Skocz do zawartości

Ochrona wyświetlacza. Szkło/Folia


Adam Błażejewski

Rekomendowane odpowiedzi

W sprawie szkiełka to mogę napisać wam Panowie jak i Panie tyle. Szkło od 3mk do Xiaomi mi 11 uratowało mój wyświetlacz. Telefon ,,ześliżgnął" mi się na płytki gdzieś z ~85cm na ekran i co się stało? Tylko szkło ochronne od telefonu się rozwaliło, wyświetlacz cały na całe szczęście uff... Więc wszystkim polecam szkiełko od 3mk trzymało się świetnie po przyklejeniu w sklepie, więc polecam :)

Edytowane przez damian5142
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu założyłem folie hydrożelowa firmy IMAK.

Pokrywa 100% ekranu co mi nie pasuje, ale o tym zaraz. Jest to folia hydrożelowa, ale poślizg palca jest identyczny jak na oryginalnej, zero problemu z dotykiem, gestami, odciskiem palców. Tysiąc razy lepsza od foli, o której pisałem wcześniej bo tam palec się nie ślizgał a tu jak po szkle. Faktura jak to hydrożel pod kątem widać takie różne kształty i wzorki, pod palcem tego nie czuć. Niestety etui podważa mi w lewym górnym rogu patrząc na wprost telefonu. Chociaż dół i prawy bok schowały się fajnie pod etui i większych problemów z nimi nie ma. Wolałbym by była mniejsza a nie chroniła cały ekran. W okolicy głośnika do rozmów też ma tendencję do nietrzymania się.

Koszt jakieś 19zl za dwie folie. https://allegro.pl/oferta/folia-hydrozelowa-na-ekran-do-xiaomi-mi-11-imak-10201502460

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@R11testowałem podobne a chyba tu albo w forum mi10 ktoś miał właśnie z bizona i ani u mnie ani u kogoś innego nie działały gesty. Mi dodatkowo odklejalo się i klikało. Ono trochę wisi w powietrzu bo trzyma się tylko na tych ramkach. Dobre było z mocolo fg(fullglue) ale niestety gryzło się że spigenem.(nie mylić z mocolo na klej UV)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi najbardziej pasuje setup szkło uv polski banan i ich przezroczysty case do mi11. Miałem mocolo uv, fajne, dość szybko się "zużyło", zaczął róg odchodzić, wyszczerbione krawędzie. 3MK hardglass max tragedia, dotyk na krawędziach tak słaby, że musiałem włączyć przyciski na dole bo gestami nie było opcji sterować, klej tylko na krawędzi, zdarzyła się sytuacja, że szkło się odkleiło od telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nakleilem dziesiątki folii i szkieł na telefony swoje i rodziny. Jestem w tym myślę dobry (chociaż tu filozofii nie ma ważne by było czysto), ale poległem na szkle UV. Zamówiłem na Ali jak z darmo za 3.66 zestaw 3 szkieł i 3 szkła poszły do kosza. Albo ja nie umiem tego robić albo kleju było za mało. Za każdym razem zostawały jakieś pęcherze mniejsze i większe, których się nie da usunąć bo wylewa się klej i jest jeszcze gorzej, a jak się nie wylewa to utwardza i tez juz pęcherz nie wyjdzie. Opinie szkło ma dobre, ludzie sobie z nim radzą, ale widać nie ja US $2.11  51%OFF | Uv Full Cover Tempered Glass For Xiaomi Mi Note 10 Lite Pro Ultra Screen Protector 11 10lite Note10 10pro 11pro 10ultra Film
https://a.aliexpress.com/_vtuIdY

 

Ale w tym samym czasie zamówiłem też folie, która nachodzi na boki telefonu i to jest petarda. Polecam bardzo. Pasuje z etui spigen i nic nie podważa.

US $3.64 25%OFF | 15D Soft HD Hydrogel Film For Xiaomi Mi 11 Ultra 10 Mix 4 Full Screen Protector Mi 10T 9pro 8 lite Foil Gel Film (Not Glass)

https://a.aliexpress.com/_vSOLwA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tego Nillkin, po założeniu fajnie pasuje i na tym się kończy. Problemy z odczytem odcisków palców, problemy z dotykiem. Po kilku dniach zaczyna się pojawiać brud/kurz pod szkłem. Mocolo jest super i założę ponownie, ale to ze względu na obsługę, bo faktycznie na brzegach zaczyna lekko odchodzić. Zamówiłem ta folię co zachodzi na boki, (post wyżej) będziemy testować.19597d0e66ea4f6247aabdf294075f03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warte, nie warto. :) Jak żonie wypadł z ręki na chodnik to obudowę/szkło szlag trafił a telefon nie uszkodzony.
Inna sprawa to dopasowanie obudowy, do rn8pro pasowała idealnie do pocoX3 miała minimalne luzy i dobrze że folia na ekranie była, bo jak kurzu wlazło pod obudowę to zmatowiło folię, a tak to by wyświetlacz dostał po tyłku. No i my mieliśmy z metalową ramką te obudowy i niestety tłumiło sygnał.
Miałem obawy jak będzie dotyk działał, ale o dziwo żadnych zastrzeżeń.

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Netoper napisał:

Warte, nie warto. :) Jak żonie wypadł z ręki na chodnik to obudowę/szkło szlag trafił a telefon nie uszkodzony.
Inna sprawa to dopasowanie obudowy, do rn8pro pasowała idealnie do pocoX3 miała minimalne luzy i dobrze że folia na ekranie była, bo jak kurzu wlazło pod obudowę to zmatowiło folię, a tak to by wyświetlacz dostał po tyłku. No i my mieliśmy z metalową ramką te obudowy i niestety tłumiło sygnał.
Miałem obawy jak będzie dotyk działał, ale o dziwo żadnych zastrzeżeń.

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka
 

Czyli mam rozumieć, że wiele zależy od szczęścia? Myślę o takim cudzie dla dziewczyny, bo torebka damska jest bezlitosna 😜

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczaki do jednych modeli robią idealnie spasowane do innych gorzej, wejdź na ali w jednego, drugiego sprzedawcę i w komentarzach popatrz co ludzie piszą o spasowaniu pod dany model fona.
Sama fon w takiej obudowie wygląda efektownie i kobiece oko będzie się cieszyć.
Jak będzie luźnawa obudowa to można zrobić myk, żeby coś podłożyć z boku między fonem a obudową, ( wystarczą dwa jednocentymetrowe odcinki gumki recepturki)wtedy nie będzie w środku telefon się ruszał i nawet jak coś do środka wpadnie no to nie zmatowi.
Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka







  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2021 o 23:40, Netoper napisał:

Chińczaki do jednych modeli robią idealnie spasowane do innych gorzej, wejdź na ali w jednego, drugiego sprzedawcę i w komentarzach popatrz co ludzie piszą o spasowaniu pod dany model fona.
Sama fon w takiej obudowie wygląda efektownie i kobiece oko będzie się cieszyć.
Jak będzie luźnawa obudowa to można zrobić myk, żeby coś podłożyć z boku między fonem a obudową, ( wystarczą dwa jednocentymetrowe odcinki gumki recepturki)wtedy nie będzie w środku telefon się ruszał i nawet jak coś do środka wpadnie no to nie zmatowi.

Kupiłem dziewczynie na Mi 10. Jęczy, że telefon wygląda jak kloc i faktycznie, czołg jak cholera w tej "gablotce" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2021 o 03:05, Netoper napisał:

No fakt, nie jest to silikon 0.3mm, to ma być pancerne :)

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka
 

Z tą pancernością to bym się nie rozpędzał, ale grubość faktycznie znaczna :) Tak czy siak będzie zamawiać coś innego haha :D Głównie przez to, że w tym pokrowcu szwankuje dotyk przy krawędziach - irytująca rzecz przy korzystaniu z klawiatury.

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2021 o 18:33, Netoper napisał:

Odpukać u nas dotyk idealnie i to pomimo że na wyświetlaczu była jeszcze dodatkowa folia. Większym problemem było tłumienie sygnału, np w makrocash w obudowie w ogóle zrywało sygnał, a bez obudowy było ok.

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka
 

U niej z zasięgiem w porządku, tylko ten dotyk przy krawędziach ;x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie podpowiedzieć gdzie w Warszawie zgłosić się ze szkłem 3MK żeby jakiś serwis profesjonalnie założył to?  Zamierzam używać 

 

Etui na Xiaomi Mi 11 5G - 3mk Matt Case

Folia na zaokrąglony ekran do Xiaomi Mi 11 5G, 3mk ARC+

lub

Folia ochronna dla graczy do Xiaomi Mi 11 5G, 3mk 1UP

 

Jakie macie doświadczenia z tym ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety telefon z zaokrąglonym ekranem to jest never ending story jeśli chodzi o szkło.
Wydawanie pieniędzy na szkła które i tak nie zdadzą egzaminu. A to pogarsza się dotyk, nie działa czytnik itp. Szkła UV też nie należą do prostych montażu. A jak już uda się przykleić to się może okazać że przy zakładaniu case coś się na rogu odklei i polka zaczyna się od nowa.
Ja z powodu braku możliwości zabezpieczenia ekranu sprzedałem 11 kupiłem poco f3. Po zmianie telefonu wydajność nie zmalała a zostało parę złotych w kieszeni. Wiadomo inny ekran itd ale przynajmniej spokój ze szkłem i case. Kupiłem szkiełko za 5 zł i się trzyma miesiąc czasu a nie tak jak na tych wygiętych ekranach 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Adam Błażejewski
Ten post został doceniony przez Adam Błażejewski!

Bar.Tek otrzymał(a) odznakę 'Helpful' i 20 punktów.

Ja pierwszy raz założyłem szkło i jestem zadowolony.

https://pl.aliexpress.com/item/1005003253219306.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.1b8e1c24b0Rcd5&gatewayAdapt=glo2pol

 

Powiem szczerze, że przez 2 miesiące nie odkleiło się na rogach, tzn. odkleiło mi się na górze przy aparacie ale z winy etui które podważyło szkło gdy miałem tel w kieszeni. Oprócz tego miejsca wszystko ładnie trzymało. 

Teraz założyłem ponownie nowe z tej samej aukcji (kupiłem 4szt). Etui mam już docięte po rogach więc nie powinno być problemu. Klej utwardzam dość długo, nawet ponad 10 min. To co wypłynie po utwardzeniu robi się coś w postaci żelu, czy silikonu, łatwo się czyści. 

Szkło po 2m odkleiło się idealnie, nic nie zostało. Być może dlatego, że klej nie jest w formie twardej żywicy. Na pewno nie trzeba nic drapać po odklejeniu. 

 

Nie widzę, powodów kupować droższe szkła, szczególnie jak piszą, że odkleja się po paru dniach. 

To z aukcji jest fajnie śliskie, jak jest czyste bardzo łatwo przesuwa się palcem. 

Edytowane przez Bar.Tek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 3.08.2022 o 20:59, Bar.Tek napisał:

Kupiłem dokładnie z tego linka i za pierwszym razem paczka została zwrócona do nadawcy. Napisałem do majfrenda i dał mi link do jakiejś ukrytej oferty za 5gr żeby pewnie powiązać w ich systemie tracking z nowym zakupem. Zapłaciłem, wysłali ponownie i tracking działał.

image.thumb.png.493af6c1401181079d92680e018c578d.png

Odebrałem to 2 dni temu, nałożyłem i na razie jest ok.

Pasuje idealnie z etui Nillkin  CamShield. Góra i dół są z zapasem wolnego miejsca ale boki są na styk i mam wrażenie, że jeśli etui mocno się ściśnie po bokach to może podważyć szkło. Zobaczymy co będzie za jakiś czas. Na razie jestem zadowolony.

 

Lapka UV dołączona do zestawu miała źle wycięte PCB pod USB i miałem wrażenie, że jakieś resztki zostaną we wtyczce.

Edytowane przez AndrewSpec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przetestowałem do moich telefonów wszystkie możliwe szkła i zawsze przy własnym montażu były jakieś problemy. Ale jakiś czas temu trafiłem u siebie w galerii do serwisu i co prawda szkło kosztuje 99 zł , ale mają plotter do wycinania szkła do każdego modelu, usługa trwa 10 minut - przygladalem się temu - pracownik wprowadza model - plotter wycina szklo - potem następuje instalacja na mokro - pracownik dokładnie przyciska szkło , czymś jak karta kredytowa usuwa mokrą warstwę, potem suszy delikatnie suszarką telefon, teoretycznie jest opcja ze przez 1-2 dni pojawiają sie bańki powietrza, ale ja tak nie miałem — gwarancja na pól roku — teoretycznie wg. slow obsługi nawet drobne ryski są automatycznie ukrywane — ale szkło przylega idealnie jak żadne kupione w jakimkolwiek sklepie. Do wyboru masz szkło mat albo błysk w jednym fonie mam mat w drugim błysk, ale mat jest lepszy szkoda ze się od razu na niego nie zdecydowałem. Naprawdę na macie słabo odbijają się paluchy a dużo działam na fonie wystarczy taka mała szmatka i szkło jak Nowka. Nie zapytałem sie jaka to firma ale zapytam następnym razem. Szkło do tabletu 140 zl, nawet mają docinanie szkła do smartwatcha akurat mam Huawei Watch 3 Pro chyba  - tu szkiełko 40 zl - ale zegarek z e-sim kosztował prawie 1800 zl wiec warto zainwestować w ochronę. Widzę ze maja  bardzo duży ruch z tymi szkłami. Naprawdę docięcie do konkretnego modelu jest super nie przeszkadza ani silikonowe etui na plecy ani skórzane z klapką - nic sie nie zaczepia i nie odkleja. Ktoś powie ze dużo kosztuje — ale raz pechowo fon upadł z metra na beton bylem pewny ze wyświetlacz poszedl-owszem szkło potrzaskane jak w samochodzie, ale po zdjęciu ekran idealny stan. Nieraz kupowałem, bo miałem zaufanie do 3mK po 3 sztuki, bo się balem ze źle przykleję wydawałem ponad 100 zł i w sumie 3 szkła ( może jestem partaczem i pechowcem ) szły do kosza. A tu mam założone naprawdę profesjonalnie. Tak ze jak ktoś w pobliżu u siebie ma taka opcje to polecam. Przy cenie telefonów kolo 2000 zł wydatek 99 zł nie jest tragiczny a mam pewnosc — i to jest sprawdzone. Tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Po kupnie kilku szkieł do Xiaomi 11 Ultra najlepsze jest z AliExpress. Zachodzi na boki, nie zostawia bąbli - można kilka razy podnosić szkło jak jest ich za dużo i wtedy wyganiać powietrze. Działa czujnik linii papilarnych. Jest tak samo gładkie jak szkło na wyświetlaczu.

IMG-20230723-WA0003.jpg

IMG-20230723-WA0002.jpg

IMG-20230723-WA0000.jpg

IMG-20230723-WA0001.jpg

IMG-20230723-WA0004.jpg

IMG_20230723_131628.jpg

IMG_20230723_131813.jpg

Edytowane przez snara
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.07.2023 o 13:15, snara napisał(a):

Po kupnie kilku szkieł do Xiaomi 11 Ultra najlepsze jest z AliExpress. Zachodzi na boki, nie zostawia bąbli - można kilka razy podnosić szkło jak jest ich za dużo i wtedy wyganiać powietrze. Działa czujnik linii papilarnych. Jest tak samo gładkie jak szkło na wyświetlaczu.

IMG-20230723-WA0003.jpg

IMG-20230723-WA0002.jpg

IMG-20230723-WA0000.jpg

IMG-20230723-WA0001.jpg

IMG-20230723-WA0004.jpg

IMG_20230723_131628.jpg

IMG_20230723_131813.jpg

Możesz podać link do aukcji z tym szkłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...