Jump to content

Ochrona wyświetlacza. Szkło/Folia

Recommended Posts

Niestety Koledzy moi (spece od telefonów) "polegli" na szkle 3MK. W tej chwili mam folię hydrożelową z Allegro. Zakładanie było ciężką sprawą. Mam też folię na tyle Mi 11. Tu było łatwiej.

Szkła 3MK zdaniem Kolegów nie są dobre na zakrzywiony ekran Mi 11.

Edited by Darth Artorius
12 minut temu, Darth Artorius napisał:

Niestety Koledzy moi (spece od telefonów) "polegli" na szkle 3MK. W tej chwili mam folię hydrożelową z Allegro. Zakładanie było ciężką sprawą. Mam też folię na tyle Mi 11. Tu było łatwiej.

Szkła 3MK zdaniem Kolegów nie są dobre na zakrzywiony ekran Mi 11.

Przerobiłem parę szkieł na zakrzywione ekrany z tych popularniejszych, nie testowałem jeszcze właśnie od 3mk, planuje kupić niedługo mocolo full glue i zobaczyć jak to się sprawdza heh ciężko z tym tematem że chyba wybór trafi na szkło UV 

• Like 1

Pytanie, czy zdjęli fabryczną folię. Jeśli nie, co zakładam, to nic dziwnego, ze nie mogli założyć szkła...

• 3 weeks later...

A możecie się podzielić jakiej konkretnej kombinacji szkła/etui używacie ? Na allegro kupiłem zestaw spigen i to szkło z klejem UV mocolo i niestety gryzą się ze sobą :( Szkło samo w sobie jest mega fajne: wystarczająco grube, ma fajny poślizg a jedno włożenie w kieszeń wystarczy żeby ekran nie był upalcowany. Ogólnie bomba. Etui spigena już trochę gorzej. Słabo siedzi w łapie wg mnie. Miałem poprzednio nillkina na Mi9T PRO i lepiej się to trzymało ale bez rewelacji. 

Zależy mi na tym żeby jednak etui chociaż trochę zasłaniało zagięcia ekranu po bokach bo czuje że to będzie słaby punkt w przypadku upadku, ale jednocześnie nie gryzło się ze szkłami na ekran a najlepiej żeby nie gryzło się konkretnie ze szkłem UV mocolo. Mogło by też chronić wyspę aparatów, ale to nie jest konieczne

Macie jakieś sprawdzone kombinacje ?

Obecnie mam szkło mocolo i etui przezroczyste silikonowe. Szkło bardzo fajne w użytkowaniu, czy to krawędzie czy dotyk czy palcowanie, ale niestety po 3 tygodniach zaczyna odchodzić w lewym górnym rogu. Idzie do mnie 3MK hardglass max i nillkin ds+ max, jutro pewnie któreś założę to dam znać.

33 minuty temu, Olsen napisał:

Obecnie mam szkło mocolo i etui przezroczyste silikonowe. Szkło bardzo fajne w użytkowaniu, czy to krawędzie czy dotyk czy palcowanie, ale niestety po 3 tygodniach zaczyna odchodzić w lewym górnym rogu. Idzie do mnie 3MK hardglass max i nillkin ds+ max, jutro pewnie któreś założę to dam znać.

Etui oryginał to co było w pudełku? Czy jakieś inne?

@Olsenten nilkin to czytałem, że byłby dobry gdyby dotyk w nim chciał działać jak powinien. Daj znać. Ja od początku marca zajeżdżam oryginalna folie. Potem najwyżej nic nie będę miał chyba, że znajdę podobna folie ;p szkła to widzę od czasów żony s7 edge niewypał na te krzywe ekrany. A szkoda 

Czy ekrany w MI 11/PRO/ULTRA są identyczne? Chcę kupić szkło Nillkina ale jest tylko do MI11 i nie wiem czy pasuje do MI 11 PRO. Napisałem do Nillkina (allegro) ale nie potwierdza tego, napisano mi tylko, że szkło jest dedykowane do MI11 i nie mają wiedzy czy pasuje do PRO.

2 godziny temu, przemo3679 napisał:

Etui oryginał to co było w pudełku? Czy jakieś inne?

Kupowałem szkło banan i miał na innej aukcji silikon podobny do oryginału tylko wyspa z tyłu bardziej zakryta. Ogólnie założyłem teraz szkło banan i pierwsze wrażenia lepsze od mocolo. Zobaczymy ile wytrzyma.

• 3 weeks later...

Ktoś spotkał identyczna folie jak jest oryginalnie na ekranie? Nie interesują mnie żadne hydrofolie nie lubię tego typu powoki. Szukam coś jak oryginał

2 godziny temu, stereo0 napisał:

Ktoś spotkał identyczna folie jak jest oryginalnie na ekranie? Nie interesują mnie żadne hydrofolie nie lubię tego typu powoki. Szukam coś jak oryginał

Jeśli znajdziesz, daj znać. Też szukam. Przeczytałem już chyba cały Internet i nic... ;)

Raczej oryginalnej to nie znajdziecie. Pozostają tylko zamienniki. Pojawiło się też kilka szkieł, które rzekomo pokrywają większą część ekranu niż folia.