Skocz do zawartości

Ładowarki przewodowe i bezprzewodowe.


Adam Błażejewski

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest dość dziwny w tym ładowaniu. ja mam oryginalna ładowarkę 67W z kablem i pod usb ładuje pełna mocą. Ale podłączyłem pod talerzyk indukcyjny 20W i brak szybkiego ładowania. Musiałem zmienić kabel USB na zwykły (nie ten oryginalny od ładowarki 67W) taki od mi10 i ładowarka zaczęła ładować w trybie turbo, w przypadku talerzyka zapewne max 20W. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że to jakiś problem z softem, mam ładowarkę indukcyjną w samochodzie. Oryginalna od Xiaomi. Szybkie ładowanie włącza się w sposób zupełnie losowy, czasami ładuje szybko, czasami normalnie. Nie wiem od czego to zależy. Zmieniłem kable na inne, bez zmian. Na ładowarce 55w od Xiaomi jak podłączę kabel oryginalny to działa ok, jak podłączę inny od baseusa(spełniający parametry ) raz czy dwa ładowanie szybkie mi wykrył, a poza tym to ładuje w trybie standardowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam podłącze się pod temat - posiadam ładowarkę bezprzewodowa Xiaomi 55w - podłączona do ładowarki baseus 60w kabelek USB c z przenoszona mocą 60w - przy ładowaniu bezprzewodowym wyświetla się informacja o tym trybie turbo - ale nie ma tego komunikatu 50w max - zakładam że ta ładowarka sieciowa i kabelek są zbyt słabe żeby wykorzystać pełna moc ładowania? Ogólnie nie narzekam na szybkość tego ładowania ale chciałem właśnie się dopytać o to czy pełna moc ładowania czyli 50 w działa tylko wtedy jeśli pojawi się ten komunikat 50 w max - tak przynajmniej logicznie by to wyglądało .... A jeśli tak to może ktoś mógłby zapodac jakieś info jaka ładowarka i kabelek są potrzebne żeby wykorzystać pełna możliwość sprzętu - zakładam że ładowarka minimum 65 w i kabelek chyba 100 w?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podpinam pod kolegę wyżej. Też mam ww ładowarkę indukcyjną Xiaomi 55W w połączeniu z oryginalną ładowarką sieciową Xiaomi 65W na USB typ C i również nie osiągam 50W MAX.

Czy ktoś z forum może w ogóle potwierdzić że takowa funkcja mu działa? I czy na ROMie MIUIPolska ?

Na domiar złego po aktualizacji 21.7.8 mam wrażenie że z ładowaniem indukcyjnym w ogóle coś się spieprzyło. Telefon się ostro grzeje i ładuje jak 10W ładowarką :(

 

Edytowane przez przemo3679
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2021 o 10:25, przemo3679 napisał:

To ja się podpinam pod kolegę wyżej. Też mam ww ładowarkę indukcyjną Xiaomi 55W w połączeniu z oryginalną ładowarką sieciową Xiaomi 65W na USB typ C i również nie osiągam 50W MAX.

Czy ktoś z forum może w ogóle potwierdzić że takowa funkcja mu działa? I czy na ROMie MIUIPolska ?

Na domiar złego po aktualizacji 21.7.8 mam wrażenie że z ładowaniem indukcyjnym w ogóle coś się spieprzyło. Telefon się ostro grzeje i ładuje jak 10W ładowarką :(

 

Ja na tą chwilę mogę powiedzieć, że podpiąłem sobie do tej bezprzewodowej ładowarkę Baseusa 100 watową GAN2 z obsługą QC5, kabelek 100 watowy, który był dołączony do tej ładowarki sieciowej i mam wskazanie 50W MAX -> czyli może te 65W po prostu nie zawsze wystarcza - ogólnie z tego co wyczytałem minimum to 65w i obsługa QC4 - dlatego wziąłem 100tkę, używam romu miui polska 12.5.9, ogólnie bateria się nagrzewa ale nie wydaje mi się, że jakoś ponad normę - w tej chwili na ładowaniu mam wskazanie 42 stopnie

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Master napisał:

Ja na tą chwilę mogę powiedzieć, że podpiąłem sobie do tej bezprzewodowej ładowarkę Baseusa 100 watową GAN2 z obsługą QC5, kabelek 100 watowy, który był dołączony do tej ładowarki sieciowej i mam wskazanie 50W MAX -> czyli może te 65W po prostu nie zawsze wystarcza - ogólnie z tego co wyczytałem minimum to 65w i obsługa QC4 - dlatego wziąłem 100tkę, używam romu miui polska 12.5.9, ogólnie bateria się nagrzewa ale nie wydaje mi się, że jakoś ponad normę - w tej chwili na ładowaniu mam wskazanie 42 stopnie

A masz może tą od xiaomi 65W GaN żeby potwierdzić że na niej nie działa? 

Niby nawet w instrukcji ładowarki bezprzewodowej jest napisane że właśnie ona jest zalecana (65W). Może z ładowarką sieciową mam coś nie tak. Kupowana w mi-store stacjonarnym wiec teoretycznie powinna być ok, ale kto wie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemo3679 napisał:

A masz może tą od xiaomi 65W GaN żeby potwierdzić że na niej nie działa? 

Niby nawet w instrukcji ładowarki bezprzewodowej jest napisane że właśnie ona jest zalecana (65W). Może z ładowarką sieciową mam coś nie tak. Kupowana w mi-store stacjonarnym wiec teoretycznie powinna być ok, ale kto wie. 

Niestety nie mam - telefon jest z chińskiej dystrybucji w ogóle nie było ładowarki w zestawie - ja bym polecał jeszcze podłączyć innym kabelkiem i wtedy sprawdzić jeśli będzie ok to znaczy że była wina kabelka a jeśli będzie to samo tzn że problem jest po stronie ładowarki sieciowej - kabelek oczywiście trzeba dać 100w - 60tka będzie za mało - ogólnie wydaje mi się cokolwiek dziwne że obie ładowarki tej samej firmy sieciowa ma moc zalecana taka jak trzeba dla bezprzewodowej a nie do końca to razem działa - chyba że ma Pan np jakiś starszy model tej sieciowej bez obsługi tych nowszych protokołów QC - tzn może te sprzedawane Xiaomi nowe modele gan -one mają chyba w nazwie fast są dobre - a są i wersje bez tego dopisku fast i mają np tylko QC3 a to nie wystarcza tej ładowarce bezprzewodowej - ja celowo właśnie wziąłem tego baseusa bo ma już standard QC5 no i moc wyższa niż zalecane minimum - no i to w praktyce działa tak jak pisałem w poprzednim poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
18 godzin temu, misiek18186 napisał:

To koniec końców jaka kupić porządną ładowarkę do Mi 11 ? Jaką kostkę najlepiej kupić żeby szybko ładowało i jaka indukcyjną i jaka kostkę do indukcyjnej ? Bo tak czytam te komentarze to nic z tego nie wywnioskowałem. 

Weź taka jak ja - baseus gan 100w z obsługą QC5 - bezproblemowo działa z bezprzewodowa Xiaomi 55 masz kabelek też 100watowy 1.5 metra w zestawie no i ładowarka wspiera praktycznie wszystkie obecne standardy - wydaje mi się to dobry zakup

Ewentualnie jak chcesz trochę grosza przyoszczedzic - około 100wki myślę - to sprawdzi się też pewnie baseusa gan 65w - ma obsługę qc4 - i 65w jest rekomendowane jako minimum dla tej ładowarki bezprzewodowej xiomi 55w oczywiście kabelek koniecznie 100tka - tak więc powinno to razem wszystko działać jak trzeba :)

Edytowane przez Master
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.07.2021 o 07:15, Antyhaker napisał:

Na Mi Home bodajże mają.

Nie maja na MI-Home. Ja także szukam takiej ładowarki 55W GaN i nigdzie nie można takiej kupić pod europejskie gniazdka. 

P.S

Ogólnie zastanawiam się czy pod M 11 może być ta ładowarka 65W GaN czy musi być ta 55W GaN bo wszędzie gdzie czytam to piszą że kompatybilna jest ta 55W i zastanawia mnie czy ta 65W się sprawdzi z Mi 11 czy czasem nie będzie ładowała telefonu wolniej od tej 55W? Czy ktoś miał już z tym styczność i może się wypowiedzieć ?

Edytowane przez misiek18186
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam sieciowke EuroRtvAgd, ładowarka AD65GEU za 109,99 zł z kablem USB C/C.64c9101a930892d339b5b8bfaccc12d2.jpg41c3f81f9fb300a560f4898d5b68f622.jpg

 

Dodam tylko że ładowarka, którą żona miała z mi10Tlite 5G, MDY-11-EZ ma tylko 33Watt, a mam wrażenie że ładuje z podobną prędkością/czasem co ta 65Watt, a na pewno ładuje z mi turbo charge.
Zrobię porównanie czasowe dwóch ładowarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 14.07.2021 o 15:03, Master napisał:

Ja na tą chwilę mogę powiedzieć, że podpiąłem sobie do tej bezprzewodowej ładowarkę Baseusa 100 watową GAN2 z obsługą QC5, kabelek 100 watowy, który był dołączony do tej ładowarki sieciowej i mam wskazanie 50W MAX -> czyli może te 65W po prostu nie zawsze wystarcza - ogólnie z tego co wyczytałem minimum to 65w i obsługa QC4 - dlatego wziąłem 100tkę, używam romu miui polska 12.5.9, ogólnie bateria się nagrzewa ale nie wydaje mi się, że jakoś ponad normę - w tej chwili na ładowaniu mam wskazanie 42 stopnie

1. Czy mi 11 będzie ładowany w casie? np tymi:

https://allegro.pl/oferta/nillkin-etui-frosted-shield-xiaomi-mi-11-niebieski-11543101711?snapshot=MjAyMi0wMi0wMVQyMToxMjo1NS44MTVaO2J1eWVyOzVhZTA5OWY5NzczNmI2MzQ2ZTljODNlMTkzNjcyZjA4N2JlODU2MjI5N2Q3NGYwNzE5ZWNjZmEyNWZiMmFlZTQ%3D

 

https://allegro.pl/oferta/etui-do-xiaomi-mi-11-msvii-matte-case-cover-10143862439?snapshot=MjAyMi0wMi0wMVQyMToxMjo1NS44MTVaO2J1eWVyO2EzMWVlZjA5YzIxOWQxZDA4ZWFjNWExMGE1NjE0NjQ1MTJlMzZmYWM5MTBlYmZjYjQxNjFlYTk2N2U2ZTE4ODY%3D

 

2. Czy po dłuższym użytkowaniu możecie stwierdzić jak wyglądają temperatury podczas ładowania z porównaniem z kablowym ładowaniem?

Czy bateria nie straci na żywotności poprzez ładowanie bezprzewodowe?

 

Proszę o porady i odpowiedzi

Edytowane przez Kojiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 2 przecież to nie ładuje baterii bezpośrednio tylko moduł w telefonie "wychwytuje" prąd i przekazuje go do modułu zasilania i dopiero on daje na baterię, więc zużycie baterii masz na takim samym poziomie jakbyś kablem ładował.
Ad 1 każda przeszkoda między nadajnikiem a odbiornikiem powoduje straty, a jak duże to zależy od gęstości materiału i jego grubości.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kojiko napisał:

1. Czy mi 11 będzie ładowany w casie? np tymi:

https://allegro.pl/oferta/nillkin-etui-frosted-shield-xiaomi-mi-11-niebieski-11543101711?snapshot=MjAyMi0wMi0wMVQyMToxMjo1NS44MTVaO2J1eWVyOzVhZTA5OWY5NzczNmI2MzQ2ZTljODNlMTkzNjcyZjA4N2JlODU2MjI5N2Q3NGYwNzE5ZWNjZmEyNWZiMmFlZTQ%3D

 

https://allegro.pl/oferta/etui-do-xiaomi-mi-11-msvii-matte-case-cover-10143862439?snapshot=MjAyMi0wMi0wMVQyMToxMjo1NS44MTVaO2J1eWVyO2EzMWVlZjA5YzIxOWQxZDA4ZWFjNWExMGE1NjE0NjQ1MTJlMzZmYWM5MTBlYmZjYjQxNjFlYTk2N2U2ZTE4ODY%3D

 

2. Czy po dłuższym użytkowaniu możecie stwierdzić jak wyglądają temperatury podczas ładowania z porównaniem z kablowym ładowaniem?

Czy bateria nie straci na żywotności poprzez ładowanie bezprzewodowe?

 

Proszę o porady i odpowiedzi

o ile mi wiadomo takie cienkie obudowy z tworzywa nie robią żadnego problemu z ładowaniem bezprzewodowym - tu raczej nie powinno być kłopotów - temperatury przy bezprzewodowym są myślę podobne jak przy przewodowym - ładowarka bezprzewodowa ma dodatkowe chłodzenie tyłu obudowy do tego moc ładowania bezprzewodowego to max 50W (i ta moc nie jest dostarczana przez całe ładowanie tylko przez jakąś jego część - pod koniec ładowania działa to z niższą mocą) z tą żywotnością to ogólnie każda bateria z biegiem czasu traci trochę swojej pojemności tu myślę że nie ma znaczenia czy to ładowanie przewodowe czy nie - baterie polimerowe takie jak w mi11 i tak są niczego sobie i na pewno przetrwają więcej cykli ładowania / rozładowania niż poprzednie generacje :)

ps. jeśli interesują Pana temperatury to mogę sprawdzić i podeśle - tylko muszę rozładować telefon najpierw - raz postawie na bezprzewodowej z 50W a drugi raz podłącze na kablu no i zobaczymy różnice - tak o ile mnie pamięć nie myli to bezprzewodowo było to około 42-43 stopni tyle że u mnie obudowa telefonu nie zakrywa w ogóle tylnej części więc w przypadku case myślę że może być nieco wieksza

update - teraz ładowałem bezprzewodowo od 15 do 50 procent to temperatura była 40 stopni

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wcześniej chwaliłem ładowarkę xiaomi 65Watt i wydaje mi się że ładuje szybkim ładowaniem, ale nie mega szybkim. Mam oryginalną ładowarkę samochodową 100Watt pod którą podłączam mi11 i wyskakuje komunikat że turbo ładowanie MAX 55Watt (i to na czerwono), a pod tą 65Watt brak tego komunikatu, więc widocznie jest jakaś różnica. Poszukuję ładowarki pod którą będę miał komunikat o ładowaniu MAX 55Watt. Ktoś może taka spotkał?

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przez to że moja ładowarka dostała nogi, postanowiłem zakupić Xiaomi 65Watt USBA + USBC. Nie dość że przewód w zestawie usbc-usbc jest o pół metra dłuższy, to ładowarka ładuje MI11 pełną mocą MAX 55Watt. Model ładowarki na zdjęciu. Drugi mega bonus to ładowanie zegarka Smart, pod jedną ladowarka mam podpięte dwa przewody i nic nie muszę przepinać. Oczywiście jak podłącze zegarek i telefon jednocześnie, to jest szybkie ładowanie, ale nie już MAX 55Watt. Trochę to dziwne, bo wydaje mi się że zegarek pobiera może z 200mA -300mA 6cfeb3ca3eacaf3fe99e88657e66cf1a.jpg







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Gdyby ktoś chciał ładowarkę bezprzewodowa która ładuje Mi 11 Ultra z prędkością 67 watt to polecam tą, jestem mega zadowolony. Wentylator pracuje cicho, jakość świetna. Warunek to potrzebna jest ładowarka sieciowa 120w od Xiaomi bo 67 watowa nie jest w stanie zasilić indukcji.

Screenshot_2023-07-23-11-23-42-142_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

IMG_20230723_114425.jpg

IMG_20230723_114502.jpg

IMG_20230723_114440.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...