Skocz do zawartości

Mi 11 - Official Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam, widziałem takie dopiski. Na szczęście parę dni później puszczali na nasz region. Nawet nie próbuj zrozumieć, nigdzie nie napisali czym się kierują w tych kwestiach. Kiedyś czytałem wpis samego założyciela Xiaomi o tym, iż globalni użytkownicy będą mieli te same funkcje w swoich telefonach co chińczycy. Jak widać słowa nie dotrzymali. Globalne MIUI 13 to znowu kastrat. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2022 o 21:10, Bar.Tek napisał:

Akurat to żadna nowość. Już od MIUI 12 przy większości romów był taki zapisek, że nie jest przeznaczony na rynek m.in polski.

Wydaje mi się, że wynika to z faktu że prawowitym dla NAS romem jest ten brandowany przez operatora. 

Nieprawda - przecież "normalne" sklepy sprzedają sprzęty z softem EEA.

W dniu 14.02.2022 o 22:02, zoltan78 napisał:

Pamiętam, widziałem takie dopiski. Na szczęście parę dni później puszczali na nasz region. Nawet nie próbuj zrozumieć, nigdzie nie napisali czym się kierują w tych kwestiach. Kiedyś czytałem wpis samego założyciela Xiaomi o tym, iż globalni użytkownicy będą mieli te same funkcje w swoich telefonach co chińczycy. Jak widać słowa nie dotrzymali. Globalne MIUI 13 to znowu kastrat. 

Tak było, jest i będzie :)

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż przywrócenie fabrycznych pomogło i wszystko jak na razie działa.
Ale co dziwne, zdjęcia które robiłem po zgraniu ich na komputer nie były widoczne, ale po przywróceniu ustawień fabrycznych i wrzuceniu galerii na telefon, zdjęcia widmo które były robione, magicznie się objawiły.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że ekran przestawił mi się na fullhd. Jak to zweryfikować? W opcjach mam niby wqhd, ale no naprawdę wszystko jest większe, nawet aplikacje mi się skalują jak na mniejszy ekran, a sama zmiana rozdzielczości w ustawieniach nic nie zmienia wizualnie. Jest jakaś opcja programistyczna od tego by pokazało jaka jest aktualnie rozdzielczość ekranu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że ekran przestawił mi się na fullhd. Jak to zweryfikować? W opcjach mam niby wqhd, ale no naprawdę wszystko jest większe, nawet aplikacje mi się skalują jak na mniejszy ekran, a sama zmiana rozdzielczości w ustawieniach nic nie zmienia wizualnie. Jest jakaś opcja programistyczna od tego by pokazało jaka jest aktualnie rozdzielczość ekranu?
Wg mnie powinieneś sprawdzić wielkość interfejsu i rozmiary czcionek, u mnie też było dziwne po instalacji i się wszytko rozjechało. Po zmianie siatki w luncherze zmianie wielkości czcionki wszytko wróciło do normy.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nadal, z uporem maniaka, piszą o tym "ekosystemie widżetów" pomimo tego, iż Global MI/EEA nie ma nowej aplikacji za to odpowiedzialnej, a jedynie Google Discover. Co najmniej manipulacja faktami ;)

2 minuty temu, Kotlet napisał:

Nie no, takie podstawy to sprawdzam od razu ;)

Niestety nie wyskakuje jeszcze.

Jaką masz w ogóle wersję softu (informacje o telefonie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi schodzi na psy. Flagowce są pomijane zapewne na rzecz lepiej sprzedających się średniaków. 

No tak w końcu 

Cytat

Xiaomi chce być numerem 1 w segmencie telefonów klasy premium

tylko jak? 

No i coraz bardziej brakuje mi minimalistycznego romu jak w 1+. 

Za bardzo skupili się na animacjach i kolorystyce, a mniej na funkcjonalności i niezawodności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Widzę, że nadal, z uporem maniaka, piszą o tym "ekosystemie widżetów" pomimo tego, iż Global MI/EEA nie ma nowej aplikacji za to odpowiedzialnej, a jedynie Google Discover. Co najmniej manipulacja faktami ;)

Jaką masz w ogóle wersję softu (informacje o telefonie)?

Screenshot_2022-02-15-13-45-30-204_com.android.settings.thumb.jpg.cc3f514c8596170d76075f64d9933514.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kotlet ustaw Szwajcarię, wejdź w tym wątku dwie czy trzy strony wstecz i tam jest plik romu dla Mi Pilot. Ściągnij to i tam gdzie szukasz aktualizacji w ustawieniach kliknij 3 kropki i góry i daj "wybierz paczkę aktualizacji" i zainstaluj to co pobrałeś. Jak nie masz pod 3 kropkami "wybierz paczkę aktualizacji" to tam w tym oknie gdzie ci wyskakuje brak dostępnych aktualizacji kliknij kilka razy w grafikę z 12 i powinno się odblokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, stereo0 napisał:

@Kotlet ustaw Szwajcarię, wejdź w tym wątku dwie czy trzy strony wstecz i tam jest plik romu dla Mi Pilot. Ściągnij to i tam gdzie szukasz aktualizacji w ustawieniach kliknij 3 kropki i góry i daj "wybierz paczkę aktualizacji" i zainstaluj to co pobrałeś. Jak nie masz pod 3 kropkami "wybierz paczkę aktualizacji" to tam w tym oknie gdzie ci wyskakuje brak dostępnych aktualizacji kliknij kilka razy w grafikę z 12 i powinno się odblokować.

Dobra, ta metoda pomogła -  w tej kombinacji (próba zainstalowania wersji dla pilota pod Szwajcarią) nie próbowałem.

Instaluję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One już są, ale dla wersji chińskiej, jak na razie. Zawsze globalne wersje były uboższe od wersji chińskich. 
Wiesz to że chińska wersja jest zupełnie inna to jest akurat oczywiste. To chyba akurat nikogo nie dziwi, ale myślałem że te podstawowe rzeczy jak widgety i nowe tapety, plus czcionka nad którą się tak spuszczali będzie.
A tutaj wykastrowali wykastrowana wersję, dlatego się zastanawiam czy to już o tak koniec nowości czy może jednak to dodadzą, czy tylko w następnym opisie aktualizacji usuną to co już w niej jest.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że dużo w statystykach baterii mam czerwonego czyli szybkiego drenowania baterii przy byle pier**le. Ale nie wgrałem tego jeszcze na czysto. Np. Xiaomi Home drenowalo mi ostro baterie jak sobie na chwilkę podgląd kamery włączyłem. Wcześniej tak nie było. Ogólnie telefon jest cieplejszy przy zwykłym oglądaniu YT czy w przeglądarce i też go to potrafi drenować. Wgrywał ktoś na czysto i ma podobnie bo nie wiem czy warto się męczyć z wgraniem na czysto czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, zoltan78 napisał:

Ja wrzucałem na czysto i problemy takie nie występują ani te, ani też wcześniejsze z aparatem, jak tu było wspomniane wcześniej 

Ja mimo iż czystej instalacji nie robiłem to śmiga legancko tego 😂 boli mnie tylko to, że widgetów nie ma 😭 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zoltan78 ja z aparatem problemu nie mam. Jedynie wszystko jest jakby większe, skaluje się jak na 1080p no, ale może to taki urok androida 12. No i z android auto mam problem. Na weekendzie ogarnę czysta instalacje. Może jakieś problemy to zniweluje. Ale jestem w szoku bo od początku czyli od prawie roku miałem problem z wifi, a dziś cały dzień jest super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Seba1976 napisał:

A miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze tylko cyferka się zmieniła 

Tragedii nie ma, niby przyjemniej dla oka to wszystko działa, ale czego oczekiwałeś po xiaomi :D bo na pewno nie fajerwerków?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...