jakaś aktualizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie coś z szybkim ładowaniem jest zwalone. Jak oryginalnym kablem podłączam do kompa to zaczyna migać co chwila wybór czy ma być ładowanie czy również transfer plików. Jak się włączy debugowanie via usb to przestaje migać ale nie da się transferu złączyć. Co ciekawe na każdym kablu od Xiaomi obsługującym szybkie ładowanie. Na innych działa ok. Te same kable na 12.5 działają ok..Nie sprawdzałem bezprzewodowego ale być może problemy z zarówno Android Auto jak i bezprzewodowym ładowanie m oraz transferem plików mają te same źródło. Obsługa trybu ciemnego jak ją w 12-tce w końcu naprawili to w 13 znowu zeeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem trochę waszych opinii o 13.0.4. Czyli po prostu nie opłaca się aktualizować z 12.5.9 (EEA)?

Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka


Że tak powiem, to loteria, może być wszystko dobrze a może nie być. W zasadzie patrząc od czasów androida 11 prawie na każdym telefonie każda aktualizacja to ryzyko.

Wysłane z mojego NE2213 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak powiem, to loteria, może być wszystko dobrze a może nie być. W zasadzie patrząc od czasów androida 11 prawie na każdym telefonie każda aktualizacja to ryzyko.

Wysłane z mojego NE2213 przy użyciu Tapatalka

Z czego to wynika? Za dużo modeli, presja czasu czy jednak inny czynnik powoduje że romy są tak niedopracowane? Wracamy do początków Androida, gdzie systemy były niestabilne i niedopracowane, a aktualizacja wychodziła co pół roku. Obawiam się, że małymi krokami wraca era custom romów.

Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego to wynika? Za dużo modeli, presja czasu czy jednak inny czynnik powoduje że romy są tak niedopracowane? Wracamy do początków Androida, gdzie systemy były niestabilne i niedopracowane, a aktualizacja wychodziła co pół roku. Obawiam się, że małymi krokami wraca era custom romów.

Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka

No tak to trochę wygląda, a moim zdaniem wynika to z tego że google robi andka za andkiem, dodając ciągle to nowe opcje które w zasadzie nikomu do życia nie są potrzebne. A potem producenci dodają swoje nakładki które się gryzą z androidem, tak jak ma to miejsce aktualnie z wieloma lanczerami. No i finalnie mamy co mamy. A do tego google robi te androidy z myślą o swoich telefonach czyli jeden Pixel i nara. A nie 1500 różnych modeli z różnymi bebechami.

Wysłane z mojego NE2213 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, stereo0 napisał:

Kolejny bug? Telefon myśli, że jest podłączone USB a nie jest. Odłączyłem od samochodu i dalej myśli, że jest podłączone xd to chyba 3 raz tak mam od najnowszego eea

Mi tydzień po aktualizacji do 13.0.4 wykrywał telefon ładowanie telefonu mimo, że nie był do niczego podłączony, od tamtej pory zaczęły się jaja z ładowaniem, pierw ładowanie po kablu wykrywało jako indukcyjne, później wszystko wróciło do normy jednak ładowanie indukcyjne nie ładuje telefonu tylko go rozładowuje 😁

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.04.2022 o 20:14, Bico napisał:

Mi tydzień po aktualizacji do 13.0.4 wykrywał telefon ładowanie telefonu mimo, że nie był do niczego podłączony, od tamtej pory zaczęły się jaja z ładowaniem, pierw ładowanie po kablu wykrywało jako indukcyjne, później wszystko wróciło do normy jednak ładowanie indukcyjne nie ładuje telefonu tylko go rozładowuje 😁

Oddałeś na gwarancje? U mnie ładowanie bezprzewodowe nie ładuje (przerywa). Działa tylko ładowanie z ładowarki 5W, bo przy szybkich też są problemy. Dodatkowo co kilka ładowań przestaje mi ładować i muszę uruchomić telefon ponownie żeby załapało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MatixYo napisał:

Oddałeś na gwarancje? U mnie ładowanie bezprzewodowe nie ładuje (przerywa). Działa tylko ładowanie z ładowarki 5W, bo przy szybkich też są problemy. Dodatkowo co kilka ładowań przestaje mi ładować i muszę uruchomić telefon ponownie żeby załapało.

Nie oddawałem, czekam na jakąś aktualizacje może naprawią 😀 ale od marca jakoś brak jakiejkolwiek aktualizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziwną dolegliwość, jak mam ustawiony ekran na 120hz to dotyk nie jest tak "czuły" jak na 60hz, w sensie ze jak np jest w uchwycie w samochodzie to przesuwając palcem po ekranie potrafi się coś włączyć zamiast scrollować, gesty wstecz nie zawsze działają i przeciągnięcie od dołu żeby powrócić na ekran główny tak samo. Dziś zacząłem się zastanawiać czy mu przeszło czy co i że dziwnie ekran laguje, wszedłem w ustawienia a tam 60hz, ustawilem spowrotem na 120hz, płynność wróciła i problem też powrócił. Mam wrażenie że to zaczęło się dziać po ostatniej aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2022 o 09:38, Bico napisał:

Nie oddawałem, czekam na jakąś aktualizacje może naprawią 😀 ale od marca jakoś brak jakiejkolwiek aktualizacji

Ja oddałem na gwarancje bo znając Xiaomi to z pół roku jeszcze minie zanim to naprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, KrzyK Mi napisał:

Ściągnąłem takie coś jak Mi flash tool. Jedna wersja jest z 2016 a inna z 2018.

Jest coś nowszego dl Flashowania czy której używać?

Nowsze wersje potrafią wywalać błędy przy flashowaniu, ja używam wersji starszej, nie pamiętam dokładnie której, ale warto poszperać :D

Edytowane przez Bico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2022 o 21:30, Bico napisał:

Nowsze wersje potrafią wywalać błędy przy flashowaniu, ja używam wersji starszej, nie pamiętam dokładnie której, ale warto poszperać :D

Jak się kombinuje to może i owszem. Używam od lat zmieniając na nowszą wersję gdy tylko była takowa możliwość - zero problemów 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Antyhaker napisał:

Jak się kombinuje to może i owszem. Używam od lat zmieniając na nowszą wersję gdy tylko była takowa możliwość - zero problemów 😜

Może ja taki pechowy po prostu 😂 to tak jak z MIUI, jedni nigdy problemu nie mają z niczym, zaś niektórzy co chwilę jakieś błędy systemowe 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, crystal84 napisał:

No dla mnie jest to dziwne, bo taki 11 lite czy starszy 10t/ 10t pro mają update i poprawki na kwiecień, a nasz z poprawkami ze stycznia... Gdzie tu logika?

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka
 

Dla mnie też jest to dziwne, tym bardziej, że aktualna wersja sporo niedopracowan miała.

3 godziny temu, MatixYo napisał:

Wymienili płytę główną. Jutro powinienem mieć telefon :D 

Oby nie było poprawki po aktualizacji jeśli jest starsza wersja na nowej płycie głównej 😀😂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to powiem, że jestem w szoku trochę. Na xiaomi jestem dosyć przypadkowo, chciałem, spróbować. Do tej pory miałem albo samsungi i tam updejty były przynajmniej raz w miesiącu przez OTA. Mojego S9+ ma dzisiaj żona i jakie było moje zdziwienie, jak zobaczyłem ostatnio aktualizację systemu, gdzie w tym czasie Mi 11 miał jedną (mówię o MIUI PL). A BUGów jest dalej parę, część rzeczy w tym miui też działa średnio. No cóż, mogłem uwierzyć w to co czytałem w opiniach użytkowników, ale miałem nadzieję, że nastąpi jakiś progres w temacie softu.

Na wyświetlaczu w podświetleniu poniżej połowy na szarym tle widać wypalone ikonki.

Ale telefon sam w sobie szybki, bo procek i inne podzespoły szybkie, ale to nie wszystko. No szkoda, bo potencjał jest, ale widać słabe strony tego producenta jak na dłoni. Ten telefon będzie szybciej elektrośmieciem niż produkty konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bico napisał:

Dla mnie też jest to dziwne, tym bardziej, że aktualna wersja sporo niedopracowan miała.

Oby nie było poprawki po aktualizacji jeśli jest starsza wersja na nowej płycie głównej 😀😂 

Po wymianie płyty ładowanie bezprzewodowe już działa :D Szkoda, że przy okazji nie wymienili też baterii bo to znikomy koszt. Wersja MIUI 13.0.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Halo Xiaomi za tydzień czerwiec, a Ty mi poprawki ze stycznia oferujesz?  Zabawne bo na służbowym budżetowym i to mocno bo ma az androida 10 i micro USB telefonie mam poprawki z kwietnia. Tamten telefon nowszego androida nie uciagnie, ale za to człowiek nie czuje się opuszczony xd 

Gdyby nie nawalili błędów w aktualizacji miui 13 to bym to zlał, ale mam kilka upierdliwych bugów i nie jestem w stanie na nie nic poradzić np:

- filmy na stronach (przeglądarka nie ważne jaka) gdy włączę poziomo to wywala stronę lądując jak od nowa albo dzieją się inne niestworzone rzeczy

- wyszukiwanie tekstu. Czytasz sobie coś i  chcesz coś z tekstu znaleźć. Zaznaczasz i klikasz wyszukaj (w apce jakiejś bo będąc w przeglądarce działa). Masz do wyboru "więcej" lub "więcej" 

- skalowanie interfejsu nie trzyma ustawienia po resecie telefonu. Trzeba za każdym razem wejść w ustawienia i potwierdzić rozmiar na  XS

Miałem też problem opisywany tutaj z zarządzaniem uprawnieniami, ale zainstalowałem 3 razy pod rząd tą samą aktualizacje i się naprawilo

 

Edytowane przez stereo0
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, stereo0 napisał:

Halo Xiaomi za tydzień czerwiec, a Ty mi poprawki ze stycznia oferujesz?  Zabawne bo na służbowym budżetowym i to mocno bo ma az androida 10 i micro USB telefonie mam poprawki z kwietnia. Tamten telefon nowszego androida nie uciagnie, ale za to człowiek nie czuje się opuszczony xd 

Gdyby nie nawalili błędów w aktualizacji miui 13 to bym to zlał, ale mam kilka upierdliwych bugów i nie jestem w stanie na nie nic poradzić np:

- filmy na stronach (przeglądarka nie ważne jaka) gdy włączę poziomo to wywala stronę lądując jak od nowa albo dzieją się inne niestworzone rzeczy

- wyszukiwanie tekstu. Czytasz sobie coś i  chcesz coś z tekstu znaleźć. Zaznaczasz i klikasz wyszukaj (w apce jakiejś bo będąc w przeglądarce działa). Masz do wyboru "więcej" lub "więcej" 

- skalowanie interfejsu nie trzyma ustawienia po resecie telefonu. Trzeba za każdym razem wejść w ustawienia i potwierdzić rozmiar na  XS

Miałem też problem opisywany tutaj z zarządzaniem uprawnieniami, ale zainstalowałem 3 razy pod rząd tą samą aktualizacje i się naprawilo

 

Ja mam ciągle problem z ładowaniem indukcyjnym, ładuje ale nie ładuje 😂😂 nie wiem czy słać na gwarancje czy czekać czy aktualizacja coś naprawi haha chciałem nawet spróbować przejść na xiaomi.eu ale błąd na Europę jest i nie można odblokować bootloadera haha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...