Skocz do zawartości

Mi 11 - Official Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, neo88 napisał:

U mnie od ostatniej aktualizacji bateria znika w oczach.... Zaczyna mnie irytować ten telefon.

Witaj w klubie. Ja także mam dość tego telefonu, każda aktualizacja to zagatka co tym razem zepsują. Telefon idzie w nie długim czasie na sprzedaż. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nawet nie zwracam uwagi na baterie. Bardziej mnie drażi aparat. Dla mnie to jest największa porażka w tym telefonie. A po ostatniej aktualizacji zrobienie zdjęcia to masakra. Klikam żeby zrobiło zdjęcie to nie robi, nie wiem łapie ostrość czy coś, za drugim klikiem albo i trzecim  wreszcie zmusi się zrobić zdjęcie gdy akcja np. z dzieckiem dawno już minęła. Ogólnie też mam problem z ostrością. Przeważnie nie trafia z ostrością. Dwa razy też w sklepie HM chciałem skorzystać z aparatu to zeskanowania kodu i nie da się bo z bliższa nie łapie ostrości.(więcej razy nie próbowałem bo to nie ma sensu).

Robię zdjęcie a tam rozmazane. Robię zdjęcie zachodu słońca? Super, ale aparat nawet z wyłączonym hdr i ai zmienia kolor chmur nieba na jakieś dziwne, a jak się lekko powiększy to okazuje się, że zdjęcie nie ma szczegółów tylko to jakaś akwarela. Nie wiem mi 8 i mi 9 robiły dużo lepsze zdjęcia. Ojcu zostawiłem mi9 i jestem pod wrażeniem, że tamten telefon potrafi robić ostre i jasne zdjęcia z wiarygodnymi kolorami, a ten robi malowanie akwarelą.

Wpis ten zacząłem pisać już wcześniej, ale widzę, że @AndiC ma podobne wrażenia co do aparatu. 

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zdjęć ja używam Gcam:

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/f/dl61/

(wersja snap) 

+ config znaleziony na XDA by wyciąć niedziałające funkcje czyli zoom 2x. 
Do zoomu, portretów czy wideo 60 fps używam Xiaomi a do reszty gcam.

Ogólnie gcam zrobi lepsze tonalnie zdjęcia bez typowych dla aparatu Xiaomi ciemnych miejsc za sprawą lepszego HDR lub HDR+.

Przy czym nigdy nie miałem zdjęcia jak akwarela, ale też od początku używam A12 to może coś tu jest polepszone z jakością zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, neo88 napisał:

U was też chrome zjada pół baterii?

Po prostu nie chcę zmieniać smartfona mi 11 mi odpowiada, obecnie smartfon służy do wielu zadań i skonfigurować to wszystko od nowa zajmuje sporo czasu.

Chrome zjada dokładnie tyle baterii ile mu dasz, tj. używasz = zjada. Normalna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega w pracy (maniak chrome) przerzucił się na edge i jest zachwycony. Może warto spróbować? Bo też zauważam że chrome zjada baaaaardzo dużo baterii

Wysłane z mojego Mi11 przy użyciu Tapatalka


W jakim sensie zjada baterię?

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...